BİLGİ TALEP FORMU

Robotik Kodlama

İçerik Rehberi

Bilginin Değeri 

Günümüzde bilginin sahip olduğu değer aklımıza gelebilecek bütün materyal temelli zenginliklerden çok daha fazlasını vaad etmektedir. Bu nedenle bilgiye sahip olmak, bilgiyi analiz edip en doğru halde kullanabilmek hepimizin bildiği üzere içinde bulunduğumuz 21.yüzyılın en önemli gereksinimleri arasında bulunmaktadır. 

Bu yazımızda sizlere eğitim içeriği hakkında bilgi vereceğimiz Uluslararası Gökkuşağı Okulları, eğitim alanında sahip olduğu çeyrek asırlık tecrübesi ve benimsediği yenilikçi perspektifiyle geleceğe ışık tutacak olan öğrencilerini 21.yüzyılın gereksinimlerini en iyi karşılayacak şekilde hazırlamayı hedeflemektedir. 

Bu doğrultuda beceri temelli yaklaşımla öğrencilerine Robotik kodlama ve STEM gibi eğitimleri sağlamasının yanı sıra uyguladığı iki dilde eğitim metoduyla Gökkuşağı, öğrencilerine uluslararası standartlarda bir eğitim sağlamayı temel prensiplerinden biri olarak ele alır.

Uluslararası Gökkuşağı Okulları; sahip olduğu nitelikli eğitim müfredatı, 18 farklı milletten eğitmen kadrosu ve kazandırmayı hedeflediği akademik odaklı beceriler sayesinde öğrencilerine uluslararası bir kariyer geleceğinin kapılarını aralar. 

STEM Ve Robotik Kodlama Neden Önemlidir?

Kodlama bilgisi, günümüzde gelişmiş birçok ülke ve saygın eğitim otoriteleri tarafından okuma-yazma kadar gerekli bir eğitim olarak ele alınmakta ve bu nedenle eğitim alanında kodlamaya verilen önem her geçen gün artmaktadır. 

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uluslararası standartlarda eğitim vermeyi temel prensip edinmiş Gökkuşağı Okulları, çağımızın değişen dinamiklerine adapte bir anlayışla hareket ederek kodlama eğitimi vermeye öğrencilerin öğrenmeye en açık oldukları küçük yaşlarından itibaren başlar. 

Uluslararası Gökkuşağı Okulları’nın öğrencilerine sağladığı STEM ve Robotik Kodlama dersleri sayesinde Matematik, Fen, Teknoloji ve Mühendislik gibi alanlarda sistemli bir şekilde gelişme şansı bulan öğrenciler, küçük yaşlardan başlayarak analitik düşünme kabiliyetini kazanırlar.

Eğer Uluslararası Gökkuşağı Okulları’nın STEM ve Robotik Kodlama dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz iletişim formumuzu doldurabilir (https://gokkusagi.k12.tr/iletisim/) veya kampüslerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…