BİLGİ TALEP FORMU

Uluslararası Kariyere Açılan Kapı: Lisede Çift Diploma

İçerik Rehberi

Lisede çift diploma almak dünya çapında seçkin üniversitelerde eğitim alma şansını artırıyor ve uluslararası bir kariyerin kapılarını aralıyor. Uluslararası bilinç, üstün dil yetenekleri ve 21. yüzyıl becerilerini kazandıran IB diploması ve kültürel değerlerini benimsemesine yardımcı olan Milli Eğitim Bakanlığı diplomasıyla öğrenciler köklerine bağlı dünya vatandaşları olmaya bir adım daha yaklaşıyor.

Çift Diploma Nasıl Alınır?

IB okullarından mezun olan öğrenciler lisede çift diploma alma şansını yakalıyor. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun lise 11. ve 12. sınıfları kapsayan IB Diploma Programından mezun olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı diplomasının yanında dünyada 2000’i aşkın üniversite tarafından tanınan IB diplomasına da sahip oluyor.

Gökkuşağı Koleji bir IB Dünya Okuludur.

Çift Lise Diplomasının Avantajları

IB diplomasına sahip olan öğrenciler eğitim programının üstün niteliklerinden kaynaklanan yeteneklerle birlikte üniversiteye geçişte ve tüm hayatları boyunca işlerine yarayacak birçok avantaj kazanır. 

Çift lise diplomasının avantajlarından bazıları;

  • Dünyanın seçkin üniversitelerine kabul şansı
  • Türkiye’deki bazı vakıf üniversitelerinde burs fırsatı
  • Yurt dışındaki üniversitelerde bazı derslerden muaf olma, yıl atlama şansı

Lisede çift diploma almak isteyenler Gökkuşağı Koleji’nin IB Diploma Programı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…