Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Neden Gökkuşağı Koleji?

İçerik Rehberi

Nitelikli, donanımlı, uluslararası standartlarda bir özel okul arayanlar için çeyrek asırlık deneyimiyle en güvenilir adres Gökkuşağı Koleji. Türkiye genelinde 6 kampüste eğitim veren kolej, 18 farklı milletten öğretmen, 47 farklı milletten öğrenciyle çok kültürlü bir eğitim ortamı sağlıyor.

Uluslararası Eğitim

Gökkuşağı, uluslararası standartları tam anlamıyla sağlayabilmek için dünyanın en seçkin okullarının ortak programı Cambridge eğitimi ve IB eğitimini uyguluyor. Hem akademik, kültürel ve sosyal anlamda bütün bir gelişim sağlıyor hem de öğrencileri yabancı dilde üst düzey seviyelere ulaştırıyor. 

Ayrıca çift yabancı dil eğitimiyle öğrencilerde evrensel bakış açısını ve entelektüel birikimi güçlendiriyor. Hem eğitim programları hem de kültürel çeşitliliği sayesinde öğrencilerde uluslararası bilinç geliştirerek köklerine bağlı dünya vatandaşları yetiştiriyor. 

Geniş Fiziksel İmkânlar

Kampüslerin yaşayan mekânlar olarak tasarlandığı Gökkuşağı Koleji‘nin tüm şubelerinde fizik, biyoloji, STEM gibi çeşitli alanlara özgü kapsamlı laboratuvarlar, müzik, dans gibi sanat ve okçuluk, koşu parkuru gibi spor alanları, organik tarım sınıfı ve geniş kütüphaneler bulunuyor.

Kolej, öğrencinin sürekli gelişen teknolojilere uyum sağlayabilmesini, onları aktif ve verimli bir şekilde kullanabilmesini amaçlıyor. Bu bağlamda STEM ve Robotik Kodlama derslerine büyük önem veriyor. Aynı zamanda kapsamlı laboratuvarlar ve gelişmiş eğitim teknolojilerini kullanarak 21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu akademik ve teknolojik becerileri geliştiriyor. 

Çok Yönlü Gelişim

CAP yenilikçi program kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile öğrencilerin kültürel, sosyal ve sportif açıdan eksiksiz gelişmesi ve kendini keşfetmesini sağlarken bir yandan da iletişim, takım çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi kabiliyetlerini besliyor. 

CAP ile öğrenciler buz pateninden blockchain’e, bateriden hip hop dansa uzanan geniş bir yelpazede 43 branşta kültür, sanat, spor, bilim ve dil faaliyetleri yürütüyor.

Ulusal ve Uluslararası Başarılar

Gökkuşağı Koleji öğrencileri bilişim, matematik, İngilizce ve spor olimpiyatlarında birçok başarıya sahip. Aynı zamanda Gökkuşağı öğrencileri, Birleşmiş Milletler’in öğrenciler için İngilizce tasarlanmış bir simülasyonu olan MUN’da birçok Özel Mansiyon, Gelecek Vaadeden Delege, En İyi Delege, Sıra dışı Delege, Yüksek Takdir Ödüllerini ve En İyi Okul Kupası’nı kazanmıştır.

Gökkuşağı öğrencilerinin bazı başarıları;

  • Ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarında 280 madalya
  • Bilgisayar olimpiyatlarında 25 uluslararası, 39 ulusal madalya
  • Cambridge Assessment English Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarında her yıl 200’ün üzerinde başarı sertifikası

Sınava Hazırlık Çalışmaları

Gökkuşağı Koleji’nde yüksek nitelikli eğitim programlarının yanında YKS ve LGS hazırlık süreçleri için yoğun çalışmalar yürütülüyor. Etüt ve soru çözüm saatleri, deneme sınavları, ek dersler gibi uygulamalarla akademik hazırlık yürütülürken motivasyon etkinlikleri, rehberlik çalışmaları gibi uygulamalarla psikolojik hazırlıklar sürdürülüyor.

Psikolojik Destek

Sınav hazırlıkları dışında da rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri titizlikle yürütülüyor. Öğrencinin bilişsel, duygusal ve sosyal olarak kendini geliştirmesi amacıyla hem bireysel görüşmeler hem de grup etkinlikleri yapılıyor. Öğrencilerin yaşadığı sorunların giderilmesi dışında yaş gruplarına göre potansiyel sorunlar tespit edilerek yapılan önleyici çalışmalar ve öğrencilerin güçlü yönlerini geliştiren destekleyici uygulamalar bulunuyor.

Beklentilerinizden fazlasını bulabileceğiniz bir özel okul olan Gökkuşağı Koleji; İstanbul’da Ataşehir, Bahçelievler, Bahçeşehir ve Beylikdüzü’nde, Ankara Çankaya’da ve İzmir Ataşehir’de donanımlı kampüsleri ve uzman kadrosuyla yeni öğrencilerini bekliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Eğitici Oyunlar

Çocukların gelişimi, onların hayatının en önemli ve hassas dönemlerinden biridir. Bu süreçte çocukların eğitimi de büyük bir önem taşır. İşte…

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…