BİLGİ TALEP FORMU

Okul Çağındaki Çocukların Takip Edebileceği 3 Dergi

İçerik Rehberi

Çocuk dergileri çocuk gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Çocuklar dünyayı ve dünyada gelişen doğa olaylarını, uzayı, hayvanları sürekli olarak merak eder ve bol bol sorgular. Bu sorgulamalar sonucunda zihinlerinde birçok soru kalır. Bazen öyle sorular sorarlar ki yanıtı çok karışık ve teknik olabilir. Bu yüzden çocukların merakını doyurmak için dergiler çok iyi bir seçenek.

Zengin içerikleri ve renki görselleriyle dergiler çocukların ufkunu açıyor, hayal gücünü geliştiriyor. Çocuk dergileri her ay farklı konularıyla çocuklara bilim, sanat, doğa, hayvanlar, spor ve daha birçok konuda onların rahatça anlayabileceği dilde yazılır. Okul çağındaki çocukların takip edebileceği dergileri sizler için araştırdık ve bir liste hazırladık. 

1- Bilim Çocuk

Çocuk dergileri arasındaki Bilim Çocuk her ayın 15’inde yayımlanıyor. TÜBİTAK tarafından 1998 yılında çıkan Bilim Çocuk, çocukları bilimle buluşturuyor. Çocuklara bilimi öğretmen, araştırmacı ve sorgulayıcı olmak, düşünme becerilerini geliştirmek için çıkan dergi içerisinde birçok etkinlik bulunduruyor. 

Derginin içinden her ay bilgilendirici oyun kartları çıkıyor. Bu oyunlar sayesinde çocuklar hem öğreniyor hem de eğleniyor.

7 yaş ve üzerindeki çocuklar için uygun olan bu  dergi aynı zamanda dergiye içerik hazırlamak isteyen minik okuyuculara özel ‘Okuyucularımızdan’ köşesiyle çocuklarla oldukça etkileşimli. 

2- National Geographic Kids 

2004’ten beri Türkiye’de de yayımlanmaya başlayan National Geographic Kids içinde bol bol fotoğraf, etkinlik ve öğretici bilgi bulunduruyor. Her ay derginin yanında çocukları sevindiren hediyeler veriyor. En eğitici çocuk dergilerinden National Geographic Kids ödüllü bulmacalarla çocukların hem araştırma becerilerini geliştirmelerini hem de aktif bireyler olmalarını amaçlıyor. 

Genelde dünya, uzay, gezegenler, hayvanlar, vahşi hayat, doğa ve doğa olayları hakkında içerik üreten dergi zaman zaman teknoloji, bilim, sanat ve spor gibi içeriklere de yer veriyor. 

Aylık olarak çıkan bu dergi zengin içeriği ve ilgi çekici görselleriyle en iyi çocuk dergilerinden biridir. National Geographic Kids dergisi dünya hakkında çocukların ufkunu açacak bilgiler içeriyor. 

3- Mavi Kırlangıç 

Yeşilay tarafından 1968 yılından beri yayımlanan Mavi Kırlangıç dergisi 6-10 yaş arası çocuklar için oldukça eğitici. Uzmanlar ve pedagog desteğiyle çıkarılan dergi, çocuk gelişimine katkı sağlayacak pek çok hikâye ve etkinlik bulunduruyor. Milli değerlere önem veren yerli dergi çocukların bu değerleri yaşamalarını amaçlıyor. 

Çocuk dergileri arasında Mavi Kırlangıç; sinema, tiyatro, sanat, kitap, zararlı alışkanlıklardan uzak durma konularında içerikler yayımlayarak çocukların entelektüel bireyler olmalarını sağlıyor. Eğlenceli bulmacalarıyla da çocukların beyin kasları gelişiyor. 

Okul çağındaki çocuklar için dergiler, gelişime oldukça katkı sunuyor. Bu listedeki dergilerin hepsi minik okuyuculara uygun olarak kaliteli ve güvenli içerik yayımlıyor. Bu yüzden gönül rahatlığıyla okuyabilirler. 

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…