Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji Hakkında Merak edilenler

İçerik Rehberi

Bahçeşehir kolej açısından gelişmiş bir bölge olmakla öğrenci adaylarına özel eğitim imkanı sağlıyor. Adaylar kendileri adına en iyi koleji tercih etmek için kapsamlı araştırmalar yapıyor. Gökkuşağı Koleji geniş imkanlarıyla adayların talep ve isteklerini karşılarlar nitelikte uluslararası standartlarda eğitim vermekte olan bir kolej. 

Bahçeşehir bölgesinde iyi eğitim veren kolej arayanlar için Gökkuşağı Koleji’nden bahsedelim. Kolej hakkında genel bilgi vermek gerekirse, dünya okulu olma vizyonuyla ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim vermeyi amaçlayan bir kolej.

Gökkuşağı Koleji Hakkında Genel Bilgiler

Kolej kurulduğu tarihten bu yana, neredeyse 25 yıldır eğitimi nasıl nitelikli hale getirebiliriz sorusuyla sürekli gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde nitelikli ve öncü okullarından biri olarak birçok başarıya imza atmıştır.

Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir’le birlikte İstanbul’da 3 olmak üzere toplamda 6 kampüsüyle eğitim vermekte. Tüm kampüslerini sıralamak gerekirse:

İstanbul Beylikdüzü kolej, İstanbul Ataşehir kolej, İstanbul Bahçelievler kolej, İstanbul Bahçeşehir kolej  İzmir Ataşehir kolej, Ankara Çankaya kolej, olmak üzere toplamda 4 ilde gelişmiş kampüsleriyle eğitim veriyor.

Kampüste Neler Var? 

Öğrencilerin kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfedebilmesi için birçok alanda eğitim veriliyor. 

Kısaca bahsetmek gerekirse;

 • Fen Doğa Etkinlikleri 
 • Drama 
 • Satranç 
 • Stem ve robotik kodlama, Bilişim ve kodlama 
 • LGS ve YKS hazırlık çalışmaları 

Gibi birçok alanda bir öğrencinin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda en donanımlı şekilde eğitim görmesine imkan sağlıyor.

Ek olarak YKS sınavı için lise 1’den itibaren sistemli ve programlı şekilde dersler verilmekte. 

Öğrencilerin başarısız olduğu dersler için özel olarak ders alabilme imkanı da bulunuyor.

Üniversite sınavı dışında uluslararası üniversitelerde başarı sağlayabilecek nitelikte bir eğitim veriliyor. 

Gökkuşağı Koleji Burs Veriyor mu?

Geçtiğimiz yıllarda Gökkuşağı Bahçeşehir koleji bursluluk sınavı kaldırılmıştır. Ancak kolejde öğrenim gören öğrenciler kardeşleriyle koleje kayıt olduklarında kardeş indiriminden yararlanabilmektedirler. Ayrıca erken kayıt fırsatları da bulunmaktadır. 

Gökkuşağı Koleji’nin Bazı Ayrıcalıkları 

Gökkuşağı Koleji’nin birçok alanda ayrıcalıkları mevcut bunlardan birkaçını sıralamak gerekirse;

 • Gökkuşağı Koleji Uluslararası Kariyer ve Eğitim Fırsatı

IB ve Cambridge programları uluslararası bilinç sağlarken, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıyor. Bu programlardan mezun olan ve diplomasını alan öğrencilerin dünya üniversitelerinde eğitim görebilme şansı artıyor. Bu anlamda özellikle İstanbul Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji Ankara Gökkuşağı Çankaya koleji kampüslerimiz başarı yakalamış öğrencilerimiz oldukça fazla. 

 • Gelişmiş Yabancı Dil Eğitimi 

İki farklı dil eğitimi bulunan okul ileri düzey İngilizce öğrenme imkanı sağlıyor. Gökkuşağı Koleji, öğrencilerinin evrensel insan olmalarına katkıda bulunuyor. Uluslararası standartlarda  dil öğrenen öğrenciler başka kültürlere karşı bilinçleniyor, entelektüellik seviyelerini yükseltiyor

 • Teknolojik Eğitim 

Gökkuşağı Koleji’nde öğrencilerin bilgilerini daha kolay ve kalıcı olmasını sağlamak için çeşitli teknolojik imkanlardan yararlanılır. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar, akıllı tahtalarla senkronize ipadler ve laboratuvarlarda kullanılan yeni teknolojilerle her türlü destek sağlanıyor.  

Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji bursluluk sınavı 2022 yılından önceki senelerde yapılsa da    2022 yılında herhangi bir bursluluk sınavı yapmıyor. Ayrıca, sadece Bahçeşehir kampüsü değil diğer kampüsler için de bir bursluluk sınavı bulunmuyor. Özetle bu ayrıcalıklardan yararlanabilmek için koleje kayıt olmanız gerekmekte.

Her yıl, yıllık eğitim fiyatı değişen Gökkuşağı Bahçeşehir kolej fiyatları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için belirlendi. Alınan eğitimler ve kolejde bulunan mevcut kademelere göre değişiklik gösteren fiyatlar için detaylı bilgiyi Gökkuşağı Koleji internet sitesinde bulabilirsiniz.

Ayrıca kampüsleri ziyaret etmek isteyenler için Gökkuşağı Koleji kampüsleri ulaşım bilgileri:

 • İstanbul Ataşehir 

Atatürk Mahallesi, Gülnihal Sk No:3, 34758 Ataşehir/İstanbul

 • İstanbul Bahçeşehir

Orhangazi Mahallesi, Hoşdereyolu Cad, 1654 Sokak No:40, 34538

 • İstanbul Beylikdüzü

Adnan Kahveci, Fabrikalar Cd. No:4, 34528 Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul

 • İstanbul Bahçelievler

Haznedar, Adnan Kahveci Blv. No:15, 34180 Bahçelievler/İstanbul

 • İzmir Ataşehir

Ataşehir, Yeni Mahalle, Eski Havaalanı Cd. No: 117, 35630 Çiğli/İzmir

 • Ankara Çankaya 

A Alacaatlı Mah. 4835 Cad. No: 16 Çankaya ANKARA

 İstanbul Gökkuşağı Bahçeşehir Koleji Ankara Gökkuşağı Çankaya Koleji hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…