Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

İstanbul’da Özel Okul Denince Akla Gelen İlk Seçenek

İçerik Rehberi

İstanbul’da özel okul denince akla gelen ilk seçeneklerinden biri: Gökkuşağı Koleji.

Gökkuşağı Koleji 1997’de İstanbul Güneşli’de kurulmuştur ve kuruluşundan bugüne kadar eğitimde mükemmelliği hedefleyen misyonuyla eğitim vermektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplam 6 kampüsüyle Gökkuşağı Koleji öğrencilerin geleceklerini düşünerek gelişmiş olanaklar sunmaya devam ediyor.

Gökkuşağı Koleji’ni seçmek için nedenler;

1. Yılların Birikimi

25 yıllık tecrübesini öğrencilerine aktaran Gökkuşağı Koleji 18 farklı milliyetten nitelikli eğitmenleriyle bugüne kadar 6000 mezun vermiştir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise dönemindeki öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun eğitim programları ve alanında uzman nitelikli kadrosuyla sürekli gelişim anlayışıyla ilerliyor.

2. Uluslararası Programlar

Gökkuşağı Koleji aynı zamanda IB okulu ve Cambridge Dünya Okulu’dur. Çift yabancı dilli eğitimle öğrenciler yabancı dillerini daha fazla geliştirme fırsatı bularak dünya vatandaşı olmaları kolaylaşıyor.

3. Gelişmiş Modern Teknoloji 

Her türlü teknolojik donanıma sahip kampüslerde öğrencilerin öğrenim süresinin kısalması ve bilgilerin kalıcı olması sağlanıyor. K12 sistemiyle veli, öğretmen ve öğrenci aynı çatı altında toplanabiliyor. Bünyesinde konferans salonları, laboratuvarlar, spor salonları ve atölyeler bulunduran Gökkuşağı Koleji akademik başarının yanı sıra kültürel ve bilimsel faaliyetleri de destekliyor.

Bu özellikleriyle İstanbul’daki özel okullardan ayrılan kampüsleri şunlardır.

  • İstanbul Ataşehir
  • İstanbul Bahçeşehir
  • İstanbul Bahçelievler
  • İstanbul Beylikdüzü

4. Kapsamlı Eğitim

Gökkuşağı Koleji, IB ve Cambridge programlarının yanı sıra STEM, IT, robotik kodlama eğitimleri de vererek çok yönlü bireyler yetiştirmeye çalışır. Dans akademisi, müzik akademisi, organik tarım sınıflarıyla öğrencilerin her anlamda gelişmesi hedeflenir ve ilgileri doğrultusunda yönlendirilir.

5. Birebir İlgi

Gökkuşağı Koleji, öğrencilerin akademik hayatlarındaki adımlarında daima arkasında durur ve doğru yönlendirmelerle amaçlarına ulaşmalarına yardım eder. Her öğrencinin farklı ve özel olduğunu bilerek her birine hak ettikleri değeri, ilgiyi verir. Bu sayede başarılı, özgüvenli, sorgulamaktan çekinmeyen, atılgan, üretken, duyarlı öğrenciler yetişmiş olur. 

İstanbul’da özel okul arayanlar için Gökkuşağı Koleji’nin öne çıkan özelliklerini anlattık. Daha fazlasını öğrenmek isteyenler iletişim formu doldurarak detaylı bilgi alabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…