Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Çocuklar İçin Becerileri Geliştiren Uygulamalar

İçerik Rehberi

Çocuklar için uygulamalar gün geçtikçe artıyor. Teknoloji gitgide gelişiyor ve çocuklar bu teknolojinin içinde büyüyorlar. Teknolojinin çocuklar üzerindeki zararları tartışılsa da faydaları da es geçilemez.

Paniğe kapılıp çocukları teknolojiden mahrum bırakmak yerine meraklarını gidermek, yeni bilgiler öğrenmelerini sağlamak ve verimli, kontrollü şekilde eğitici oyun uygulamalarını kullanmaya teşvik etmek çok faydalı olabiliyor. 

Bu yazımızda çocukların gelişimine katkı sağlayan eğitici uygulamaları araştırdık ve sizin için 5 tanesini listeledik:

1.  MentalUP

MentalUP uygulaması tamamen güvenli, reklamsız, pedagog onaylı IOS ve Android uyumlu  bir uygulama. Eğitici zekâ oyunlarının bulunduğu bu uygulama 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip. 4- 13 yaş arası çocukların oynadığı bu eğitici oyunlarla yetişkinler bile beyin jimnastiği yapabilir. 

MentalUP dikkat, hafıza, görsel, sözel ve mantık becerilerini geliştiriyor. Geliştirdiği algoritma sayesinde çocukların en iyi kullandıkları becerileri günlük, haftalık ve aylık şeklinde raporlayarak sunuyor. Bu sayede çocukların yatkın oldukları ve gizli kalan yetenekleri ortaya çıkıyor. 

150 eğitsel oyun ve 200 spor hareketiyle kullanıcıya özel günlük 20 dakikalık programlar oluşturan MentalUp çocuklar için uygulamalar arasında eğitmenlerin bir numaralı tavsiyesi.

2. Abc Wow!

Abc Wow! çocukların İngilizce gelişimi için tasarlanmış bir uygulama. Eğlenceli grafikleriyle çocukların ilgisini çekiyor ve öğrenmek eğlenceli bir hal alıyor. Abc Wow!  İngilizce kelimeleri ve karşılıklarını görsel olarak da göstererek bilgilerin akılda kalıcılığını artırıyor. Abc Wow!’u  hem İOS hem de Android uygulama mağazalarında bulabilirsiniz. 

3. Piano Tiles

Piano Tiles hem el- göz koordinasyonu, ritim ve odaklanma becerilerini geliştirir. Bu oyunda pek çok müzik bulunuyor. Oynayıcı müziğin ritmine göre siyah tuşlara basıyor. Oyun gitgide hızlanıyor ve büyük bir odak istiyor.

Çocuklar bu uygulama sayesinde müzik kültürlerini, müzik kulaklarını ve odaklanmalarını geliştiriyor. Derslerinde odaklanma sorunu yaşayan çocukları için faydalı olabilir. Aynı zamanda yetişkinler de Piano Tiles’ı severek oynuyor. 

 4. Snail Bob 

Çocuklar için uygulamalar arasındaki bu oyunun amacı Salyangoz Bob’u düşürmeden platformda karşı tarafa geçirmektir. Çocukların stratejik düşünmesini sağlayan oyun aynı zamanda çok eğlenceli. Engelleri fark etme ve bu engelleri çözmek için yollar aramaya zorluyor. Bu sayede mantıksal gelişime destek oluyor. Renkli grafikleriyle bu maceralı bulmaca oyunu çocuklar tarafından çokça tercih ediliyor. 

1 milyonun üzerinde indirme sayısı olan oyununun puanı 5 üzerinden 4,7. Snail Bob’un indirebileceğiniz 3 ayrı oyunu bulunuyor.

5. TRT Çocuk Oyun Dünyası 

TRT Çocuk Oyun Dünyası çocukların rahatça oynayabileceği bir oyun. Farklı farklı karakterlerle oynanabilen oyunda çocuklar eğlenerek öğreniyorlar. Oyun yönlendirmeleriyle çocuklar görevleri tamamlayarak bulutların arkasında kalan oyunların kilitlerini açıyorlar ve kasabada yeni maceralara adım atıyorlar. 

Boyama, tohum ekme ve bitkileri toplama bulmaca, spor, işletme, aksiyon, sanat, müzik, rakam ve şekil oyunlarıyla TRT Çocuk Oyun Dünyası eğiticiliği çok yüksek bir oyun. Reklamsız ve ücretsiz olması sayesinde de oyunlar yarıda kalmıyor. 

İster çevrimiçi olsun ister yüzyüze olsun oyunlar çocuk dünyasında çok büyük bir yer kaplıyor. Çevrimiçi oyunlar denetimli ve sınırlı şekilde oynandığı zaman en az gerçek oyunlar kadar geliştirici olabiliyor.

Birbirinden eğlenceli ve öğretici olan çocuklar için uygulamaları sizler için sıraladık.

Gökkuşağı koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…