Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Çift Yabancı Dil Eğitimi Neden Önemli?

İçerik Rehberi

Günümüz dünyasında ana dil haricinde en az bir yabancı dil bilmenin gerekli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Yabancı dil eğitiminin en başarılı olduğu zaman dilimi de çocukluktan başlayan eğitim olduğu söylenebilir. İşte bu nedenle Gökkuşağı Koleji olarak, sadece gereklilikleri tamamlamıyor aynı zamanda çift yabancı dil eğitimiyle öğrencilerimizin gelecekte bir adım önde olmasını sağlıyoruz.

Yabancı Dil Eğitimi Neden Bu Kadar Önemli?

 • Daha fazla insanla konuşabilir ve tanışabilirler. Farklı kültürleri ilk elden öğrenebilirler. Araştırmalarını daha kolay gerçekleştirebilirler.
 • Beyin gelişimi için yabancı dil öğrenmek en iyi aktivitedir. Araştırmalar, iki dil bilen kişilerin çoklu görev ve dikkat odaklama gerektiren görevlerde tek dil bilenlere göre daha iyi olduğunu göstermiştir.
 • Sınavlar için önemlidir. Hem de sadece yabancı dil sınavları için değil! Uzun süre odaklanmayı ve bakış açısını değiştirmeyi gerektirdiği için yabancı dil eğitimi, sözel ve matematik konularında da sınavlarda öğrencilere katkı sağlar.
 • “Kendi dilini bilmeyen, başka dil öğrenemez” demişler. Yabancı dil öğrenmek ana dili geliştirmeye de yardımcı olur.
 • Empati kurmayı ve kültürel farklılıkları öğretir. Farklı insanlarla tanıştıkça ve onların dili sayesinde kültürlerini de öğrendikçe, empati yeteneği ve farklı bakış açıları kazanmak kolaylaşır.
 • Kariyer için olmazsa olmazdır. Çift yabancı dil eğitimi, İngilizcenin neredeyse tüm meslek alanlarında zorunlu olduğu bugünlerde, iki yabancı dil bilme özelliği sayesinde kariyer basamaklarını tırmanmaya yardımcı olur.

Bir Yabancı Dil Yeterli Olmaz mı?

Mükemmel bir İngilizce yeterli olur diye düşünmek hata olacaktır. Çift yabancı dil eğitimi, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için özel olarak düşünülmüş bir programdır. Çift yabancı dil eğitimi, uluslararası standartlarda ölçülebilecek seviyede verilir ve hem eğitim sürecinde hem de sonrasında öğrencilere farklı şekillerde katkı sağlar.

Çift Yabancı Dil Eğitiminin Faydaları Nelerdir? 

 1. Yaratıcılığı artırır.
 2. Analitik düşünme ve analitik zekâya katkıda bulunur.
 3. Beyin kaslarını ve sinirlerini güçlendirir.
 4. Ana dildeki kelime dağarcığını geliştirir.
 5. Okul ve kariyer başarısına destek sağlar.
 6. Dünya çapında kendini özgüvenli hissetmesine olanak tanır.

Gökkuşağı Koleji Çift Yabancı Dil Eğitimi Nasıl Oluyor?

 • Gökkuşağı Koleji çift yabancı dil eğitimi standartları, Cambridge Assessment International Education (uluslararası eğitim) programına göre düzenir.
 • Anasınıfında her gün 2 saat İngilizce ve her hafta 2 saat İspanyolca olarak programlanmıştır.
 • İlkokuldan itibaren çift yabancı dil eğitimi sayesinde öğrenciler İngilizcede, Avrupa Dil Çerçeve programında A2, Cambridge English’e göre Flyers düzeyinde mezun olurlar.
 • Ortaokulda, İngilizcede Ortak Avrupa Dil Çerçeve Referansına göre B1-B2 dil düzeyine ulaşılması hedeflenir. İspanyolcada A2 seviyesi hedeflenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…