Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Öğrencilerimiz MUN Konferansı’nda

İçerik Rehberi

Öğrencilerimizin Katar’daki prestijli Georgetown Üniversitesi tarafından düzenlenen üç günlük MUN konferansına katılmak üzere Katar’a seyahat ettiklerini duyurmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Georgetown Katar’ın Model Birleşmiş Milletler Konferansı 16-18 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında düzenleniyor.

Katar’ın yıllık Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansındaki Georgetown Üniversitesi, dünyanın her yerinden lise öğrencilerini güncel küresel meseleler üzerinde tartışmaya ve uluslararası siyaset ve politika oluşturma dünyasına dair içgörüler kazanmaya davet eden bir forumdur.

Her yıl bu konferans, 12 farklı ülkeden 18 uluslararası okuldan ve Katar’dan 33 okuldan farklı okullardan 350’den fazla öğrenciyi ağırlıyor.

Bu yıl konferansın teması:
“Küresel Güvenlik: Geçmişten Öğrenmek”

Okulumuz bu konferansa 9. ve 10. sınıflardan oluşan 5 kişilik bir heyet ile katılmaktadır.

Kendilerine iyi vakit geçirmelerini ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunma ve önemli deneyimlerle kendilerini zenginleştirmelerini diliyoruz.

Onlara Katar’da güvenli bir seyahat ve bu konferansta harika zaman geçirmelerini diliyoruz!

3 Comments

  1. İrem dedi ki:

    Bence MUN konferansları öğrenciler için çok faydalıdır. Ancak, bu konferansların düzenlenmesine daha fazla katılımcı ve daha geniş bir kapsam sağlanabilirse faydaları daha da artacaktır. Herkese emekleri için teşekkürler!

  2. Ela dedi ki:

    Merhaba, bu konferansta öğrencilerimizin neler öğrendiğine dair daha fazla bilgi alabilir miyiz? Başka etkinliklere katılırken de gelişimlerini gözlemlemek önemli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler!

  3. Semra dedi ki:

    Konferansta öğrencilerimizin neler yaptığını merak ediyorum. Hangi konuları tartıştılar ve ne gibi deneyimler edindiler? Makalenizde bu konulara da değinir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Eğitici Oyunlar

Çocukların gelişimi, onların hayatının en önemli ve hassas dönemlerinden biridir. Bu süreçte çocukların eğitimi de büyük bir önem taşır. İşte…

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…