Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

IB Eğitimi Veren Okullar Ne Kazandırır?

İçerik Rehberi

IB eğitimi veren okullar son dönemde oldukça dikkat çekiyor. IB eğitimi vermek isteyen okulların birçok kapsamlı değerlendirme içeren IB onay sürecini başarıyla tamamlaması gerekiyor. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından yetkilendirilen ve IB Dünya Okulu ismi verilen okullar, 158 ülkede 5300’ün üzerinde okulun dahil olduğu küresel bir topluluğun parçası oluyor.

IB Eğitimi Nedir?

Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun öncülüğünde okullar, devletler ve uluslararası kuruluşların ortak çalışmasıyla oluşturulan ve geliştirilen IB programı, daha yaşanabilir bir dünya için değişime öncülük edecek duyarlı, birikimli, lider ruhlu gençler yetiştirmeyi amaçlıyor.

IB Eğİtiminin Kazanımları

  1. yüzyıl becerilerini kazandırmada en başarılı program kabul edilen IB, öğrencilere kattığı üstün yetenekler ve avantajlarla öne çıkıyor.

IB eğitimi veren okulların öğrencilerinin kazanımlarından bazıları;

  • Uluslararası geçerlilik sahibi diploma
  • Dünyanın seçkin üniversitelerine kabul şansı
  • Bazı vakıf üniversitelerine sınavsız kabul şansı
  • Yurt dışındaki üniversitelerde bazı derslerden muaf olma, yıl atlama şansı
  • Çift yabancı dil

IB Eğitimi Veren Okullar Nasıl Olmalı?

IB eğitimi veren okullar, IB programının yüksek niteliklerinden dolayı birçok donanıma sahip olmak durumundadır. IB eğitimi, deneyimleyerek öğrenmeyi esas aldığı için kapsamlı laboratuvarlar, öğrencilerin bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal anlamda bir bütün olarak gelişmesini hedeflediği için sanat ve spor alanları bulunmalıdır.

Ayrıca IB öğretmenlerinin de programı uygulayacak niteliklere sahip olması kritik önem taşıyor. IB öğretmenlerinin için özel bir eğitimden geçmesi ve yabancı dil hakimiyetlerinin üst düzeyde olması gerekiyor.

IB eğitimi veren okullara dair bazı bilgileri sizin için derledik. Bir IB Dünya Okulu olan Gökkuşağı Koleji’yle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…