gelecegin liderleri slider
kayitlar-basladi-tr
Cambringe

Gökkuşağı Koleji’nde uluslararası standartlarda, çok yönlü ve yüksek nitelikli eğitim programlarıyla duyarlı, birikimli, lider ruhlu gençler yetişiyor. 

Cambridge ve IB programları; birden fazla dilde kendini etkili biçimde ifade eden, yaratıcı ve eleştirel düşünen, toplumun ve dünyanın sorunlarına duyarlı, inisiyatif alan, iletişim ve iş birliği yetenekleri gelişkin, entelektüel birikim, sürekli gelişim anlayışı ve uluslararası vizyon sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Uluslararası Eğitim Programları

IB

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun geliştirdiği uluslararası eğitim programı IB, dünya çapında 5500 okul tarafından uygulanıyor ve dünyanın seçkin üniversiteleri tarafından tanınıyor. Gökkuşağı Koleji, uzman öğretmen kadrosu ve gelişmiş fiziksel altyapısıyla IB İlk Yıllar ve IB Diploma programlarını uyguluyor.

Cambridge

Dünya çapında 160’tan fazla ülkede 10.000’i aşkın okul tarafından uygulanan Cambridge eğitimi, 1400’ü aşkın dünya üniversitesi tarafından tanınıyor. Gökkuşağı Koleji, uzman öğretmen kadrosu ve gelişmiş fiziksel altyapısıyla Cambridge Primary, Cambridge Lower Secondary, Cambridge Upper Secondary, Cambridge Advanced programlarını uyguluyor.

CAP

Creativity-Yaratıcılık, Activity-Aktivite kelimelerinden oluşan CAP, öğrencilerin kültürel, sportif ve sosyal gelişimlerini eksiksiz olarak sürdürmesini hedefliyor. Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesi ve geliştirmesini sağlayan kültür, sanat, spor ve sosyal sorumluluk etkinlikleriyle akademik başarıyla sınırlı kalmayan çok yönlü bir gelişim amaçlanır.

Çift Yabancı Dil Eğitimi

Hem IB hem Cambridge uluslararası programlarında üst düzey İngilizce eğitiminin yanı sıra ikinci yabancı dil eğitimi de verilir. Çift yabancı dil eğitimi, üstün dil yetenekleri ve entelektüel birikimin yanı sıra kültürler arası saygı ve uluslararası vizyonun geliştirilmesine katkı sağlar. 

Alanına Liderlik Eden Bazı IB Mezunları

Justin-Trudeau-

Justin Trudeau

Justin Trudeau, 23. Kanada Başbakanı ve siyasetçi. Eski başbakan Pierre Trudeau’nun oğlu. McGill Üniversitesi ve Britanya Kolumbiyası Üniversitesi’ni bitirdi. 2007’de Kanada’nın 1. Dünya Savaşı’na katılmasını anlatan The Great War filminde başrol oynadı. İklim değişikliğini konu alan Paris Anlaşmasını imzaladı.

Dustin Moskovitz

Amerikalı internet girişimcisi Dustin Moskovitz, Facebook’un kurucularındandır. Ardından Asana’yı kurmak ve geliştirmek için Facebook’tan ayrıldı. Forbes’a göre Dustin, Facebook’taki %7.7 halka açık hissesiyle dünyanın en genç kendi kazancıyla milyarderi. Lise öğrenimini Vanguard Lisesi’nde tamamladı, Harvard Üniversitesi’nde İktisat eğitimi aldı ve IB programına devam etti.

Dustin Moskovitz
Akihiko Hoshide

Akihiko Hoshide

Akihiko Hoshide, uzayda yürüyen 3. Japon astronottur. United World College of South East Asia’dan Uluslararası Bakalorya Diploması, Keio Üniversitesi’nden makine mühendisliği lisans derecesi, Houston Üniversitesi Cullen Mühendislik Koleji’nden havacılık ve uzay mühendisliği Master derecesi aldı.

Gael Garcia Bernal

Meksikalı oyuncu ve yönetmendir. Oynadığı Paramparça Aşklar Köpekler, Motosikletin Günlüğü ve Oscar adaylığı kazanmış Babil filmleriyle oldukça ses getirmiştir. Altınküre Müzikal veya Komedi Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir.

Gael Garcia Bernal
King Willem-Alexander of the Netherlands

King Willem-Alexander of the Netherlands

Hollanda Kralı ilk ve ortaokulu devlet okullarında okudu. Atlantic College’den IB diplomasını aldı. Tahta çıkmadan önce Su ve Sanitasyon Danışma Kurulu Başkanı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi, Hollanda Altyapı ve Çevre Bakanı ve Su Danışma Komitesi başkanlığı yaptı.

Uluslararası Yeniliklere Öncülük Eden Liderlerin Özellikleri

Alanlarının öncüsü olmuş ve gelişimi için kendini adamış insanların pek çok ortak noktası bulunuyor. Bu özelliklere sahip kendini geliştirmiş ve başarılı olmuş kişiler kendinden sonraki nesillere tecrübeleri ve stratejileriyle kılavuz olmuştur. Bu liderler isimlerini ve başarılarını tüm dünyaya duyurmuştur.

Disiplin

Lider insanlar displinlilerdir. Hedeflerine giden yolda istikrarlarını ve programlarını bozmadan sürekli çalışırlar. Önceliklerinin farkında olup gelişimleri...

Öz Güven

Liderler kendilerine ve becerilerine güvendikleri için lider olur. IB programının bireye kazandırdığı en önemli özelliklerden bir tanesi de öz güvendir.

Vizyon ve Misyon

Vizyon ve misyona sahip olmak kişinin hayata bakışını, gelecekte yapmak istediklerini ve hangi doğrultuda yapacağını gösterir. Liderlerin hepsi kendilerine...

Motivasyon

Tüm bu özellikleri yerine getirebilmek için liderlerin bir motivasyon geliştirmeleri gerekiyor. Motivasyon fikirleri eyleme geçirmek için gerekli olacak içsel güç, enerjidir.

Gelişime Açık Olmak

Gelişime açık olmayan bir beceri veya fikir sönmeye mahkumdur. Alanlarındaki liderler de bunu bilirler ve kendilerini sürekli olarak farklı alanlarda da geliştirirler.

İletişim

Alanlarında öncü olan liderlere baktığımız zaman hepsinin çok iyi birer iletişimci olduğunu görürüz. Kendilerini ve amaçlarını güçlü bir şekilde ifade ederler.

Bilgi Talep Formu

IB (Uluslararası Bakalorya) Eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizin arayalım.

Göndere bastığınızda Kişisel verilere ilişkin Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metnini kabul etmiş sayılırsınız.

Bilgi Talep Formu

IB (Uluslararası Bakalorya) Eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizin arayalım.

Göndere bastığınızda Kişisel verilere ilişkin Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Metnini kabul etmiş sayılırsınız.

özel okul kolej international school