BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji İmkanları

İçerik Rehberi

Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji Kampüsü,  IB ve Cambridge okulu olarak IB ve Cambridge eğitim programlarıyla öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim imkanı sağlayan, öğrencileri tam donanımlı şekilde yetiştiren gelişmiş bir okuldur. 

Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Kampüsünde Neler Var?

Öğrenci Odaklı Eğitim.CAP Etkinlikleriyle Çok Yönlü Eğitim
IB PYP, Cambridge ve Ulusal Müfredat Kapsamlı Laboratuvarlar
SAT Sınavı Hazırlık Eğitimi Sanat ve Spor Alanları
İki Yabancı Dil Eğitimi Gelişmiş Teknolojik İmkanlar 
Yoğun İngilizce EğitimiYKS Hazırlık Çalışmaları
STEM ve Robotik Kodlama  Eğitimi LGS Hazırlık Çalışmaları 

Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Kampüsü 17.000 metrekare alana sahip olmasıyla öğrencilere ferah, rahat bir eğitim alanı sunuyor. Kampüs içerisinde yer alan; binicilik alanı, tenis kortu, okçuluk, buz pateni, koşu parkuru, havuz, açık ve kapalı spor salonlarıyla öğrenciler fiziksel, akademik ve sosyal faaliyetlerini geliştirme imkanı buluyor.

Gökkuşağı Koleji’nin Gelişmiş Eğitimi 

Çift  Yabancı Dil Eğitimi 

Gökkuşağı Koleji, yabancı dil eğitimini uluslararası standartlarda veriyor. Öğrenciler iyi seviyede yabancı dil yeterliliğiyle mezun oluyor. İngilizce’de B1-B2 seviyelerine İspanyolca’da A2 seviyesine ulaşılması hedefleniyor.  

STEM ve Robotik Kodlama

STEM; fen, teknoloji, matematik alanlarında gelişmiş eğitimi tanımlar. Okul öncesi eğitiminden, doktora sonrasına kadar olan eğitimleri kapsar. STEM çalışmalarını uygulayanlar, mühendislik eğitiminin daha erken yaşlarda başlanması gerektiğini savunur. STEM yaratıcılığı ve pratik zekayı geliştirir.

Cambridge International School

Cambridge programlarını veren okullar küresel topluluğun bir parçası. Cambridge programları 16 ülkede yaklaşık 1 milyon öğrenciye öğretiliyor. Öğrencilerin kendine güvenen, düşünceli, yenilikçi olmalarına imkan sağlıyor. Gelecek için iyi bir dünya oluşturabilme becerisine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

IB PYP 

Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Kampüsünde yer alan, uluslararası farkındalığı olan bireyler yetiştiren bir eğitim sistemidir. 3-12 yaş aralığındaki çocukların gelecekteki tüm öğrenmelerinin temelini oluşturacak, çocukların anlamlı ve ilgi çekici öğrenme ortamı sağlar. Öğrenme kabiliyetiyle beraber olması gereken beceri ve tutumlar da geliştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…