Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Çocuğunuz Nasıl Bir Lisede Okumalı?

İçerik Rehberi

Çocukların ortaokuldan liseye geçişi hem ebeveynler hem de öğrenciler için çok heyecanlı bir dönemdir. Üniversiteye geçişte bir önceki basamak olan lise dönemi çocuklar için çok önemlidir. 

Ergenlik dönemine yeni girmiş lise öğrencileri kendilerini geliştirebilecekleri doğru alanlara yönelmelidir. Burada da lise tercihinin önemi ortaya çıkıyor. Ortaokuldan liseye geçecek öğrencilerin velileri doğru lise seçimi konusunda araştırmalar yapıyor. 

Lise Tercihinin Önemi

Lise dönemindeki öğrenciler oldukça meraklı olurlar. Kendilerini keşfetmeye başlar ve çevresindekiler tarafından daha fazla onaylanma ihtiyacı hissederler. Bu yüzden lise tercihi yaparken okulda çocuklarınızın becerilerinin göze alındığı bir okul tercih etmeniz çocuğunuzun daha mutlu ve başarılı olmasını sağlayacaktır.

Kendini ve becerilerini tanıma yolunda yeni bir döneme giren lise öğrencileri kendilerini gerçekleştirdikçe geleceklerini de şekillendirir. 

Doğru Okul Nasıl Seçilmelidir?

Okul sadece ders öğrenilen bir kurum değildir. Karakter gelişimi, sosyalleşme, hobileri geliştirme, etkili iletişim, sorumluluk sahibi olma, vizyon ve misyon sahibi olma gibi beceriler de geliştirilir. Öğretmenler çocukların geleceklerini şekillendirir.  Bu yüzden de kurumun öğretmen seçiminde titiz davranması gereklidir. 

Öğrencilerin hem akademik hem de kişisel gelişimlerini takip etmeyi kendine görev bilmiş öğretmenler çocukları yakından takip etmeli ve becerilerini verimli kullanma konusunda onlara rehber olmalıdır. Seçeneğinizdeki okulun öğretmenlerini araştırarak fikir sahibi olmuş olursunuz. 

İyi Bir Lise Öğrencilere Neler Sunmalıdır?

Doğru lise seçimi yaparken lisede çocuğunuzun fen derslerini daha rahat anlaması, gözlem yapması ve deney yaparak öğrenmesi için laboratuvarların olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda kültür, sanat ve spor etkinliklerinin rahatça gerçekleştirilebilmesi için seçeceğiniz okulda müzik ve resim atölyesi, spor ve konferans salonu olanaklarını sunmalıdır.

Doğru bir eğitim öğrencinin baskılandığı ve ezbere dayalı olanı değil interaktif, öğrenci odaklı, araştırma, gözlem ve deneye dayanarak uygulananıdır. Bu yüzden tercih edeceğiniz lisenin interaktif ve yeni sistemlere uyduğundan emin olun.

Liseler öğrencilerin yetenekleri ve ilgileri için farklı eğitim programları sunmalıdır. Gezi ve kültür aktivitelerinin sık sık uygulanıyor olması da öğrencilerin gelişimine katkı sunar. Lise üniversiteden önceki basamak olduğu için doğru lise seçimi yaparken lisenin üniversite sınavına özel eğitim veriyor olması gereklidir. 

Gökkuşağı Koleji’nin Öğrencilere Sunduğu Avantajlar

Gökkuşağı Koleji öğrenciler için pek çok avantaj sunuyor. Donanımlı, lider, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek için yenilikçi eğitimine 1997 yılından beri devam ediyor. YKS hazırlık, IB diploma programı, Cambridge eğitimi, çift yabancı dil eğitimi ile akademik başarı sağlanırken sanat akademisi, spor akademisi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyal sorumluluk projeleriyle kişisel gelişimleri sağlanıyor.

Bu sayede mezun öğrenciler becerilerini verimli kullanan, duyarlı, uluslararası bireyler olarak mezun oluyor. CAP yenilikçi programıyla Gökkuşağı Koleji doğru lise seçiminde iyi bir seçenek oluyor. 

Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…