Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

IB Programı Ücreti ve IB Programı

İçerik Rehberi

IB programı ücreti

Her kurumda farklıdır. Aynı zamanda bu değişiklikte öğrencinin kademesi de önemli olmaktadır. IB programı ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IB Diploması Alınca Ne Olur?

IB diploması alan öğrencilerin kariyerlerinde istedikleri yere gelmeleri bu diplomayı çoğu dünya üniversitesinin kabul etmesiyle daha kolay oluyor. Aynı zamanda iş hayatlarında da birçok yeni kapı açıyor ve rakiplerinden bir adım önde oluyorlar. Ayrıca çift yabancı dil eğitimiyle IB öğrencileri evrensel bir bakış kazanıyor.

IB Programı Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

IB programı ücreti ve ödeme şekilleri kurumdan kuruma değişiklikler gösterebilir. Aynı zamanda bu değişiklikte öğrencinin kademesi de önemli olmaktadır. Ödemeler euro bazında alındığı için o anki döviz kuruna göre de değişebilir. 

IB Kaç Yıl Sürüyor?

IB ilk yıllar programı anasınıfı ve ilkokul dönemini kapsarken IB diploma programı iki yıl sürmektedir. Bu iki yıl içinde öğrenciler çok yönlü olmayı, analitik düşünmeyi, küresel olaylara duyarlı insanlar olmayı öğrenirler ve entelektüel birikim kazanırlar.

IB Hangi Ülkelerde Geçerli?

IB programı; yurtiçi, İngiltere, Kanada, Amerika, Fransa, İspanya, İsviçre gibi pek çok Avrupa ve Avustralya üniversitelerinde geçerli. IB diploması uluslararası geçerliliğe sahip.

IB Programı Kaçıncı Sınıfta Başlıyor?

9 ve 10. sınıfta IB hazırlık döneminden geçen öğrenciler 11 ve 12. sınıfta IB eğitimi alıp bu programdan diplomalarıyla mezun olurlar.

IB Programı ücreti hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…