Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Uluslararası Okul Evrensel Vizyon

İçerik Rehberi

Küreselleşen dünyada ve dijitalleşen 21. yüzyılda artık nerede olduğumuz değil nasıl bir vizyona sahip olduğumuz önemli. Uluslararası okul bu bağlamda günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş, incelikli düşünülmüş bir konsept. Bulunduğu yerden tüm dünyayı görebilen, zamanın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilen nesiller dünyayı daha yaşanabilir kılacak. 

Ülkemizde uluslararası okullar iki biçimde eğitim veriyor. Tamamı yabancı öğrencilerden oluşan ve Türk öğrenci kabul etmeyen okullar olduğu gibi hem uluslararası eğitim hem de çok kültürlü bir ortam sunan karma okullar da var.

Gökkuşağı Koleji, uluslararası eğitim programları ve 47 farklı milletten öğrencisiyle hem Türk hem yabancı öğrencilere eğitim veren karma bir konsepti benimsiyor.

Uluslararası Eğitim

Dünyanın seçkin eğitim organizasyonları eğitim kurumlarını, eğitimcileri, devletleri bir araya getirerek 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verecek uluslararası eğitim programları sunuyor. Cambridge ve IB eğitimi bu programlar arasında dünyada kabul gören en başarılı programlardan. 

Kültürler arası saygıya, uluslararası bilince, üstün dil yeteneklerine, ezber bilgilerden ziyade analitik, eleştirel ve yaratıcı düşünme biçimlerine sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bu programlar uluslararası okul konseptinin en önemli unsuru.

Gökkuşağı Koleji, öğrencilerine IB eğitimi, Cambridge eğitimi ve ulusal müfredat seçeneklerini sunuyor.

Çok Kültürlü Ortam

Uluslararası eğitim programlarının öğrencilere kazandırmayı hedeflediği bilinç ve dil yeteneklerinin geliştirilmesinde çok kültürlü bir ortamın faydası yadsınamaz. Farklı kültürlerden öğretmenler ve öğrencilerle bir arada bulunan öğrenciler, farklı kültürlere saygıyı, kendi kültürlerine dair farkındalığı ve farklılıklarımızla birlikte üretme kültürünü daha kolay içselleştiriyor. 

Tüm bunların yanında farklı milletlerden öğrencilerin birlikte yaptığı etkinlikler, kurduğu sosyal ilişkiler dil yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli bir yer tutuyor. Uluslararası programların sağladığı yoğunlaştırılmış çift yabancı dil eğitimi, derslerin dışında da öğrencilerin tüm yaşamına sirayet etmiş oluyor.

Çift Yabancı Dil Eğitimi

Uluslararası okulun önemli faydalarından biri de çift yabancı dil eğitimi sağlıyor olması. Birden fazla yabancı dil bilmek öğrencinin uluslararası bir vizyon, kültürel farkındalık ve entelektüel birikim kazanmasının yanında yaratıcı ve analitik düşünme, empati, iletişim, zaman yönetimi ve çoklu görev becerilerini geliştirir.

Gökkuşağı Koleji, 18 farklı milletten öğretmenle 3 farklı yabancı dil eğitimini 47 farklı milletten öğrenciye sunuyor.

Uluslararası Okul Öğrencisinin Kazanımları

Uluslararası okul öğrencileri her şeyden önce dünya vatandaşı olma vizyonunu kazanıyor. Daha yaşanabilir bir dünya için birlikte çalışmanın hem mümkün hem de gerekli olduğunu yaşayarak öğreniyor. 

Bu önemli değerin yanında öğrencinin kazanımlarından bazıları;

  • Dünyanın seçkin üniversitelerine kabul şansı
  • Uluslararası kariyer fırsatları
  • Üstün dil yetenekleri
  • Uluslararası bilinç
  • Kültürler arası saygı
  • Yaratıcı, analitik, eleştirel düşünme kabiliyeti
  • Sürekli gelişim anlayışı

Uluslararası okul konseptiyle öğrencilerine evrensel bir eğitim sunan Gökkuşağı Koleji’ne dair ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…