BİLGİ TALEP FORMU

Neden Robotik Öğrenmeliyiz?

İçerik Rehberi

Robotik kodlama öğrenmek, robotlar oluşturmak ve robotları yönetmek, bilgisayar programlamayı öğretmek için en iyi yöntemdir. Öğrenciler programlama öğrenmeyi soyut ve karmaşık bulurlar. Fakat çocuklar için geliştirilmiş kodlama eğitimleri ile birlikte yaş seviyelerine uygun içerik ve malzeme ile bu karmaşıklık eğlenceli bir öğrenme sürecine dönüşür.  Bu deneyimler çocuklara gelecekteki kariyerleri için bilgiler ve beceriler kazandırır.

Çok az bilgi alanı aynı anda yaratıcılık ve eğlenceyi birleştirir. Araştırmalar, robotik öğretiminin her ikisini de yapabileceğini göstermiştir. Robotlar, deneme yanılma yoluyla öğrenmeyi deneyimlemenin harika bir yoludur. Hata yapmak ve robotunuzun istediğiniz gibi hareket ettiğini görmek için işe geri dönmek, programlanabilir robotik kodlamanın heyecan veren özelliklerinden biridir. Robotlarla çalışmak her zaman programın çalışması için bir çözüm bulmak için sürekli arayışta olma alışkanlığı kazandırır.

DİSİPLİNLERARASI BİR YAKLAŞIM

Robotik öğretimi, birçok beceriyi bütünleştirir ve böylece farklı yeteneklere sahip insanlar için bir öğrenme ortamını teşvik eder; aynı zamanda ekip çalışması kültürünü de besler. Öğrenme zorluğu çekebilecek öğrencilere yardımcı olur. Robotik kitleri öğretmek, proje tabanlı öğrenme için en iyi araç ve dinamik bir yaklaşım içeren yaparak öğrenmenin en heyecan verici yoludur.

Disiplinleri bağımsız konularda öğretmek yerine, dersler çok yönlü, proje tabanlı ve sorgulamaya dayalıdır ve disiplinler arası öğrenmeye vurgu yapılır. Okul müfredatı dışında robotik öğretimine yönelik birçok ders bulunmaktadır.

Çocuklar için robotiğin faydaları

1. BECERİLERİ GELİŞTİRİR

Robotik, çocuklarınıza matematik ve fen gibi birçok konuyu öğretmenin harika bir yoludur. Robotları inşa ederken öğrendikleri dersler, gelecekte başka konularda da çalışırken onlara yardımcı olabilir.

2. YARATICILIK GELİŞİMİNİ TEŞVİK EDER

Robotları inşa etmek ve tasarlamak, çocukların hayal gücünü ve çok sayıda yaratıcılığını gerektirir, bu yetenekleri erken yaşta geliştirmek onlara gelecekte de yardımcı olacaktır.

3. AKIL YÜRÜTME BECERİLERİNİ GELİŞTİRİR

Çocukların robotları inşa ederken öğrendikleri dersler, problem çözme ve eleştirel düşünme yeteneklerinde onlara yardımcı olmada uzun bir yol kat edebilir.

4. OKUMA, YAZMA VE KONUŞMA BECERİLERİNİ GELİŞTİRİR

Robotları inşa etmek için talimatları okumaları, gerekli materyallerin listelerini yazmaları ve bu talimatları takip etmeleri gerekir; bunların tümü okuma, yazma ve konuşma becerilerinde onlara yardımcı olacaktır.

5. ÖZGÜVEN KAZANDIRIR

Kendi yaptıkları bitmiş bir ürüne sahip olmak aynı zamanda çocuklara gurur ve başarı duygusu verir, bu da sonunda onların güven seviyelerini artırır.

SONUÇ

Robotlar oluşturmak ve programlamak bir meydan okumadır. Bununla birlikte, hayal kırıklığı üzerinde çalışmak, öğrencilerin başarısızlıkla başa çıkma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Onlara kişiliklerinin gelişiminde çok önemli olan kararlılığı verir . Robotik, dünyadaki birçok okulda ivme kazanıyor. Öğrencilerin sadece bugün için değil, gelecek için de muazzam faydalar elde etmelerini sağlar. O halde yeni teknoloji çağını teşvik edelim ve çocuklarımızın bu çapraz araç aracılığıyla STEM öğrenmesine yardımcı olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…