Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

İzmir’de Özel Okul Arayanlara Yeni Seçenek

İçerik Rehberi

İzmir özel okul bakımından bol miktarda seçenek barındırıyor. Onlarca özel okul arasında kararsız kalan, aradığı özelliklerin hangi özel okulda olduğunu bulabilmek için yüzlerce sayfa gezen veliler için ortaokul ve lise kademelerinde eğitime başlayan Gökkuşağı Koleji İzmir Ataşehir kampüsünün niteliklerini anlatan bir yazı hazırladık. 

Gökkuşağı Koleji’ni Seçmek İçin 5 Neden;

1. Çeyrek Asırlık Deneyim

Gökkuşağı Koleji, İzmir’deki kolejler arasına yeni katılmış olsa da İstanbul’da 25 yıllık yoğun bir eğitim tecrübesi var. 1997’de Güneşli’de kurulan Gökkuşağı Koleji’nin bugün 3 ilde 6 kampüsü, 18 farklı ülkeden 300 eğitimcisi ve 6000 mezunu bulunuyor.

2. Uluslararası Programlar

İstanbul’un Cambridge okulu olan Gökkuşağı Koleji, uluslararası programları uygulama konusunda oldukça tecrübeli. Dünya çapında seçkin üniversiteler tarafından tanınan Cambridge eğitimi, Gökkuşağı Koleji’nin uygulama ve yerelleştirme açısından uzman olduğu bir alan.

3. Çift Dilli Dünya Vatandaşları

İzmir’de özel okul arayanlar için önemli olduğunu düşündüğümüz bir başka konu da çift yabancı dil eğitimi. Gökkuşağı Koleji, tüm kampüslerinde yerli ve yabancı öğretmenlerle çift yabancı dil eğitimi veriyor. 

Birden fazla yabancı dil bilmek hem evrensel bir bakış açısı geliştirmede hem de uluslararası kariyer fırsatları yaratmada etkili oluyor. Gökkuşağı Koleji, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından öğretmen ve öğrencileriyle çok dilli, çok kültürlü bir eğitim ortamı sunuyor. 

4. STEM ve Robotik Kodlama

Gökkuşağı Koleji, kapsamlı laboratuvarları ve uzman eğitmenleriyle STEM ve robotik kodlama eğitimine oldukça önem veriyor. STEM ve robotik kodlama, analitik düşünme, problem çözme gibi kabiliyetleri güçlendirirken öğrencilerin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinin her alanında sistemli bir şekilde gelişmesini sağlıyor. 

5. Gelişmiş kampüs olanakları

İzmir’deki özel okullar arasına yeni katılan Gökkuşağı Koleji İzmir Ataşehir kampüsü gelişmiş teknolojilerle donatılmış, geniş fiziksel imkânlara sahip. 

Bilimsel çalışmalar için fen, fizik, IT, biyoloji, kimya, STEM alanlarına özel kapsamlı laboratuvarların yanında sanatsal ve sportif etkinlikler için müzik akademisi, dans akademisi, sanat atölyesi, amfi tiyatro, cep sinema salonu, kütüphane, konferans salonu, havuz, koşu parkuru, halı saha, okçuluk alanı, kapalı ve açık spor salonları bulunuyor.

Ayrıca organik tarım sınıfıyla öğrencilerin ekolojik duyarlılık geliştirmesi hedeflenirken flexible derslikle hayal güçleri destekleniyor. 

Bu bağlamda Gökkuşağı Koleji İzmir Ataşehir kampüsü gelişmiş olanaklarla donatılmış eğitim ve yaşam alanı olması ve yüksek nitelikli eğitim anlayışıyla İzmir’in en iyi kolejleri arasına adını yazdırmaya aday.

İzmir’de özel okul arayanlar için Gökkuşağı Koleji İzmir Ataşehir kampüsünün öne çıkan özelliklerini anlattık. Daha fazlasını öğrenmek isteyenler iletişim formu doldurarak detaylı bilgi alabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…