Bahcelievler Özel Okul
Bahçelievler, İstanbul’un eğitim kalitesi yüksek semtlerinden biridir ve bu bölgede birçok özel okul bulunmaktadır. Bu blog yazısında, Bahçelievler’deki özel okulların çeşitliliğine, özelliklerine ve tercih edilme nedenlerine odaklanacağız. Ayrıca, özel okul seçimlerinde dikkat edilmesi gereken hususları ve en çok tavsiye edilen okulları inceleyeceğiz. Bahçelievler’deki lise, ilkokul ve özel eğitim kurumları hakkında detaylı bilgi edinmek ve eğitim kalitesine göre okul seçimi yapmak için yazımızı okumaya devam edin.
Bahcelievler özel okullar
Bahçelievler’de özel okullar, eğitimde kaliteyi arayan ailelerin en çok tercih ettiği kurumlardan biridir. Bu okullar, öğrencilere sağladıkları bireysel ilgi ve kişisel gelişim fırsatları ile kamu okullarından ayrılmaktadır. Bağlı oldukları eğitim programları, çocukların bilgi ve becerilerini maksimum seviyeye çıkarmak için özenle hazırlanmıştır. Özel okullarda öğrenciler modern donanımlar ve kapsamlı eğitim olanakları ile desteklenmektedirler. Bu olanakların başında teknolojik altyapılar, laboratuvarlar, spor tesisleri ve sanat atölyeleri gelmektedir. Tüm bu imkanlar, çocukların sosyal ve akademik gelişimlerini bütüncül bir yaklaşımla desteklemektedir. Bahçelievler’de özel okullar, öğrencilere sundukları nitelikli eğitim programları ile dikkat çekmektedir. Okul kampüsleri genellikle geniş yeşil alanlara sahip olup, öğrencilere ferah bir ortamda öğrenme imkanı sunmaktadır. Ayrıca, öğrenci sayısının nispeten az olması nedeniyle öğretmenler her öğrenciyle birebir ilgilenebilme fırsatına sahiptir. Bahçelievler’de bulunan özel okullar, şu özelliklere sahiptir:
- Öğrencilere bireysel ilgi ve rehberlik hizmetleri sunulması.
- Gelişmiş teknolojik altyapılara sahip modern sınıflar.
- Yabancı dil eğitimi ve çok yönlü sosyal etkinlikler.
Bu okullar, öğrencilere hem akademik hem de sosyal alanlarda başarı sağlamaları için gerekli ortamı sunmaktadır. Ebeveynler, çocuklarının geleceği için Bahçelievler’deki özel okulları tercih ederken, eğitimin kalitesine büyük önem vermektedirler. Eğitim sürecinde öğrencilere sunulan bu imkanlar ve olanaklar, onların hayat boyu öğrenme sevgisi geliştirmelerini sağlamaktadır.
Bahcelievler özel okul tavsiye
Bahcelievler’de özel okul arayışında olan ebeveynler ve veliler için önemli bazı tavsiyeleri paylaşmak istiyoruz. Bir özel okul seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör bulunmaktadır ve bunların hepsi öğrencinin eğitim kalitesini ve genel deneyimini etkileyebilir. Bu nedenle araştırma yaparken dikkatli ve titiz davranmak büyük önem taşır. Öncelikle, okulun akademik başarılarına ve sunmuş olduğu müfredata mutlaka göz atmak gerekmektedir. Yüksek akademik başarı ve geniş müfredat yelpazesi, öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca okulun sunduğu ek dersler ve kurslar, öğrencinin ilgi alanlarını keşfetmesine ve yeteneklerini geliştirmesine olanak tanır.
- Eğitim kadrosunun kalitesi ve deneyimi
- Okulun fiziksel altyapısı ve teknolojiye erişim olanakları
- Öğrencilere sunulan sosyal ve sportif aktiviteler
- Okulun sağladığı rehberlik ve danışmanlık hizmetleri
Bir diğer önemli konu, okulun ebeveynlerle olan iletişim şekli ve sıklığıdır. Düzenli ve açık bir iletişim, öğrencinin gelişimi hakkında velilere sürekli bilgi verilmesi açısından kritik öneme sahiptir. Ayrıca, okulun disiplin politikaları ve öğrenci davranışlarını nasıl yönettiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Son olarak, okulun lokasyonu ve ulaşım imkanları da dikkate alınması gereken unsurlardandır. Okulun evinize yakınlığı, öğrencinin erken saatlerde yola çıkmaması ve daha fazla dinlenme süresi kazanması açısından avantaj sağlar. Tüm bu faktörleri değerlendirerek Bahcelievler’deki özel okul tavsiyelerini gönül rahatlığıyla belirleyebilirsiniz.
Bahcelievler de özel okullar
Bahcelievler, İstanbul’un hem kültürel hem de eğitim anlamında gelişmiş semtlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Bu semtte, eğitim kalitesi ve donanımı ile öne çıkan birçok özel okul bulunmaktadır. Bahcelievler’deki özel okullar, velilerin ve öğrencilerin beklentilerini karşılayacak şekilde eğitim sunarlar.
Öğrencilerin akademik başarılarını yükseltmeyi amaçlayan bu özel okullar, aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişime de büyük önem verirler. Bahcelievler’deki özel okullar, hem ilkokul, ortaokul hem de lise düzeyinde eğitim sunarak, öğrencilerin kesintisiz bir eğitim hayatı sürdürmelerini sağlarlar. Bu okullar, sınıf mevcutlarının az olması sayesinde öğrencilere daha fazla bireysel ilgi gösterme imkanına sahiptirler.
Bahcelievler’deki Özel Okulların Avantajları
Okul Adı | Eğitim Düzeyi | Fiziksel Koşullar |
---|---|---|
Özel Bahcelievler Koleji | İlkokul – Ortaokul – Lise | Geniş bahçeler, modern sınıflar |
Özel Eğitim Kurumu | Ortaokul – Lise | Spor alanları, tam donanımlı laboratuvarlar |
Müstakbel Gelecek Koleji | İlkokul | Teknolojik sınıflar, oyun alanları |
Bunun yanı sıra, Bahcelievler’deki özel okullar, birçok farklı eğitim programı ve etkinliklerle öğrencilerin ilgisini çekmeyi başarırlar. Spor, sanat, bilim ve teknoloji gibi farklı alanlarda sundukları atölye çalışmaları ve kulüpler öğrencilerin çok yönlü gelişimini destekler. Veliler için ise öğrenci başarılarını ve gelişimlerini düzenli olarak takip edebilecekleri sistemler kurulmuştur.
Bahcelievler’deki özel okulların bir diğer önemli avantajı ise, modern ve teknolojik altyapıya sahip olmalarıdır. Akıllı tahta, tablet gibi eğitim materyalleri kullanılarak, öğrencilerin dersleri daha verimli ve görsel bir şekilde öğrenmeleri sağlanır. Öğrencilerin teknolojiyle iç içe büyümeleri, onların gelecekteki kariyer hedeflerine daha yakından hazırlanmalarını sağlar.
- Eğitim Kalitesi ve Akademik Başarı
- Sosyal ve Kültürel Gelişim İmkanları
- Modern ve Teknolojik Altyapı
- Özelleştirilmiş Eğitim Programları
- Güçlü Öğretmen Kadrosu
Bu sayede, Bahcelievler’deki özel okullar hem yerel hem de ulusal düzeyde birçok başarıya imza atmış ve eğitim camiasında saygın bir yer edinmiştir. Öğrencilerin kendilerini her alanda geliştirebilecekleri donanımlı bir eğitim ortamı sunarak, onların geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlarlar. Veliler için ise, çocuklarının en iyi eğitim imkanlarına sahip olmasının verdiği güven ve mutluluk paha biçilemez.
Bahcelievlerdeki özel okullar lise
Bahçelievler, İstanbul’un göbeğinde yer aldığı için hem ulaşım açısından kolaylık sağlamakta hem de eğitim kalitesi açısından pek çok seçenek sunmaktadır. Bahçelievler’deki özel liseler, öğrencilerin en iyi eğitim ortamlarında öğrenim görmelerine olanak tanımaktadır. Kaliteli öğretmen kadrosu ve modern eğitim altyapısı ile dikkat çeken bu okullar, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlamaktadır.
Bahçelievler özel okul atmosferiyle öğrencilerine sunduğu imkanlar ve aktiviteler sayesinde öne çıkmaktadır. Öğrenciler, sadece akademik anlamda değil; sosyal, kültürel ve sportif anlamda da geliştirilir. Geniş ve ferah kampüs olanaklarıyla öğrencilere rahat bir öğrenim ortamı sunulmakta, veli ve öğretmen iletişimi sürekli olarak sağlanmaktadır.
“Eğitimde fark yaratan Bahçelievler özel okulları, öğrencilerinin başarılarını en üst noktaya taşımayı hedeflemektedir.”
Bu özel liselerde, öğrencilerin bireysel yeteneklerine göre eğitim programları ve ders dışı aktiviteler düzenlenmektedir. Her öğrenciye özel rehberlik hizmetleri sunulmakta, böylece öğrencilerin kariyer planlamaları en verimli şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, yurtdışında eğitim almayı hedefleyen öğrenciler için değişim programları ve yabancı dil eğitimi de ön plana çıkmaktadır.
- Öğrencilere sundukları bilim projeleri ve teknolojik imkanlarla dikkat çeken okullar.
- Sanal kütüphaneler ve modern laboratuvarlarla donatılmış eğitim kurumları.
- Yaratıcı ve problem çözme becerilerini geliştiren kulüpler ve atölyeler.
Bahçelievler özel okul liseleri, geniş spor salonları ve açık hava spor alanlarıyla öğrencilerine fiziksel aktivitelerde bulunma şansı sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin sanatsal yönlerini geliştirmeleri için çeşitli müzik, resim, tiyatro gibi sanat dallarında eğitimler de verilmektedir. Öğrencilere sundukları bu kapsamlı olanaklar sayesinde, Bahçelievler’deki özel liseler, çocuklarının en iyi eğitim almasını isteyen aileler için mükemmel bir seçenek oluşturmaktadır.
Bahcelievler özel eğitim okulları
Bahcelievler özel eğitim okulları, çocukların özel ilgi ve ihtiyaçlarına göre özel eğitim hizmetleri sunarak, her çocuğun potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen eğitim kurumlarıdır. Bu okullar, özel öğrenme gereksinimlerine sahip öğrenciler için uyumlu ve destekleyici bir ortam sağlayarak, onların akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunurlar. Özel eğitim okullarının amacı, her bir öğrencinin benzersiz yeteneklerini ve zorluklarını anlayarak, bireysel eğitim programları oluşturmak ve öğrencilere en iyi şekilde rehberlik etmektir.
Bahcelievler özel eğitim okulları, uzman eğitimciler, psikologlar ve terapistleri ile birlikte, herkesin eşit eğitim almasını hedefleyen kapsamlı bir yaklaşım sergilerler. Bu okullarda, özellikle özel öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), otizm spektrum bozukluğu gibi çeşitli durumlara sahip öğrenciler için kişiselleştirilmiş eğitim planları geliştirilmektedir. Bahcelievler özel eğitim okulları, öğrencilere bireysel ihtiyaçlarına uygun, destekleyici eğitim ortamı sağlar ve akademik başarılarını artırmayı hedefler.
Bahcelievler’de Özel Eğitim Okulları Nasıl Seçilir?
Bahcelievler’de özel eğitim okulu seçmek, ebeveynler için zor bir karar olabilir, ancak dikkat edilmesi gereken belirli kriterler vardır. Öncelikle, okulun sunduğu eğitim programlarının öğrenciye ne kadar uygun olduğuna dikkat edilmelidir. Okulun müfredatı, özel eğitim gereksinimlerine sahip öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamalı ve onların bireysel yeteneklerini geliştirecek fırsatlar sunmalıdır. Ayrıca, okulun sınıflarının büyüklüğü, öğretmen-öğrenci oranı ve sunulan terapi hizmetleri gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır.
Diğer önemli bir kriter ise okulun sunduğu sosyal ve duygusal destek hizmetleridir. Özel eğitim gereksinimlerine sahip öğrenciler için destekleyici bir ortam oldukça önemlidir ve bu okullarda sunulan psikolojik danışmanlık hizmetleri, sosyal beceri geliştirme programları gibi destekleyici hizmetler öğrencilerin genel başarıları üzerinde büyük etki yaratabilir. Bahcelievler özel eğitim okulları, bu hizmetleri kaliteli bir şekilde sunarak öğrencilerin tüm gelişim alanlarında ilerlemelerini sağlar.
Bahcelievler’deki Özel Eğitim Okullarının Önemi
Bahcelievler’deki özel eğitim okulları, çocukların dünya standartlarında eğitim almasına olanak tanıyan kurumlar olarak büyük bir öneme sahiptir. Bu okullar, öğrencilerin hem akademik başarılarını hem de sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, özel eğitim okulları aracılığıyla, öğrenciler kendilerine güvenmeyi öğrenir, bağımsızlıklarını pekiştirir ve topluma uyum sağlama yeteneklerini artırırlar.
Sonuç olarak, Bahcelievler özel eğitim okulları, özel öğrenme gereksinimlerine sahip öğrenciler için hayati önem taşır ve onların yaşamlarında olumlu bir etki yaratır. Eğitim sürekliliği ve kalitesi konusunda titizlikle hareket eden bu okullar, her bir öğrencinin eğitim yolculuğunu başarıyla tamamlaması için gereken desteği sağlar. Bu nedenle, Bahcelievler’deki özel eğitim okulları, çocuklarının geleceğini planlayan ebeveynler için en önemli tercihlerden biridir.
Bahcelievlerde özel okullar
Bahçelievler bölgesinde yer alan özel okullar, eğitim kaliteleri ve sundukları imkanlarla dikkat çekmektedir. Aileler, çocuklarının en iyi eğitimi alması için bu okulları tercih etmektedir. Öğrenciler, modern derslikler ve geniş sosyal alanlarda öğrenim görme şansına sahiptir.
Bu özel okullar, yüksek akademik başarıları ile tanınmakla birlikte, aynı zamanda öğrencilerine çok yönlü bir eğitim sağlamaktadır. Spor, sanat, dil eğitimi gibi alanlarda sundukları zengin programlarla bireylerin yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanır. Bahçelievlerdeki özel okullar, veli ve öğrenci memnuniyetini ön planda tutan eğitim politikaları ile de öne çıkmaktadır.
Okul Adı | Adres | Telefon |
---|---|---|
ABC Koleji | Bahçelievler Mah. 123. Sk. No:4 | 0212 123 45 67 |
XYZ Lisesi | Bahçelievler Cad. No:56 | 0212 987 65 43 |
Özel okulların sunduğu küçük sınıf mevcudu ve bireysel eğitime yönelik yaklaşımlar, öğrencilerin kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlamaktadır. Bu okulların her biri, öğrencilere kendi potansiyellerini maksimum düzeyde kullanmaları için destekleyici bir öğrenim ortamı sunar. Bahçelievlerdeki özel okulların birçoğu, liseye geçiş ve üniversiteye hazırlık sürecinde de öğrencilere önemli avantajlar sağlar.
Bilimsel araştırmalara göre özel okullarda eğitim alan öğrencilerin akademik başarılarında önemli artışlar gözlemlenmiştir. Ayrıca, bu okulların sunduğu çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler, öğrencilerin sadece akademik değil aynı zamanda kişisel gelişimlerine de katkıda bulunmaktadır. Veliler, bu nedenlerle Bahçelievlerdeki özel okulları tercih etmektedir.
- Bahçelievler Özel Okul seçerken okulun akreditasyon ve başarı durumlarına dikkat edilmelidir.
- Okulun sunduğu sosyal ve kültürel imkanlar incelenmelidir.
- Öğrencinin yetenek ve ilgi alanlarına yönelik sunulan programlar değerlendirilmelidir.
Sık Sorulan Sorular
Bahçelievler’de özel okulların sunduğu eğitim programları nelerdir?
Bahçelievler’deki özel okullar, müfredat açısından oldukça zengindir. Bu okullar genellikle Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programların yanı sıra uluslararası müfredatlar da sunmaktadır.
Bahçelievler özel okullarında sınıf mevcudu kaç kişidir?
Bahçelievler özel okullarındaki sınıf mevcudu genellikle 20-25 kişi arasındadır. Bu sayede öğrenci başına düşen öğretmen ilgisi artmaktadır.
Bahçelievler özel okullarında hangi yabancı diller öğretilmektedir?
Bahçelievler özel okullarında ağırlıklı olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrıca bazı okullar ikinci yabancı dil olarak Almanca, Fransızca veya İspanyolca gibi diller de öğretmektedir.
Bahçelievler özel okullarının yıllık ücretleri ne kadar?
Bahçelievler özel okullarının yıllık ücretleri okulun sunduğu imkanlara ve eğitim kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak 20,000 TL’den başlayıp 50,000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.
Bahçelievler özel okullarında burs imkanı var mı?
Evet, birçok Bahçelievler özel okulu burs imkanı sunmaktadır. Akademik başarı, spor veya sanat alanındaki başarılar gibi kriterlere göre öğrencilere burs sağlanabilir.
Bahçelievler özel okullarında sosyal etkinlikler nelerdir?
Bahçelievler özel okullarında öğrencilerin sosyalleşmesi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlaması için birçok sosyal etkinlik düzenlenmektedir. Spor kulüpleri, sanat etkinlikleri, bilim atölyeleri ve gezi programları bu etkinliklerden bazılarıdır.
Bahçelievler özel okullarının mezunlarının üniversite başarı oranları nedir?
Bahçelievler özel okullarının mezunlarının üniversite başarı oranları oldukça yüksektir. Birçok öğrenci yurt içi ve yurt dışındaki prestijli üniversitelere yerleşmektedir.
Gökkuşağı Koleji
BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ
PYP OKUL KODU: 050981
- Kampüsler
- Bahçelievler Kampüsü
Gökkuşağı Koleji’nin 1997 yılında kurulan ilk yerleşkesi Bahçelievler kampüsü, Cambridge Eğitimi ve IB İlk Yıllar (PYP) ve Diploma Programları ile uluslararası standartlarda eğitim deneyimi sunmaktadır. CAP Programı (Creativity-Activity Program) ile öğrencilerin liderlik, yaratıcılık ve problem çözme yeteneklerine odaklanılırken; Fen, Fizik, Kimya, Biyoloji, STEM ve Bilişim laboratuvarları bilimsel deneyim ve düşünme yeteneklerini geliştirir. Ayrıca, yüzme havuzu, koşu parkuru, tiyatro salonu, dans akademisi ve organik tarım sınıfı gibi çeşitli disiplinler, öğrencilerin ilgi alanlarını genişletmeye ve yeteneklerini geliştirmeye olanak sağlar.
Kontenjanlar, kayıt ücretleri ve diğer tüm detaylar için formu doldurun, sizi arayalım.
Mayıs 2015’te IB Diploma Programı Dünya Okulu statüsünü kazanan ve dünyanın seçkin okulları arasında yerini alan Gökkuşağı Koleji yüksek kalitedeki eğitim yolculuğunu emin adımlarla sürdürüyor.
Gökkuşağı Koleji’nde ve birçok ulusal eğitim sisteminde yer alan IB PYP Eğitimi, uluslararası bilince sahip insanlar yetiştiren eğitim programıdır.
Cambridge uluslararası programı, eğitim için evrensel bir standart belirler ve dünya çapındaki seçkin üniversiteler ve elit firmalar tarafından tanınır.
Gökkuşağı Koleji, yabancı dil eğitim düzeyini uluslararası standartlarda ölçüyor. Öğrenciler yüksek seviyede bir yabancı dil düzeyindeki dil yeterliliğiyle mezun olurlar.
STEM; Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında yoğun eğitimi ifade eder.
Gökkuşağı Koleji, öğrencilerinin kültürel, sosyal ve sportif açıdan eksiksiz gelişmesi ve kendini keşfetmesi için CAP Programını oluşturdu.
![Bahçelievler12](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler12-1.jpg)
![Bahçelievler13](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler13-1.jpg)
![Bahçelievler15](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler15-1.jpg)
![Bahçelievler3](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler3-1.jpg)
![Bahçelievler1](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler1-1.jpg)
![Bahçelievler8](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler8-1.jpg)
![Bahçelievler2](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler2-1.jpg)
![Bahçelievler5](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler5-1.jpg)
![Bahçelievler16](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler16-1.jpg)
![Bahçelievler6](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/uploads/Bahcelievler6-1.jpg)
Gökkuşağı Koleji'nin Bahçelievler kampüsünde bulunan PYP Anasınıfı, IB PYP (İlk Yıllar Programı) çerçevesinde, daha iyi ve huzurlu bir dünya oluşturma amacına hizmet eden bir eğitim programını benimsemektedir. Bu program, çeşitli branş derslerini alanında uzman ve tecrübeli bir eğitim kadrosu ile sunmaktadır.
Okul ayrıca, yetenek ve becerileri geliştirme programı aracılığıyla Akıl Oyunları oynamak gibi etkinliklerle öğrencilerin bireysel yeteneklerini teşvik etmektedir.
Çift dilde yoğun bir yabancı dil eğitimi verilirken, öğrencilerin ilkokula hazırlık süreci başlatılır.
CAP (Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite) Programı aracılığıyla, öğrencilerin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönleri geliştirilir. Buna ek olarak, akıllı tahta ve tabletlerle desteklenen öğretim, öğrencilerin bireysel farkındalıklarını artırmaya yardımcı olur.
Gökkuşağı Koleji'nin Bahçeşehir kampüsünde bulunan PYP İlkokulu, IB PYP (İlk Yıllar Programı) çerçevesinde, daha iyi ve huzurlu bir dünya oluşturma amacına hizmet eden bir eğitim programını benimsemektedir. Bu program, çeşitli branş derslerini alanında uzman ve tecrübeli bir eğitim kadrosu ile sunmaktadır.
Bu özelleştirilmiş eğitim, birinci sınıftan itibaren düzenli olarak gerçekleştirilen Fen Laboratuvarı ve STEM dersleri ile desteklenmektedir.
İlkokulda öğrencilere yoğun İngilizce ve İspanyolca eğitim verilirken, düşünme becerilerini geliştiren özel müfredata sahip Akıl Oyunları Dersleri de sunulmaktadır.
CAP (Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite) Programı, öğrencilerin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönlerini geliştirmeye yardımcı olur. Akıllı tahta ve tabletlerle desteklenen kişisel gelişim dersleri, öğrencilerin bireysel farkındalığını artırma misyonunu üstlenir.
Gökkuşağı Koleji'nin Cambridge Ortaokulu, MEB eğitim sistemini Cambridge Lower-Secondary Programı ile birleştiren zengin bir eğitim deneyimi sunmaktadır.
Fen ve Matematik derslerinde İngilizce öğretim uygulanırken, Cambridge International müfredatıyla birlikte her hafta 18 saat yabancı dil dersi verilir.
STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) laboratuvarında yapılan dersler, öğrencilere pratik bilim deneyimleri sağlar.
Tecrübeli öğretmen kadrosu, içerik olarak yoğunlaştırılmış LGS sınavına hazırlık programını yürütürken, CAP (Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite) Programı ile öğrencilerin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönlerini geliştirir.
Ayrıca, tüm ana derslerin İngilizce olarak işlendiği %100 uluslararası sınıflar, öğrencilere gerçek bir dünya vatandaşı olma deneyimi sunar.
Gökkuşağı Koleji'nin Anadolu Lisesi, tecrübeli öğretmen kadrosuyla, öğrencilere içerik olarak yoğunlaştırılmış TYT/AYT sınavına hazırlık programı sunmaktadır.
Sınavlara hazırlanan öğrencilere, ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış birebir öğrenci koçluğu ve etüt programları ile kapsamlı bir destek sağlar.
Uluslararası projelerde ve yarışmalarda görev alma imkanı, öğrencilerin geniş bir deneyim ve bilgi birikimi edinmelerine olanak tanır.
CAP (Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite) Programı ile öğrencilerin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönlerini geliştiren Gökkuşağı Koleji, her öğrencinin tam potansiyeline ulaşmasını hedefler. Bu zengin ve çeşitli eğitim yaklaşımları, öğrencilere geniş bir perspektif ve hayata dair değerli beceriler kazandırır.
Global çağdaş eğitimin öncü programlarını sunar.
9. ve 10. sınıflar için uygulanan Cambridge IGCSE Programı ve 11. ve 12. sınıflar için sunulan Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve entegre bir eğitim yaklaşımı sağlar.
Tecrübeli öğretmen kadrosuyla, birinci yabancı dil olarak İngilizce ve ikinci dil olarak İspanyolca öğrenimine yoğunlaşılmıştır. Bu öğrenim süreci, lise öncesi İngilizce hazırlık sınıfı imkanı ile desteklenir.
Uluslararası sınavlara ve yurt dışında üniversiteye hazırlanan öğrencilere birebir danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilere, uluslararası projelerde ve yarışmalarda görev alma imkanı sağlanır ve bu sayede dünyada 2000'den fazla üniversiteye kabul alma fırsatı bulunur.
CAP (Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite) Programı ile öğrencilerin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif yönlerinin gelişimine büyük önem verilir.
IB felsefesine uyan, uluslararası bir bakış açısı geliştiren öğrenciler yetiştirilir. Merakı ve araştırma-sorgulamayı teşvik eden sıkı ve kapsamlı bir müfredat ile öğrenciler, IB Diploma programı ve felsefesi içinde eğitim almış öğretmenler, eğitim liderleri ve okul personeli tarafından yönlendirilirler. Gökkuşağı Koleji, öğrencilere uluslararası arenada başarılı olmaları için gereken her türlü donanımı sağlamaktadır.
Kampüs Olanakları
ETKİNLİKLERİMİZ
Güncel başarı, duyuru, haber ve etkinliklerimizi instagram akışımızdan öğrenin.
Daha fazlası için instagramdan takip etmeyi unutmayın.
Our 4th grade students presented their “exhibition theme” works, which was the last stop of their PYP journey, to our school community with our PYP Exhibition. Our students worked on the main ideas and lines of inquiry with their mentor teachers for a long time and prepared presentations and studies to inform us about their subjects. On the exhibition presentation day, our students shared with us all their special works on themes such as irregular urbanization, endangered animals, renewable resources, and environmental pollution.
4. Sınıf öğrencilerimizin PYP yolculuklarının son durağı olan ‘’sergi teması’’ çalışmalarını PYP Sergimiz ile okul toplumumuza sundular. Öğrencilerimiz uzun bir süre mentör öğretmenleri ile ana fikir ve sorgulama hatları ile ilgili çalışmalar yürüttüler ve konularıyla ilgili bizleri bilgilendirmek için sunumlar ve çalışmalar hazırladılar.
Sergi sunum gününde, gruplarımız çarpık kentleşme, nesli tükenen ve tehlikede olan hayvanlar, yenilenebilir kaynaklar, çevre kirliliği gibi temalar üzerine öğrencilerimiz yaptıkları tüm özel çalışmaları bizimle paylaştılar.
![Our 4th grade students presented their “exhibition theme” works, which was the last stop of their PYP journey, to our school community with our PYP Exhibition. Our students worked on the main ideas and lines of inquiry with their mentor teachers for a long time and prepared presentations and studies to inform us about their subjects. On the exhibition presentation day, our students shared with us all their special works on themes such as irregular urbanization, endangered animals, renewable resources, and environmental pollution.4. Sınıf öğrencilerimizin PYP yolculuklarının son durağı olan ‘’sergi teması’’ çalışmalarını PYP Sergimiz ile okul toplumumuza sundular. Öğrencilerimiz uzun bir süre mentör öğretmenleri ile ana fikir ve sorgulama hatları ile ilgili çalışmalar yürüttüler ve konularıyla ilgili bizleri bilgilendirmek için sunumlar ve çalışmalar hazırladılar.
Sergi sunum gününde, gruplarımız çarpık kentleşme, nesli tükenen ve tehlikede olan hayvanlar, yenilenebilir kaynaklar, çevre kirliliği gibi temalar üzerine öğrencilerimiz yaptıkları tüm özel çalışmaları bizimle paylaştılar.](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/plugins/instagram-feed-pro/img/placeholder.png)
Our 4th grade students presented their “exhibition theme” works, which was the last stop of their PYP journey, to our school community with our PYP Exhibition. Our students worked on the main ideas and lines of inquiry with their mentor teachers for a long time and prepared presentations and studies to inform us about their subjects. On the exhibition presentation day, our students shared with us all their special works on themes such as irregular urbanization, endangered animals, renewable resources, and environmental pollution.
4. Sınıf öğrencilerimizin PYP yolculuklarının son durağı olan ‘’sergi teması’’ çalışmalarını PYP Sergimiz ile okul toplumumuza sundular. Öğrencilerimiz uzun bir süre mentör öğretmenleri ile ana fikir ve sorgulama hatları ile ilgili çalışmalar yürüttüler ve konularıyla ilgili bizleri bilgilendirmek için sunumlar ve çalışmalar hazırladılar.
Sergi sunum gününde, gruplarımız çarpık kentleşme, nesli tükenen ve tehlikede olan hayvanlar, yenilenebilir kaynaklar, çevre kirliliği gibi temalar üzerine öğrencilerimiz yaptıkları tüm özel çalışmaları bizimle paylaştılar.
...
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz sertifikaları uluslararası kabul gören Cambridge İngilizce sınavlarına girdiler. Okuma-yazma/ Dinleme ve Konuşma becerilerinin test edildiği bu sınavlarla öğrencilerimiz hem yeni deneyimler edinmiş hem de dil seviyelerini görmüş olacaklar.
Our Primary and Secondary School students took the internationally accepted Cambridge English exams. With these exams where Reading-Writing/Listening and Speaking skills are tested, our students will gain new experiences and see their language level.
![İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz sertifikaları uluslararası kabul gören Cambridge İngilizce sınavlarına girdiler. Okuma-yazma/ Dinleme ve Konuşma becerilerinin test edildiği bu sınavlarla öğrencilerimiz hem yeni deneyimler edinmiş hem de dil seviyelerini görmüş olacaklar.Our Primary and Secondary School students took the internationally accepted Cambridge English exams. With these exams where Reading-Writing/Listening and Speaking skills are tested, our students will gain new experiences and see their language level.](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/plugins/instagram-feed-pro/img/placeholder.png)
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz sertifikaları uluslararası kabul gören Cambridge İngilizce sınavlarına girdiler. Okuma-yazma/ Dinleme ve Konuşma becerilerinin test edildiği bu sınavlarla öğrencilerimiz hem yeni deneyimler edinmiş hem de dil seviyelerini görmüş olacaklar.
Our Primary and Secondary School students took the internationally accepted Cambridge English exams. With these exams where Reading-Writing/Listening and Speaking skills are tested, our students will gain new experiences and see their language level.
...
Sınav bitiminde farklı dil düzeylerindeki sınavlara giren öğrencilerimizin deneyimleri ...
The experiences of our students who took exams at different language levels at the end of the exam...
![Sınav bitiminde farklı dil düzeylerindeki sınavlara giren öğrencilerimizin deneyimleri ...The experiences of our students who took exams at different language levels at the end of the exam...](https://gokkusagi.k12.tr/wp-content/plugins/instagram-feed-pro/img/placeholder.png)
Sınav bitiminde farklı dil düzeylerindeki sınavlara giren öğrencilerimizin deneyimleri ...
The experiences of our students who took exams at different language levels at the end of the exam...
...