BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Koleji Öğretmen Kadrosu

İçerik Rehberi

Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu alanında uzman eğitimcilerden oluşur. Özel okul sektöründe ticarileşmenin arttığı bir dönemde eğitimcilerimizin tüm gayesi geleceğe doğru bir nesil yetiştirmek, genç zihinlerin sorularını yanıtsız bırakmamaktır. 

Her Çocuk Özeldir

Gökkuşağı Koleji için her çocuk çok özeldir. Bu yüzden dersliklerde ve derslik dışında her öğrenciyle ilgilenilir. Öğretmen kadromuz çocukları birebir gözlemler ve onları doğru yönlendirip mutlu oldukları şeyleri başarılı bir şekilde yapmayı öğretir. Öğrencilerin kendilerini keşfetmesi için danışmanlık hizmetleri verirler. Fikirlerini, projelerini önemser ve desteklerler. Kariyer planlama yaparak akademik başarı yolunda sağlam adım atmaları için cesaret verirler. Öğrencilerin güçlü ve zayıf oldukları yönlerini takip ederek güçlü yönlerini daha fazla geliştirmeye, zayıf oldukları yönlerini iyileştirmeye odaklanırlar. 

Öğrenciler günlük yaşantısının neredeyse çoğunu okulda geçirirler. Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu öğrencilerin aidiyet duygularının oluşması için birçok uygulama yürütür.

Yapılan araştırmalar sonucu çocukların karakter gelişiminde öğretmenlerin büyük bir rol oynadığı ortaya çıkmıştır.

Okul, öğrencilerin ikinci evi olduğu için aileden sonra rol model aldıkları kişiler öğretmenleridir. Çoğu özelliği öğretmenlerinden alırlar. Bu yüzden öğretmenlerin rehber olma, öğrencilerin yeteneklerini keşfetme, sorumluluk bilinci aşılama, farklılıklara duyarlı olmayı öğretme gibi birçok sorumluluğu vardır. Doğru eğitmen kadromuz öğrencilere duyarlılık, bilinçlilik, çalışkan olma, pes etmeme; planlı ve disiplinli, çevresiyle uyumlu olma özellikleri aşılayarak akademik gelişimin yanı sıra kişisel gelişimlerinde de katkı sunuyor.

‘‘Gelecek Gençlerin, Gençlerse Öğretmenlerin Eseridir’’

Öğretmenlik en kutsal meslektir. Geleceğin doktorları, mühendisleri, hakimleri, avukatları, ressamları, müzisyenleri, polisleri, sporcuları, anneleri, babaları ve niceleri onların şefkatli ellerinde bir kilin şekil alması gibi şekillenir. Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu geleceğe ışık tutan kandillerdir.

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…