Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Cambridge Upper Secondary Nedir?

İçerik Rehberi

Cambridge Upper Secondary, okul öğrencilerini hayata hazırlayarak onların bilinçli bir merak ve öğrenme için kalıcı bir tutku geliştirmelerine yardımcı olur. Cambridge Üniversitesi’nin bir parçasıyız. Cambridge Pathway, öğrencilere 5 ila 19 yaşları arasında eğitim başarısı için net bir yol sunar.

Okullar, müfredatı geniş bir konu yelpazesi ve onlara sunacak esnek yollar ile öğrencilerin nasıl öğrenmelerini istediklerine göre şekillendirebilir . Öğrencilerin yeni yetenekler ve daha geniş bir dünya keşfetmelerine yardımcı olur ve onlara okulda, üniversitede ve işte başarılı olabilmeleri için yaşamları için ihtiyaç duydukları becerileri verir.

– Çocuğunuzun bir öğrenci olarak ihtiyaçları, eğitim yaklaşımımızın merkezinde yer alır. Cambridge Pathway’imiz, çocuğunuza okul, üniversite ve ötesinde devam edecek bir öğrenme sevgisi verir. Yaklaşımımız, okulları şu özelliklere sahip öğrenciler geliştirme konusunda destekler.

– Kendilerinin ve başkalarının bilgi ve fikirleriyle çalışmaktan emin.

– Kendilerinden sorumlu, diğerlerine karşı duyarlı ve saygılı.

– Yansıtıcı ve öğrenme yeteneklerini geliştirici.

– Yenilikçi ve gelecekteki zorluklar için donanımlı.

– Entelektüel ve sosyal olarak donanımlı, fark yaratmaya hazır.

 

Çocuğunuz için faydalar

Cambridge IGCSE, öğrencilerin konu içeriği ve entelektüel sorgulama konusunda bilgi, anlayış ve beceriler geliştirmelerine yardımcı olur. Program, ana dili İngilizce olmayanlar da dahil olmak üzere dünya çapındaki öğrenciler için tasarlanmıştır.
Öğrencilere Cambridge IGCSE’de 70’in üzerinde ders arasından seçim yapma esnekliği sunuyoruz, yani zevk aldıkları ve en iyi oldukları konuları çalışabilecekler.
Değerlendirme konu sonunda yapılır ve öğrencilere yazılı, sözlü, konu çalışmaları ve pratik değerlendirmeler dahil olmak üzere öğrendiklerini göstermeleri için çeşitli yollar sunar. Farklı yeteneklere sahip öğrencilere uygun seçenekler de vardır.
Cambridge IGCSE’de verilen notlar A*–G’dir ve A* en yüksek nottur.
Bu, Cambridge IGCSE’nin Cambridge International AS & A Level, Cambridge Pre-U ve diğer 16 sonrası rotalar dahil olmak üzere daha fazla çalışma için harika bir temel olduğu anlamına gelir.

Dünya çapında fırsatlar yaratmak

Bir Cambridge IGCSE yeterliliği, dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından tanınır ve işverenler bunu değerli bir başarı sertifikası olarak görür.
Birleşik Krallık’ta Cambridge IGCSE, GCSE’ye eşdeğer olarak kabul edilir. İngiltere’deki bir dizi üniversite tarafından İngilizce dilinde yeterliliğin kanıtı olarak kabul edilir.
Dünya çapında birçok üniversite, Cambridge IGCSE’leri ve Cambridge International A Düzeylerinin bir kombinasyonunu gerektirir giriş gereksinimlerini karşılamak için. Önde gelen ABD ve Kanada üniversiteleri, Cambridge International AS & A Düzeyleri gerektirir, ancak bazı ABD ve Kanada kolejleri ve üniversiteleri, C sınıfında beş Cambridge IGCSE’ye sahip öğrencileri kabul edecektir.

Küresel bir öğrenme topluluğu

Cambridge Pathway ile çocuğunuz 160’tan fazla ülkedeki 10.000’den fazla okuldan küresel bir öğrenci topluluğuna katılıyor. Cambridge öğrencilerine küresel bir bakış açısı geliştirerek Onları hızla değişen modern dünyada başarı için donatmayı hedefleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…