BİLGİ TALEP FORMU

Cambridge Okulu Nedir?

İçerik Rehberi

Cambridge Okulu, dünyada 160’tan fazla ülkede 10.000’i aşkın okul tarafından uygulanan Cambridge uluslararası müfredatını uygulamak için Cambridge Uluslararası Sınavlar Merkezi tarafından yetkilendirilmiş okullara verilen isim. 

Cambridge uluslararası müfredatı, dünya çapında seçkin üniversiteler ve şirketler tarafından tanınan, bilinçli öğrenme modeli sayesinde öğrenciye sürekli gelişim anlayışını kazandıran, kültürel çeşitliliği ve evrensel değerleri içeren, yoğunlaştırılmış yabancı dil ve ikinci yabancı dil eğitimiyle öğrenciyi üstün dil yetenekleriyle donatan, öğrenciyi üniversiteye ve kariyerine en donanımlı şekilde hazırlamayı hedefleyen bir eğitim programıdır. 

Cambridge Okulunda Neler Var?

Nitelikli Kadro

Cambridge Okulu, uyguladığı müfredatın geniş konu yelpazesi, kültürel değerlere ve öğrencinin ihtiyaçlarına göre esnek yapısı ve yoğunlaştırılmış yabancı dil derslerinin yanında bazı temel derslerin de İngilizce işlenmesi nedeniyle entelektüel bakımdan birikimli, mesleki açıdan yaratıcı ve üstün dil yeteneklerine sahip öğretmenlere ihtiyaç duyar.

Esnek Yapı ve Geniş Fiziksel İmkânlar

Cambridge uluslararası müfredatı, öğrencilere ilgi alanları ve meraklarına göre öğreneceği konuları seçme özgürlüğü tanır. Cambridge Okulu, öğrencilerin ilgi alanı çeşitliliğine göre talepleri kaşılayabilecek esnek yapıya, nitelikli kadroya ve geniş fiziksel imkânlara sahip olmalıdır. 

Kapsamlı Laboratuvarlar

Cambridge uluslararası müfredatı, işlenen tüm konuların derinlemesine öğrenilmesini hedefler. Bu bağlamda öğrencilerin deneyimleyerek öğrenmesi için her alana özgü kapsamlı laboratuvarların varlığı kritik önem taşır. 

Teknolojik İmkânlar

Cambridge eğitimi, öğrencileri 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek, gelişen teknolojileri verimli kullanabilecek bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlar. Dolayısıyla Cambridge Okulu, hem fiziksel hem de yetkinlik bağlamında STEM ve robotik kodlama gibi teknoloji dersleri verebilecek nitelikte olmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…