Maltepe’de Çocuklar İçin Aktiviteler

Özel

Maltepe, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. Aynı zamanda Maltepe Belediyesi İstanbul’un kurulan en eski belediyelerinden bir tanesidir. Marmara Denizi’ne kıyısı olmasından dolayı Maltepe birçok ziyaretçi çekiyor.

  • Maltepe Sahili

 

Güzel manzarası ve yeşilliğiyle Maltepe Sahili çocuklarla eğlenceli vakit geçirilebilecek güzel bir seçenek. Çocuklarınızla denize karşı yürüyüş yaparak veya bisiklet sürerek birlikte aktivite yapabilirsiniz. Anadolu yakasınının merkezi bir konumda bulunan Maltepe Sahili’ne ulaşım çok kolay. 

  • Maltepe Park AVM 

 

Maltepe Park AVM çocuklara birbirinden keyifli etkinlikler sunuyor. Tiyatrodan kitap fuarına animasyon etkinliklerinden sanat etkinliklerine kadar birçok faaliyet düzenliyor. Bu keyifli etkinliklere çocuklarınızla katılmak için Maltepe Park AVM etkinlik takvimine göz atabilirsiniz.

  • Muzipo Kids

Muzipo Kids, çocukların gerçek oyunlar yerine sürekli olarak sanal oyunlar oynamasını ve çocuklarda teknoloji bağımlılığının getirdiği hareketsizliği önlemek amacıyla 0-12 yaş arasına ayrıştırılmış atölyelerde etkinlikler sağlıyor.

 

 Eskiden olduğu gibi bu atölyelerde çocuklar sosyalleşmeyi, deneyimleyerek öğrenmeyi öğrenirler. Maltepe Muzipo Kids ‘Hareket eden sağlıklı nesiller’ sloganıyla bilim, sanat, spor, çevre alanlarında etkinlikler sunarak çocukların bilişsel gelişimine katkı sunuyor.

  • Brick4Kids

 

Bricks4Kids çocukların boş zamanlarını kaliteli aktivitelerle doldurabilecekleri bir franchise organizasyonudur. 4-13 yaş arasındaki çocuklar Brick4Kids’de 40’ı aşkın temasıyla eğlenerek gelişiyorlar.

 

 Çoklu algılama, hayal etme becerilerini geliştirme odaklı bu etkinlikler STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) uyumludur. Çocuklar, STEM atölyelerinde oynayarak öğrenir, legolarla model çalışmaları yaparak mühendislik ve mimarlık mesleklerini deneyimler, animasyon filmi hazırlarlar.

 

 Çocukların fikir üretmekte ve hayata geçirmekte tamamen özgür olarak hareket ettikleri bu atölyeler çocukların akademik başarısına ve öz gelişimine de yansır. 

 

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin

Bu içerik faydalı mı?
EvetHayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed