BİLGİ TALEP FORMU

IB Programı Ücreti ve IB Programı

İçerik Rehberi

IB programı ücreti

Her kurumda farklıdır. Aynı zamanda bu değişiklikte öğrencinin kademesi de önemli olmaktadır. IB programı ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IB Diploması Alınca Ne Olur?

IB diploması alan öğrencilerin kariyerlerinde istedikleri yere gelmeleri bu diplomayı çoğu dünya üniversitesinin kabul etmesiyle daha kolay oluyor. Aynı zamanda iş hayatlarında da birçok yeni kapı açıyor ve rakiplerinden bir adım önde oluyorlar. Ayrıca çift yabancı dil eğitimiyle IB öğrencileri evrensel bir bakış kazanıyor.

IB Programı Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

IB programı ücreti ve ödeme şekilleri kurumdan kuruma değişiklikler gösterebilir. Aynı zamanda bu değişiklikte öğrencinin kademesi de önemli olmaktadır. Ödemeler euro bazında alındığı için o anki döviz kuruna göre de değişebilir. 

IB Kaç Yıl Sürüyor?

IB ilk yıllar programı anasınıfı ve ilkokul dönemini kapsarken IB diploma programı iki yıl sürmektedir. Bu iki yıl içinde öğrenciler çok yönlü olmayı, analitik düşünmeyi, küresel olaylara duyarlı insanlar olmayı öğrenirler ve entelektüel birikim kazanırlar.

IB Hangi Ülkelerde Geçerli?

IB programı; yurtiçi, İngiltere, Kanada, Amerika, Fransa, İspanya, İsviçre gibi pek çok Avrupa ve Avustralya üniversitelerinde geçerli. IB diploması uluslararası geçerliliğe sahip.

IB Programı Kaçıncı Sınıfta Başlıyor?

9 ve 10. sınıfta IB hazırlık döneminden geçen öğrenciler 11 ve 12. sınıfta IB eğitimi alıp bu programdan diplomalarıyla mezun olurlar.

IB Programı ücreti hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…