BİLGİ TALEP FORMU

LGS Çalışmalarımız

İçerik Rehberi

LGS ÇALIŞMALARIMIZ

Gökkuşağı Koleji olarak öğrencilerimizin 8.sınıfın sonunda katılacakları “Liseye Geçiş Sınavı” için çalışmalarımız bir akademik program çerçevesinde yoğun olarak  gerçekleştirilmektedir. 3. ve 4. Sınıflarımızda okuduğunu anlama ve sayısal-sözel mantık geliştirme ek çalışmalarımızla başlayan hazırlıklarımız 5. ve 6. Sınıflarımızda sarmal bir sistem şeklinde devam etmektedir. 7.sınıfta ise artık sınav sürecimize psikolojik hazırlıklar eşlik etmektedir. Akran mentorluğu, uzman psikolog seminerleri ve LGS sunumları ile öğrencilerimiz 8.sınıflarla birlikte sınava hazırlanma sürecine aktif olarak katılım sağlamaktadır. Çalışmalarımızın bazıları şu şekildedir:

 • Yarıyıl Tatili LGS Zenginleştirilmiş Ders Programı
 • MAYIS-HAZİRAN Hızlandırma Programı
 • AĞUSTOS- EYLÜL Hızlandırma Programı
 • Konu tekrarları içeren okul çıkışı LGS-Etütleri
 • Soru çözümlü LGS-Ofis çalışmaları
 • Ek ders takviyeleri
 • Haftalık deneme takip programı
 • Hafta sonu deneme takip programı
 • Test takip çizelge çalışmaları
 • Veliler için Sınav Bilgilendirme Toplantıları
 • Ek-Kaynak sağlanması
 • Tercih danışmanlığı

Okulumuzda öğrencilerimizin başarılı bir sınav süreci geçirmeleri adına çalışmalarımız öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. Dönem başlarında ve aralarında yapılan veli bilgilendirme toplantıları ile sürecimize velilerimiz dahil edilmektedir. Ünite değerlendirme testlerimiz, haftalık yapılan genel değerlendirme denemelerimiz ve izleme çalışmalarımızın sonuçları velilerimizle paylaşılarak gerekli adımlar atılmaktadır. Yapılan etüt ve ofis çalışmaları ile öğrencilerimizin konu eksikleri giderilmektedir ve konuların daha iyi anlaşılması sağlanmaktadır.

Sınav sonrasında da desteğimiz devam etmektedir. Elde edilen yüzdeliklere ve puanlara uygun yönlendirmeler randevu sistemiyle yapılmaktadır. Tüm öğrencilerimize yönelik rehberlik birimi ve okul idaresi iş birliğinde tercih danışmanlığı verilmektedir.

LGS ve Cambridge Eğitimi

Cambridge Üniversitesi, 5-19 yaş aralığında dünyanın en büyük uluslararası eğitim programları ve sertifikaları sağlayıcısıdır. Sunduğu müfredat, eğitim programları, sınavlar, öğretmen gelişim programları ile beraber dünya çapında uluslararası eğitim sunmaktadır. İlkokul ve ortaokulda, yüksek standartlarda İngilizce dil eğitimi sunan okulumuz, Fen ve Matematik derslerini Türkçe sunmanın yanında Cambridge Assessment International Education programı gerekliliklerine göre İngilizce olarak da sunuyor. Öğrenciler, Fen ve Matematik derslerini ilkokuldan başlayarak İngilizce olarak alıyorlar. Lisede Türkçe, Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı ve Türkçe Kültür dersleri dışındaki dersler birinci yabancı dille okutuluyor.

Okulumuz hakkında detaylı bilgi için -> https://gokkusagi.k12.tr/

Liseye Geçiş Sınavı hakkında detaylı bilgi için -> http://www.meb.gov.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…