BİLGİ TALEP FORMU

Cambridge Primary

İçerik Rehberi

Cambridge Primary, ilköğretim, çocuğunuzu heyecan verici bir eğitim yolculuğuna çıkararak,
ilkokullarının her aşamasında neler yapabilmeleri gerektiğini ortaya koyar.

Öğrencileri yaşam için ihtiyaç duyduklarıbilgi ve becerilerle hazırlayan, okulda, üniversitede ve işte başarılı olmalarına
yardımcı olan Cambridge Pathway programımızın ilk aşamasıdır.

Bir Öğrenme Aşkı

Programımız, çocuğunuz eğitimde ilk adımlarını atarken onlar için en önemli olan şeyler üzerine kurulmuştur:
Dengeli bir eğitim için geniş bir müfredat: İngilizce, matematik ve fen dahil olmak üzere 10 ders seçeneği. Sanat, müzik ve beden eğitimi gibi dersler aracılığıyla yaratıcılığı, ifadeyi ve kişisel refahı geliştirmek için birçok fırsat vardır.

Mükemmel ilerlemeye sahip sağlam bir temel: Programın her aşaması bir öncekinin üzerine ya da diğer eğitim sistemleri, böylece çocuğunuz eğitiminin bir sonraki adımına hazır olduklarından emin olacak.

Yerel bağlamda küresel bir öğrenci: Cambridge Primary, öğrencilerin yeni yetenekler ve daha geniş bir dünya keşfetmelerine yardımcı olur. Cambridge
Global Perspectives™ gibi konular, geniş bir bakış açısını besleyerek çocuğunuzun kendi kültürlerini, topluluklarını ve kimliklerini ve ayrıca dünyanın farklı yerlerindeki diğerlerini anlamasına yardımcı olur.

Esnek bir yaklaşım: Cambridge Primary, yerel ve ulusal müfredatla birlikte çalışarak çocuğunuza kendi bağlamına uyan uluslararası bir eğitim sunar.

En son araştırmalara dayanan uyumlu bir program: Müfredat, öğretme, öğrenme ve değerlendirme uyumlu olduğunda eğitimin en iyi sonucu verdiğine inanıyoruz. Bu şekilde, çocuğunuz daha zengin bir öğrenme deneyiminin keyfini çıkarabilir ve yaşam boyu öğrenen biri olarak gelişebilir.

 

Çocuğunuz nasıl faydalanacak?

Çocuğunuzun bir öğrenci olarak ihtiyaçları, eğitim yaklaşımımızın merkezinde yer alır. Bu yaklaşım, okulları şu özelliklere sahip öğrenciler geliştirme konusunda destekler:
• Bilgi ve fikirlerle çalışma konusunda kendinden emin – hem kendilerinin hem de başkalarınınkiler
• Kendilerinden sorumlu, diğerlerine karşı duyarlı ve saygılı
• yansıtıcı ve öğrenme yeteneklerini geliştirme
• yenilikçi ve yeni ve gelecekteki zorluklar için donanımlı
• entelektüel ve sosyal olarak meşgul, fark yaratmaya hazır.

Güvenilir değerlendirmeler. Tanınan nitelikler.
Cambridge İlköğretim, çocuğunuzu eğitimin sonraki aşamalarında başarıya hazırlar. Tüm dersler, ilgili Cambridge Upper Secondary niteliklerini besler. Öğretmenler, programa dahil ettiğimiz ilerleme kontrolleri ve değerlendirmeler aracılığıyla çocuğunuzun gelişimini izleyebilir. Çocuğunuzu desteklemenin en iyi yollarını belirlemek için okulunuzun değerlerine ve bağlamına bağlı olarak seçebilecekleri bir dizi seçenek sunuyoruz:
• • Öğrencilerin potansiyelini ölçmek ve kıyaslamak ve öğrenme ihtiyaçlarını belirlemek için bilgisayar tabanlı değerlendirmeler.
• • Öğretmenler sınıfta bazı konuları değerlendirebilir ve çocuğunuzla ‘nelerin iyi gittiğini’ ve nasıl daha fazla geliştirilebileceğini tartışabilir.
• • Cambridge İlköğretim İlerleme Testleri, öğretmenlerin, okul yılı boyunca çocuğunuzun güçlü yönlerini ve daha fazla yardıma ihtiyaç duydukları alanları anlamalarına yardımcı olur. Bu kısa testler, yalnızca doğru veya yanlış cevaplar göstermek yerine, çocuğunuzun öğrenme yolculuğunun neresinde olduğunu gösterir.
• Cambridge Checkpoint testleri, Cambridge International tarafından harici olarak işaretlenir ve Cambridge İlköğretiminin son yılında alınabilir. Çocuğunuz bir başarı beyanı alacak ve okulunuz performansı hakkında ayrıntılı geri bildirim alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…