KURUCU MESAJI

Çeyrek asırdır eğitime hizmet eden Gökkuşağı Koleji olarak eğitimin bireylerin, toplumların ve dünyanın değişimini derinden etkilemesinin sorumluluğuyla dünya vatandaşı yetiştirmenin ve hakiki bir gelişimin ancak eğitimle sağlanabileceği bilincini taşıyoruz.

26 yıllık deneyimimiz ve sonsuz heyecanımızla çocuklarımızın kendilerini keşfetmeleri ve aşmaları, ülkemizin ve dünyanın gelişimine öncülük edecek özgüven ve birikime sahip olmaları için öğrenci merkezli, uluslararası standartlarda ve çok yönlü bir eğitim sunuyoruz. 

Sorumluluk ve heyecan duygularımızı paylaşan, Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşan deneyimli kadromuz, öğrencilerimizin kendine özgü ihtiyaçlarını gözeterek onlara yeteneklerini ortaya koyabilecekleri alanlar açıyor. Bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal anlamda bir bütün olarak gelişmeleri için her alanda kapsamlı çalışmalar yürütüyor.

Matematik, fen bilimleri, ICT, sosyal bilimler alanlarında, olimpiyatlarda, sanatsal ve sportif yarışmalardaki başarılarımız; uluslararası standartlardaki yabancı dil düzeyimiz; toplum hizmeti ve sosyal sorumluluk projelerimiz; zengin kütüphane ve e-kaynaklar, bilim, mühendislik, bilişim ve teknoloji laboratuvarlarımızla seçkin dünya okulları arasında yer aldığımıza inanıyor ve her geçen gün hedef yükselterek çabalarımızı sürdürüyoruz.

Gökkuşağı Koleji öğretmen ve öğrencilerine başarılar diliyorum.

Yönetim Kurulu Başkanı

Gökkuşağı Koleji'nin Tarihçesi

Hakkımızda

Her çocuk içinde ışıltısını göstermeyi bekleyen güçlü bir cevher taşır. Kimi mavi kimi turuncu kimi yeşil kimi sarı ışıklar saçan bu cevherlerin en parlak hallerine ulaşabilmesi için her biri farklı şekilde işlenmelidir. Ve eğer tüm cevherlerinizi doğru şekilde işlerseniz ortaya ışıl ışıl bir gökkuşağı çıkar.

Abdülkadir Gayretli ve Şule Gayretli, öğretmenliğe başladıklarında bir çocuğun, bir neslin ve hatta bir ülkenin kaderini değiştirebilecek bir işe başlamanın heyecanıyla doluydu. Potansiyelini gerçekleştiren, kendine güvenen, eğitimin hayat boyu süreceğini bilen, dünyaya açılan ve kendiyle birlikte ülkesini de geliştiren bireyler yetiştirmek istiyorlardı. Öğretmenlik yılları boyunca her geçen gün eğitim yöntemlerini geliştirme heyecanını beslemeye devam ettiler. Öğrencilerin kendini keşfetmesinin önünü açan, çok yönlü, uluslararası standartlara uygun, yenilikçi bir eğitim düşü günden güne büyüdü ve Gökkuşağı Koleji, işte bu düşü gerçeğe dönüştürdü.

Gökkuşağı Koleji, 1997 yılında Güneşli’de kurulduğunda, hedef tahtasına potansiyelinin üst sınırına ulaşabilen, köklerine bağlı dünya vatandaşları yetiştirmeyi koymuştu. Bu hedefin ışığında öğrencileri kendi öğrenme süreçlerinin öznesi haline getiren, öğrencilerin öğrenme biçimlerine göre esneyebilen, evrensel değerleri özünde taşıyan, sürekli eğitim anlayışını besleyen bir eğitim modeli oluşturdu. Öğrencilerin hayal gücünü desteklemek için kampüsü ve sınıfları yaşayan mekânlar olarak tasarladı. Türkiye’de ilk defa ‘flexible’ sınıf konseptini uyguladı. TÜBİTAK projeleri, bilgisayar ve dünya matematik olimpiyatlarında dereceler elde etti. Kurulduğu ilk yıllardan itibaren Türkiye’nin en başarılı kolejleri arasına adını yazdırdı.

Fakat Gökkuşağı Koleji, tıpkı öğrencilerine öğrettiği gibi kendisi için de gelişimin sürekli olduğuna inanıyordu. Bu yüzden öğrencilerinin yüksek akademik başarılarıyla yetinmedi. Eğitimin çok yönlülüğü anlayışını güçlendirmek için CAP programını eğitim modeline dahil etti. Açılımı Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite olan CAP programı, öğrencilere çeşitli sanat ve spor dallarıyla birlikte yeteneklerini keşfedebilecekleri, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, işbirliği, takım çalışması gibi sosyal becerilerini güçlendirebilecekleri alanlar açtı. 

Kurulduğu günden bu yana dil eğitimini ve evrensel bakış açısını önceleyen Gökkuşağı Koleji, uluslararası standartları tam anlamıyla sağlayabilmek için dünyanın en seçkin okullarının ortak programı Cambridge Eğitimi ve IB Diploma Programını eğitim modeline kattı. Uluslararası araştırmalarda 21. yüzyıl becerilerini kazandırmakta en başarılı eğitim programlarından sayılan Cambridge Eğitimi ve IB Diploma Programı, dünya çapında bini aşkın üniversite tarafından tanınıyor. Araştıran, sorgulayan, donanımlı, duyarlı, liderlik özellikleri gelişkin dünya vatandaşları yetiştirmeyi amaçlayan bu iki program öğrencileri uluslararası kariyerlerine hazırlıyor.

Yolculuğunun başından itibaren “yaşayan okul” olarak tasarlanan Gökkuşağı Koleji, 21. yüzyılın ve değişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 25 yıllık serüveni boyunca her geçen gün kendini yeniledi.

1997’de Güneşli’de açtığı kampüs 2000 yılında Bahçelievler’e taşındı. Sonrasında 2008 yılında Ataşehir (Ümraniye) kampüsü açıldı. 2013’te Bahçeşehir, 2016’da Beylikdüzü, 2022’de İzmir ve Ankara, 2023’te Bursa ve Antalya kampüsleri açıldı.

Bugün 8 farklı kampüste, 31 eğitim kademesinde, 47 farklı ülkeden öğrenci, 18 ülkeden 300 eğitimci, 6.000 mezun ve 26 yıllık deneyimle daha büyük hedeflere yürümeye devam ediyor.

Misyon & Vizyon

Misyonumuz

Gökkuşağı Eğitim Kurumları, öğrencilerinin entelektüel, sosyal, duygusal ve bireysel yeteneklerinin gelişimine odaklanmış, akademik olarak iddialı ve değerli uluslararası programlar sunar. Gökkuşağı Eğitim Kurumları olarak biz, öğrenci merkezli ve dengeli bir eğitimle barış dolu bir dünya oluşturmak için dürüst, evrensel değerlerle ve kültürlerarası anlayışla donanmış, araştıran, bilgili ve kendine güvenen hayatboyu öğrenen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin, küresel toplumun sorumlu üyeleri ve üretken dünya vatandaşları olarak inovatif, proaktif ve çok dilli bireyler olmalarını teşvik ediyoruz. Bireylerin kendi değerlerine sahip çıkmalarına destek veriyor ve onları başkalarının farklı değer ve bakış açılarına saygı duyan bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Vizyonumuz

Yenilikçi, çağdaş, sürekli gelişen, uluslararası bir dünya okulu olmak; donanımlı, duyarlı ve sorumlu gençler yetiştirerek ülkemizin ve dünyanın geleceğine olumlu katkılarda bulunmak.

Eğitim Modeli

Eğitim Modelimiz

Gökkuşağı Koleji Eğitim Kurumları olarak; eğitim modelimiz, araştıran, sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, ilkeli, açık görüşlü, duyarlı, risk alan, dengeli, dönüşümlü düşünen ve uluslararası bilince sahip dünya fertleri yetiştirmeyi hedefleyen “YAŞAYAN OKUL” modelidir.

Yaşayan Okul Nedir?

Okulu canlı bir organizma olarak değerlendirdiğimiz bu modelde, onu yaşadığı yerden ve çağdan etkilenen ve aynı zamanda onları etkileyen bir bağlamda kurguluyoruz. Dolayısıyla onu yaşamın özellikleriyle donatıyoruz.

Sürekli gelişim içinde

Yaşayan okul zamanın değişimine uyum sağlar ve hatta onlara öncülük eder. 

Çevresiyle etkileşim içinde

Yaşayan okul bulunduğu şehrin ve ülkenin kültürel değerlerini yansıtan ve aynı zamanda onu geliştirmeye yönelik etkileyen bir eğitim içeriğine sahiptir.

Küresel bağlar içinde

Yaşayan okul öğrencilerinde uluslararası bilinç geliştirmeyi hedeflerken kendisi için de uluslararası iş birlikleri ve fikrî bağlar kurmayı önemser.

Farklılıklara yönelik bir esneklik içinde

Yaşayan okul öğrencilerinin farklı öğrenme biçimlerine ve kendine özgü ihtiyaçlarına uyum sağlayabilmek için esneyebilen eğitim ve öğretim yöntemlerine sahiptir.

Bizzat yaşamın içinde

Yaşayan okul deneyimleyerek öğrenmeyi merkeze alır. Öğrencilerine bilimsel, kültürel, sosyal deneyimler edinebilecekleri alanlar açar. 

İnsan Kaynakları

Gökkuşağı Koleji olarak, her zaman yetenekli ve potansiyeli yüksek adaylarla geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmek önceliğimiz. Eğer sizler de Gökkuşağı Koleji ailesine katılmak isterseniz aşağıdaki adreslerden bizlere ulaşabilirsiniz: 

– E-Posta: [email protected]
– Kariyer.net: https://www.kariyer.net/firma-profil/ozel-gokkusagi-egitim-kurumlari-98258-165538
– LinkedIn: https://www.linkedin.com/school/gokkusagikoleji/

Başvurularınızı bize iletmek için yukarıdaki iletişim kanallarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Başvurularınızı dikkatle değerlendirecek ve uygun pozisyonlar için sizinle iletişime geçeceğiz. İş başvurusunda bulunanların dikkatine; Gökkuşağı Koleji olarak, işe alım sürecimizde adil ve şeffaf bir yaklaşım benimsiyoruz. Kendi iş ilanlarımızı yukarıda belirtilen adreslerden yayınlıyoruz ve başvurularınızı sadece bu kanallardan kabul ediyoruz.