BİLGİ TALEP FORMU

ULUSLARARASI BAKALORYA DİPLOMA PROGRAMI (IBDP)

İçerik Rehberi

Dünyanın en seçkin, en prestijli lise diploma programı ve eğitim sistemi Uluslararası Bakalorya (IB), Gökkuşağı Koleji’nde. 

Dünyayı daha barışçıl bir yer haline getirmek misyonuyla eğitim sunan Uluslararası Bakalorya, çok dilli, lider ve proaktif küresel vatandaşlar yetiştiriyor. Öğrencilerin kariyerlerinde olmak istedikleri mesleklere göre ders seçimine imkan veren ve ders konularını derinlemesine öğreten bir sistem. 

Dünyanın 158 ülkesinde 5300’e yakın Bakalorya programı uygulayan liseden biri olan Gökkuşağı Koleji; mezunlarına, dünyanın en seçkin 2050’den fazla üniversitesinde kabul edilme ve öğrenim görme şansı sunuyor. 

IB diploması veren liseler öğrencilerinin uluslararası bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Kapsamlı ve çok yönlü IB programını Türkiye’de 90 okul verirken sadece 56’sı IB diploması veriyor.

Bireysel öğrenimi hedef alan program, lisede 6 farklı ders grubundan ders seçebilme imkanıyla üniversite 1. sınıf seviyesinde akademik bir altyapı hazırlarken, dengeli öğrenciler yetiştirme amacındadır. 

Öğrencilerin ilgi alanlarına uygun dersleri daha çok alma şansına sahip olduğu program, her öğrencinin kendi potansiyelini açığa çıkarmaya odaklanıyor. Öğrencilerini duyarlı olmaya ve inisiyatif almaya teşvik eden program onları öğrenme süreçlerinin öznesi haline getiriyor.

Sporu, fiziksel aktiviteleri, müziği, sanatı ve toplum hizmetini birer zorunluluk olarak sunan Uluslararası Bakalorya Diploma Programı; öğrencilerine çok yönlü ve dengeli bir eğitim sunuyor.

Anadil analiz, sentez ve yorumlama becerilerine önem veren program, kültürlerarası etkileşim içinde olabilecek çift dilli bireyler yetiştiriyor. Programın sonunda, Uluslararası Bakalorya uzmanlarınca puanlanan sınavlara giren öğrencilerin başarısı uluslararası standartlarda ölçülüyor. 

Öğrenci daha lisedeyken Bitirme Tezi adı verilen 2 yıllık bir araştırma sürecini deneyimliyor ve üniversite öğrenimi sırasında kendinden beklenen akademik araştırma ve yazma becerilerini ediniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…