Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

ULUSLARARASI BAKALORYA DİPLOMA PROGRAMI (IBDP)

İçerik Rehberi

Dünyanın en seçkin, en prestijli lise diploma programı ve eğitim sistemi Uluslararası Bakalorya (IB), Gökkuşağı Koleji’nde. 

Dünyayı daha barışçıl bir yer haline getirmek misyonuyla eğitim sunan Uluslararası Bakalorya, çok dilli, lider ve proaktif küresel vatandaşlar yetiştiriyor. Öğrencilerin kariyerlerinde olmak istedikleri mesleklere göre ders seçimine imkan veren ve ders konularını derinlemesine öğreten bir sistem. 

Dünyanın 158 ülkesinde 5300’e yakın Bakalorya programı uygulayan liseden biri olan Gökkuşağı Koleji; mezunlarına, dünyanın en seçkin 2050’den fazla üniversitesinde kabul edilme ve öğrenim görme şansı sunuyor. 

IB diploması veren liseler öğrencilerinin uluslararası bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Kapsamlı ve çok yönlü IB programını Türkiye’de 90 okul verirken sadece 56’sı IB diploması veriyor.

Bireysel öğrenimi hedef alan program, lisede 6 farklı ders grubundan ders seçebilme imkanıyla üniversite 1. sınıf seviyesinde akademik bir altyapı hazırlarken, dengeli öğrenciler yetiştirme amacındadır. 

Öğrencilerin ilgi alanlarına uygun dersleri daha çok alma şansına sahip olduğu program, her öğrencinin kendi potansiyelini açığa çıkarmaya odaklanıyor. Öğrencilerini duyarlı olmaya ve inisiyatif almaya teşvik eden program onları öğrenme süreçlerinin öznesi haline getiriyor.

Sporu, fiziksel aktiviteleri, müziği, sanatı ve toplum hizmetini birer zorunluluk olarak sunan Uluslararası Bakalorya Diploma Programı; öğrencilerine çok yönlü ve dengeli bir eğitim sunuyor.

Anadil analiz, sentez ve yorumlama becerilerine önem veren program, kültürlerarası etkileşim içinde olabilecek çift dilli bireyler yetiştiriyor. Programın sonunda, Uluslararası Bakalorya uzmanlarınca puanlanan sınavlara giren öğrencilerin başarısı uluslararası standartlarda ölçülüyor. 

Öğrenci daha lisedeyken Bitirme Tezi adı verilen 2 yıllık bir araştırma sürecini deneyimliyor ve üniversite öğrenimi sırasında kendinden beklenen akademik araştırma ve yazma becerilerini ediniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…