Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Koleji Lise Eğitimi

İçerik Rehberi

Gökkuşağı Koleji lise kademesi 6 kampüsün tamamında yer alıyor. Öğrencilerin üniversiteye hazırlık niteliğindeki bu sürecinde sınava hazırlık çalışmalarının yanında hayat boyu işlerine yarayacak donanımlar edinmeleri hedefleniyor. Bu bağlamda Cambridge, IB gibi uluslararası programlar uygulanırken dileyen öğrenciler için SAT sınavına hazırlık programı da bulunuyor. 

Uluslararası Eğitim

Gökkuşağı Koleji’nde Cambridge, IB ve ulusal program seçenekleri bulunuyor. Dileyen öğrenciler Cambridge veya IB standartlarında eğitim alabiliyor. Bu uluslararası programlar öğrenciye uluslararası bir eğitimin ve kariyerin kapılarını aralarken aynı zamanda onları üstün yeteneklerle donatıyor.

Cambridge ve IB programları, öğrenciye 2 yabancı dilde üst düzey beceri kazandırmasının yanında derinlemesine öğrenme anlayışı sayesinde sadece eğitim sürecinde değil hayat boyu kullanabileceği bilgiler kazandırır.

Çok Yönlü Eğitim

Gökkuşağı Koleji lise öğrencilerine CAP yenilikçi program ile 43 branşta yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri yaratıcı etkinlikler sunar. Öğrencilerin aktif olarak yer aldığı etkinlikler kültürden sanata, spordan bilime çok çeşitli alanlarda yürütülür. Öğrencilerin bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal anlamda bir bütün olarak gelişmesi hedeflenir.

Üniversite Sınavına Hazırlık

Gökkuşağı Koleji’nde, üniversite sınavına hazırlanan her öğrenciye onlarla birebir ilgilenecek bir öğrenci koçu atanıyor. Aynı zamanda haftada 2 gün gerçekleştirilen etüt çalışmalarıyla derslere katkı sağlanıyor. Sınav başarısına yönelik çalışmalar dışında etkili rehberlik çalışmalarıyla öğrencilerin sınava psikolojik olarak da hazır olması hedefleniyor.

Gökkuşağı Koleji lise eğitimine ilişkin bazı bilgileri derledik. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…