Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Çocukların Netflix’te İzleyebileceği En Güzel Çizgi Filmler

İçerik Rehberi

Netflix çizgi film önerilerimizi sunmuş olduğumuz bu yazıda çocukların severek izleyebileceği pek çok çizgi film bulunuyor. Çocuklar eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda yeni pek çok şey öğreniyorlar. 

Çizgi filmler çocukların hayal güçlerini geliştirmelerinde yardımcı oluyor. Renkli görselleri ve atraksiyon dolu konularıyla çocukların çok ilgisini çeken çizgi filmler oldukça eğlenceli. Çocuklar sevdikleri çizgi film karakterleriyle aralarında bağ kuruyor. Bu yüzden çizgi film karakterlerinin öğütlediği şeyler ve çizgi filmin konusu oldukça önemlidir. 

Çocuklar çizgi filmlerden pek çok şey öğrenebilir. Dostluk, fedakârlık, empati kurma, yardımsever olma, doğayı koruma, araştırmacı olma, merak etme, dürüst olma, çalışkanlık gibi özellikleri çizgi filmlerde belli konseptler içinde anlatılarak çocukların da bu olumlu özellikleri kendilerine çekmeleri bekleniyor. 

Çocukların kişisel ve bilişsel gelişimine katkıda bulunacak Netflix çizgi film önerilerimize göz atarak siz de birbirinden güzel bu hikâyeleri çocuklarla izleyebilirsiniz. 

1. Avatar: Son Hava Bükücü

Büyüklerin de çocukluk ve gençliklerinde severek izledikleri bu çizgi film yayımlanmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da hâlâ en sevilen çizgi filmler arasında. Konusu elementler ve dövüş sanatları üzerine.

Eskiden 4 ulus barış ve sevgi içinde yaşıyordu. Su, Ateş, Toprak ve Hava ulusları. Daha sonra Ateş ulusunun yağmacılığıyla her şey bir anda değişti. Acımasız Ateş Krallığı dünyaya kötülükler salarken diğer ulusların savaşçıları ve Avatarlar dünyayı korumak için savaşıyorlar. 

Netflix çizgi film önerileri arasındaki Avatar’ın baş karakteri Aang’in 100 yıldır donup kaldığı buz kütlesinden kurtulmasıyla olaylar başlıyor. Su kabilesinden Katara ve Sokka Aang’in bulunduğu buz kütlesini bulup ona yardım ediyor.

Aang buz kültesinde donmadan önce Güney Hava Tapınağında yaşayan 12 yaşında bir keşişti. Bilgeler tarafından Aang Avatar olarak kabul edilmişti. Avatar her elementin özelliklerini kullanabilen barışı ve huzuru sağlayan kişilerdir. 

Ateş ulusunun savaş başlangıcına çok az kalmıştır ve Aang hava elementi dışındaki elementleri kullanmayı bilmiyordur. Bu yüzden tüm krallıkları teker teker gezerek kendisini eğitebilecek kişiler aramaya başlar. Bu yolculuk esnasında Sokka ve Katara da Aang’le birlikte gelir. 

Aang bu yolculukta pek çok şey öğrenir. Sevgi, fedakârlık, azim ve sıkı çalışma. Yolculukta karşılaştıkları olaylar Aang’i hem fiziksel hem de mental olarak olgunlaştıracak ve geliştirecektir. Aang bu yolculukta Avatar olmanın sorumluluklarını ve zorluklarını üstlenerek tüm kötücül güçlere göğüs gerer.

Çizgi filmde kötü karakterlerden biri olan Ateş Krallığı Prensi Zuko’nun da hikâyenin başından sonuna kadar uğradığı tüm baskıyı ve değişimi şeffaf olarak görüyoruz.

Netflix çizgi film önerilerindeki Amerikan yapımı bu çizgi filmde Asya kültüründen pek çok iz görüyoruz. 3 sezon süren Avatar çocuklara dostluğu, affedebilmeyi, azmi ve ne olursa olsun hedeflerin peşinden gitmeyi öğütlüyor.

2. Trollhunters: Tale of Arcadia

Üçleme serinin bir parçası olan Trollhunters: Tale of Arcadia pek çok ödül kazanmıştır. Gelişmiş animasyon teknikleri ve ilgi çekici konusuyla geniş bir izleyici kitlesi kazandı. Çocuklar kadar yetişkin izleyicisi de olan Trollhunters serisi Netflix’teki en iyi çizgi filmlerden.

DreamWorks Animations ve Double Dare Production’ın Netflix için hazırlamış olduğu bu çizgi film 52 macera dolu bölümden oluşuyor. 6-12 yaş arası çocuklara hitap etse de yetişkinler de severek izliyor. 

Arcadia sakini olan James Lake Jr. bir gün gizemli bir tılsım bulur. Bu tılsım kendisine hiç bilmediği bir dünyanın kapılarını aralar: Troller dünyası. Çok geçmeden Jake tılsımın güçlerini fark eder ve arkadaşlarıyla beraber türlü türlü maceralara atılır. 

Jake’in bu tılsımı fark etmesiyle o ve arkadaşları kasabayı kötücül güçlere karşı korumaları için görevlendirilir. 

Jake en yakın arkadaşı Tobias, Claire ve trolleri çıktıkları bu macerada her gün yeni şeyler öğrenip sır kapılarını aralıyorlar. Netflix çizgi film önerileri arasındaki bu macera dolu çizgi filmi çocuklarla gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

3. Beat Bugs

4- 7 yaş arası çocuklara hitap eden Beat Bugs çizgi filmi 2016 yılında minik izleyicilerle buluştu. Pek çok ödül kazanmış bu dizi 3 sezon ve 1 özel bölümden oluşuyor. 

5 böcek arkadaş, geniş bir arka bahçede yaşar. Yaşadıkları bu yere ‘Köy Yeşili’ derler. 5 böcek arkadaşın başından geçen problemler ve problemlere buldukları çözümlerle çocukların analitik düşünme becerileri de gelişiyor. 

Her biri farklı karakterlere sahip bu böcekler oldukça sevimli. Böcek karakterlerle çocuklar paylaşmayı, sevmeyi, yardımlaşmayı ve takım çalışmasını öğreniyor. 

Netflix çizgi film önerileri listemizdeki bu çizgi filmin önemli kılan özelliklerden biri de bölümlerde tüm dünyayı kasıp kavuran ve hâlâ oldukça seveni olan ünlü rock grubu The Beatles şarkılarının kullanılması. Ünlü sanatçılar Beat Bugs için bir araya gelerek The Beatles’ın parçalarını yorumladılar. 

The Beatles şarkılarıyla çocuklar kültür birikimlerini artırıyor, eğleniyor ve öğreniyor.

4. Bottersnikes ve Gumbles

Avustralya yapımı Bottersnikes ve Gumbles aynı isimli çocuk kitabı serisinden uyarlanmıştır. Glumbes karakterleri Tink, Bounce ve Will’in sürekli haylazlık yapmaları Bottersnike’lar için katlanılmaz olur. 

Gubles’lar Bottersnike’lardan uzak durarak oyunlar oynamaya çalışır. Sürekli Bottersnikes’ları alt eder ve kıl payı olarak kurtulmayı başarırlar.

Bottersnike’lar yeşil buruşuk derili, kızgın ve tembel yaratıklardır. Gubmle’lar da iyi huylu çalışkan, oyun oynamayı seven, sevecen canlılardır. Bottersnike’lar çalıları yok etmeye çalışırken Gumble’lar korumaya çalışır. Bu çizgi film çocuklara çevreci olmayı aşılıyor. 

5. Çizmeli Kedi’nin Maceraları

Hepimizin Shrek serisinden de tanıdığı Çizmeli Kedi, 7’den 70’e herkesin sevdiği bir karakter. 4 sezonluk macera dolu hikâyesiyle çocukları çok eğlendiriyor. Kahraman kedi, botları ve kılıcıyla kötülükleri alt ederken çocuklar da olaylar karşısında çözüm üreterek beyin fırtınası yapıyor. 

Netflix çizgi film önerileri arasındaki Çizmeli Kedi’nin Maceraları 2015 yılında izleyicileriyle buluştu. Mistik ve gizemli konusuyla çocuklar tarafından çok sevilerek izleniyor. Genel izleyici kitlesine sahip Çizmeli Kedi’nin maceralarını ailecek izleyebilirsiniz.

6. Karma’nın Dünyası

Karma bir ortaokul öğrencisidir. Şarkı sözü yapmaktan ve şarkı söylemekten çok hoşlanmaktadır. Yetenekli, azimli, meraklı ve çalışkan olan Karma başına gelen problemleri hemen çözer. Rap yapma hayaliyle kendini sürekli geliştirir.

Karma pes etmeme konusunda çocuklara örnek olabilecek bir karakter. 3 sezonluk çizgi film genel izleyici kitlesine sahip. Sürekli olumlu düşünmeyle harikalar yaratan ve mikrofonun önünde çok başarılı olan Karma’yı çocuklar çok sevecek. 

Çizgi filmler çocukları bambaşka ve rengârenk evrenlere sürükler. Hayal güçlerini geliştirerek pek çok şey öğretir. Kontrollü şekilde çizgi film izlemek çocuklar için oldukça faydalı. Netflix çizgi film önerileri listemizdeki çizgi filmleri çocuklarla izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Eğitici Oyunlar

Çocukların gelişimi, onların hayatının en önemli ve hassas dönemlerinden biridir. Bu süreçte çocukların eğitimi de büyük bir önem taşır. İşte…

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…