Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Koleji Öğretmen Kadrosu

İçerik Rehberi

Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu alanında uzman eğitimcilerden oluşur. Özel okul sektöründe ticarileşmenin arttığı bir dönemde eğitimcilerimizin tüm gayesi geleceğe doğru bir nesil yetiştirmek, genç zihinlerin sorularını yanıtsız bırakmamaktır. 

Her Çocuk Özeldir

Gökkuşağı Koleji için her çocuk çok özeldir. Bu yüzden dersliklerde ve derslik dışında her öğrenciyle ilgilenilir. Öğretmen kadromuz çocukları birebir gözlemler ve onları doğru yönlendirip mutlu oldukları şeyleri başarılı bir şekilde yapmayı öğretir. Öğrencilerin kendilerini keşfetmesi için danışmanlık hizmetleri verirler. Fikirlerini, projelerini önemser ve desteklerler. Kariyer planlama yaparak akademik başarı yolunda sağlam adım atmaları için cesaret verirler. Öğrencilerin güçlü ve zayıf oldukları yönlerini takip ederek güçlü yönlerini daha fazla geliştirmeye, zayıf oldukları yönlerini iyileştirmeye odaklanırlar. 

Öğrenciler günlük yaşantısının neredeyse çoğunu okulda geçirirler. Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu öğrencilerin aidiyet duygularının oluşması için birçok uygulama yürütür.

Yapılan araştırmalar sonucu çocukların karakter gelişiminde öğretmenlerin büyük bir rol oynadığı ortaya çıkmıştır.

Okul, öğrencilerin ikinci evi olduğu için aileden sonra rol model aldıkları kişiler öğretmenleridir. Çoğu özelliği öğretmenlerinden alırlar. Bu yüzden öğretmenlerin rehber olma, öğrencilerin yeteneklerini keşfetme, sorumluluk bilinci aşılama, farklılıklara duyarlı olmayı öğretme gibi birçok sorumluluğu vardır. Doğru eğitmen kadromuz öğrencilere duyarlılık, bilinçlilik, çalışkan olma, pes etmeme; planlı ve disiplinli, çevresiyle uyumlu olma özellikleri aşılayarak akademik gelişimin yanı sıra kişisel gelişimlerinde de katkı sunuyor.

‘‘Gelecek Gençlerin, Gençlerse Öğretmenlerin Eseridir’’

Öğretmenlik en kutsal meslektir. Geleceğin doktorları, mühendisleri, hakimleri, avukatları, ressamları, müzisyenleri, polisleri, sporcuları, anneleri, babaları ve niceleri onların şefkatli ellerinde bir kilin şekil alması gibi şekillenir. Gökkuşağı Koleji öğretmen kadrosu geleceğe ışık tutan kandillerdir.

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…