BİLGİ TALEP FORMU

Cap Yenilikçi Program Nedir?

İçerik Rehberi

Eğitim yaşam boyu süren ve çok yönlü bir yolculuk… Bu yolculuk, sadece müfredat derslerinden oluşan ve sınavlarla geçen uzun yıllar demek değildir. Eğitim; içerisinde gelişmeye olanak tanıyan ve dünyaya dair her türlü yenilikçi faaliyetlerin yer aldığı; spor, bale, sanat, STEM, okçuluk gibi birçok aktivitenin de dâhil olduğu,  her konuda öğrenimin yaşandığı aktif bir süreçtir. İşte bu nedenle, Gökkuşağı Koleji olarak öğrencilerimiz için, Creativity ve Activity’i bir araya getirdiğimiz CAP yenilikçi programı hazırladık.

Creativity > Yaratıcılık

Activity > Aktivite

CAP > Neden Bu Kadar Önemli?

Hayata pek çok yönüyle hazırlanmalarını istediğimiz öğrencilerimizin, derslerindeki başarılarının yanında yaratıcılıklarını destekleyen ve aktiviteler yapmalarına olanak tanıyan programlarla hayatın her alanında başarılı olmalarını hedefliyoruz. Peki, neden creativity ve activity?

Yaratıcılığın açığa çıkması demek, gelecekte birer yetişkin olarak hayata katılacak öğrencilerimizin kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak, yaşamdaki deneyimlerinde farklı bakış açıları geliştirmek ve problemler karşısında yenilikçi çözümler geliştirerek her anlamda başarılarını artırmalarını sağlamak demektir. Bir matematik problemini çözmenin nasıl ki birden fazla yöntemi mevcutsa hayatta karşımıza çıkan problemleri ve olayları çözmenin, onlara yaklaşımın da birden çok yöntemi var. Yaratıcılık sayesinde öğrencilerimiz bu yöntemlerden kendilerine en uygun olanı bulup kendileri için hayatı kolaylaştırmayı sağlayacaklar.

Bunun yanı sıra, öğrencilerimizin içinde saklı kalan cevherlerin dışarı çıkması da yaratıcılıkla mümkün. Sanata yatkınlık, müzik kulağı, kara kalem resim çizmeye yetenekli bir elin varlığı ancak yaratıcı faaliyetlerle tanışmış ve onları uygulamış insanlarda keşfedilebilir. Bu cevherleri ortaya çıkarmak için öğrencilerimizin bunları deneyimlemesini sağlamak için müzik, sanat ve resim programlarımızı CAP yenilikçi programına dahil ettik.

Acitiviy kelimesinin öğrencilerin hayatındaki anlamına baktığımızda ise sadece fiziksel olarak hareket etmeyi değil birçok konuda farklı düşünme ve eyleme geçme özelliğini de desteklediğini görebiliriz. Bu aktiviteler, bedensel gelişimi desteklerken sosyal ve kültürel gelişime de katkı sağlar.

Gökkuşağı Koleji CAP programına dahil olan aktiviteler; stratejik düşünmeye yardımcı olan, ekip çalışmasını öğreten ve geliştiren, özgüven ve yetenekleri ortaya çıkaran sosyal becerilerdir. Masa tenisi, jimnastik ve futbol sayesinde, öğrencilerimizin sadece bedensel gelişimi değil zihinsel gelişimine de destek oluyoruz. Takım oyunları sayesinde ekiple hareket etmeyi, okçuluk sayesinde odaklanmayı, masa tenisi sayesinde stratejik düşünmeyi ve jimnastik sayesinde bedeni çalıştırırken zihin ve beden farkındalığını öğreniyor ve geliştiriyorlar.

Örneğin; bir öğrencimizin baleye karşı hem yetenekli hem de ilgili olduğunu düşünelim. Bale pratiklerinde kendini geliştiriyor, fiziksel olarak hareket ediyor ve zihnini rahatlatabiliyorsa CAP yenilikçi program kendini başarıyla sürdürüyor ve amacına ulaşıyor demektir. Futbol oynayan öğrencilerimiz; birlikte hareket etmeyi, iş bölümünü, stratejiyi anlıyor ve uyguluyorsa hayatlarının birçok alanında bu becerileri yansıtabilecek demektir. Kara kalem, resim ve müzik programlarında becerilerini ortaya koyan öğrencilerimizin, yeteneklerini fark ettikçe özgüvenleri yükseliyor ve kendilerini ifade etmenin yollarını keşfediyorlarsa, bu doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.

CAP yenilikçi programında bale, sanat, kara kalem çizim, müzik, futbol, okçuluk, jimnastik ve masa tenisinden fazlasını görüyoruz. CAP sayesinde, geleceğin yetişkinleri olan öğrencilerimizin hayatın her alanında başarılı olmalarını sağlayacak aktiviteleri sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…