BİLGİ TALEP FORMU

Gençler İçin Bilim Dergileri

İçerik Rehberi

Bilim dergileri en sevilen dergiler arasında. Günün karmaşasından uzaklaşmak, gündemdeki teknolojik yeniliklerden haberdar olmak ve bilim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu dergiler sıkça okunuyor. Her yaş  kitlesine uygun bilim dergisi bulunuyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinler bu dergilerle yeni bilgiler öğreniyor. 

Bilim dergileri merak uyandıracak bilgilerin araştırmasını yapıp daha anlaşılır bir dille okurlarına sunuyor. Araştırma yapmak isteyenlerin de sıkça kaynak olarak kullandığı bu dergilerdeki bilgiler akademik olarak da destekleniyor. Bu yazımızda gençlerin mutlaka takip etmesi gereken bilim ve teknoloji dergilerini listeledik. 

Bilim ve Teknik 

1967 yılından beri TÜBİTAK tarafından yayınlanan bu aylık dergi Türkiye’de en çok okunan bilim dergilerinden biri. Aylık olan çıkan dergi popüler dergiler arasında. Dergi bünyesinde pek çok bilim insanı bulunduruyor. 

Anlaşılır ve sade anlatımıyla herkesin anlayabileceği akademik makaleler yayımlayan Bilim ve Teknik dergisi gençlerin rahatlıkla okuyabileceği bir dergi. Aynı zamanda Bilim ve Teknik  farklı yaş gruplarına göre farklı dergiler çıkarmasıyla da biliniyor. 

National Geographic

Dünyanın en imaj sahibi markalarından biri olan National Geographic aylık olarak okurlarıyla buluşuyor. Belgeselleri dünyanın her yerinden izleniyor ve dergileri 33 dilde yayınlanıyor. National Geographic’in ilk baskısı 1888’de yayımlanmıştır. Türkiye’de ilk olarak 2001 yılında yayımlanan dergi bilim dergileri arasında rekorlar kırmıştır. 

İçeriğinde sadece bilime yer vermeyen dergi coğrafya, doğa, tarih ve sanat gibi pek çok farklı alanda ilgi çekici makaleleri okuyucularıyla buluşturuyor. Dergideki tüm fotoğraflar National Geographic fotoğraf arşivinden kullanılıyor. 

National Geographic gençlerin severek okuyabileceği ve okurken bilim, teknoloji, tarih, coğrafya gibi alanlarda pek çok yeni bilgi edinebileceği bir dergi. 

Popular Science 

Bilim dergileri arasında Popular Science 148 yıllık yayıncılık geçmişine sahip. 45 ülkede 35 dille okurlarıyla buluşan dergi 2012 yılında Türkiye’ye geldi. 2004 yılında toplam 58 adaylık kazandı. Uzay, evren, havacılık teknolojisi, yenilenebilir enerji ve fizik alanlarında bilimsel makaleleriyle meraklıların ufkunu açıyor. 

Herkese Bilim ve Teknoloji 

Herkese Bilim ve Teknoloji, Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji dergisinin kapanmasıyla yayımlanmaya başladı. Haftalık olarak içerik çıkartan dergi 24 sayfadan oluşuyor. Her cuma bir ufak açacak bilgiler yayımlayan dergi yabancı kaynaklardan da yararlanıyor. İçeriklerin ilgi çekici olması ve haftalık olarak yayımlanmasından dolayı gençlere oldukça hitap ediyor. 

Bilim ve teknoloji konularıyla eleştirel düşünmeyi geliştiren dergi en sevilen popüler bilim dergileri arasında. 

Bilim ve teknoloji dergileri okurları gündemden haberdar eder; keşifleri, buluşları ve evren, dünya, canlı yapısı hakkındaki gözlemleri okura açıklar. Bu yüzden bu dergiler özellikle gençlere oldukça katkı sağlıyor. Eleştirel düşünme, analiz yapma ve yaratıcı düşünebilme gibi özellikleri geliştiren bilimsel dergiler internet sitelerinde de makalelerini yayınlıyorlar. 

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…