Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

İngilizce Eğitim Veren Özel Okullar Ne Kazandırır?

İçerik Rehberi

İngilizce eğitim veren özel okullar günümüzde en çok tercih edilen okullar arasındadır. Velilerin İngilizce eğitim veren en başarılı özel okulları bulma çabası zorlu bir araştırma sürecini de beraberinde getirir. Bu yazıda hem kararsız kalanlar için İngilizce eğitimin faydalarını hem de Gökkuşağı Koleji’nin yabancı dil ağırlıklı eğitiminin detaylarını anlattık.

Neden İngilizce Eğitim?

Küreselleşen dünyada iyi bir eğitim ve iyi bir kariyer için İngilizce bilmek neredeyse zorunlu hale geldi. Tüm dünyada ortak dil kabul edilen İngilizce, dünya çapında üniversitelerin eğitim dili olmanın yanında global şirketlerin de ağırlıklı olarak kullandığı dil. Dolayısıyla iyi seviyede İngilizce bilmek uluslararası mecraların kapılarını aralamak için olmazsa olmaz. 

Elbette İngilizce bilmenin faydaları sadece eğitim ve kariyer fırsatlarıyla sınırlı değil. Dil öğrenmek entelektüel birikimin yanında beyni, hafızayı, kendini ifade etme yeteneğini, anadile hakimiyeti, kültürel farkındalığı ve evrensel bakış açısını güçlendirir. 

Neden Gökkuşağı Koleji?

Gökkuşağı Koleji İngilizce eğitim veren en başarılı özel okullardan biridir. İngilizce eğitim veren özel okullar arasındaki bu başarısını çeyrek asırlık deneyimine, uyguladığı uluslararası programlara ve yerli ve yabancı öğretmenlerden oluşan uzman kadrosuna borçludur. 

Gökkuşağı Koleji’nde yoğunlaştırılmış İngilizce eğitiminin yanında anasınıfı kademesinden itibaren çift yabancı dil eğitimi verilir.

Gökkuşağı Koleji’nde İngilizce Eğitimi

Gökkuşağı Koleji’nde anasınıfı kademesinden itibaren İngilizce dersleri başlar. Öğrencilerin 1. sınıfa ulaştığında konuşma ve dinleme becerilerinin gelişmesi hedeflenir. İlkokuldan itibaren ise öğrenciler Avrupa Dil Çerçeve programında A2, Cambridge English’e göre Flyers düzeyinde mezun olurlar. 

İngilizce dersleri, dört becerinin (okuma-yazma-konuşma-dinleme) eşit şekilde gelişimine odaklıdır. Dersler, yerli ve yabancı öğretmenlerin ortak çalışmasıyla yürütülür. Ortaokulda Ortak Avrupa Dil Çerçeve Referansına göre B1-B2 dil düzeyine ulaşılması hedeflenir. 

Gökkuşağı Koleji’nde yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri dışında fen ve matematik dersleri hem Türkçe hem İngilizce olarak işlenir. Bu sayede öğrenciler bir yandan bu alanlardaki dil kullanımını öğrenirken bir yandan da aktif olarak kullandıkları için genel dil hakimiyetleri artar. Gökkuşağı Koleji tüm bu yönleriyle İngilizce eğitim veren kolejler arasında farklı bir noktada yer alır.

Gökkuşağı Koleji’nde Çift Yabancı Dil Eğitimi

Gökkuşağı Koleji’nde İngilizcenin yanında anasınıfından itibaren ikinci bir yabancı dil eğitimine başlanır. Türk ve yabancı öğretmenlerin birlikte yürüttüğü yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimiyle öğrencilerin ikinci yabancı dilde A2 seviyesine ulaşması hedeflenir. 

Gökkuşağı Koleji’nde yabancı dil standartları Cambridge Assessment International Education (uluslararası eğitim) programına göre düzenlenir.

Çift yabancı dil eğitiminin faydaları;

  • Uluslararası kariyer fırsatları yaratır.
  • Yaratıcılık ve analitik düşünme kabiliyetlerini geliştirir.
  • İletişim yeteneklerini ve özgüveni güçlendirir.
  • Zaman yönetimi ve çoklu görev becerilerinde katkı sağlar.
  • Farklı kültürlerin bakış açılarını anlamayı, empati kurmayı kolaylaştırır.

İngilizce eğitim veren özel okulların avantajlarını ve Gökkuşağı Koleji’nin yabancı dil eğitiminin detaylarını anlattık. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Eğitici Oyunlar

Çocukların gelişimi, onların hayatının en önemli ve hassas dönemlerinden biridir. Bu süreçte çocukların eğitimi de büyük bir önem taşır. İşte…

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…