BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Koleji Lise Eğitimi

İçerik Rehberi

Gökkuşağı Koleji lise kademesi 6 kampüsün tamamında yer alıyor. Öğrencilerin üniversiteye hazırlık niteliğindeki bu sürecinde sınava hazırlık çalışmalarının yanında hayat boyu işlerine yarayacak donanımlar edinmeleri hedefleniyor. Bu bağlamda Cambridge, IB gibi uluslararası programlar uygulanırken dileyen öğrenciler için SAT sınavına hazırlık programı da bulunuyor. 

Uluslararası Eğitim

Gökkuşağı Koleji’nde Cambridge, IB ve ulusal program seçenekleri bulunuyor. Dileyen öğrenciler Cambridge veya IB standartlarında eğitim alabiliyor. Bu uluslararası programlar öğrenciye uluslararası bir eğitimin ve kariyerin kapılarını aralarken aynı zamanda onları üstün yeteneklerle donatıyor.

Cambridge ve IB programları, öğrenciye 2 yabancı dilde üst düzey beceri kazandırmasının yanında derinlemesine öğrenme anlayışı sayesinde sadece eğitim sürecinde değil hayat boyu kullanabileceği bilgiler kazandırır.

Çok Yönlü Eğitim

Gökkuşağı Koleji lise öğrencilerine CAP yenilikçi program ile 43 branşta yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri yaratıcı etkinlikler sunar. Öğrencilerin aktif olarak yer aldığı etkinlikler kültürden sanata, spordan bilime çok çeşitli alanlarda yürütülür. Öğrencilerin bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal anlamda bir bütün olarak gelişmesi hedeflenir.

Üniversite Sınavına Hazırlık

Gökkuşağı Koleji’nde, üniversite sınavına hazırlanan her öğrenciye onlarla birebir ilgilenecek bir öğrenci koçu atanıyor. Aynı zamanda haftada 2 gün gerçekleştirilen etüt çalışmalarıyla derslere katkı sağlanıyor. Sınav başarısına yönelik çalışmalar dışında etkili rehberlik çalışmalarıyla öğrencilerin sınava psikolojik olarak da hazır olması hedefleniyor.

Gökkuşağı Koleji lise eğitimine ilişkin bazı bilgileri derledik. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…