BİLGİ TALEP FORMU

Cambridge Lower Secondary Nedir?

İçerik Rehberi

Cambridge Lower Secondary, çocuğunuzu eğitimlerinin bir sonraki adımına hazırlar. Öğrencileri yaşam için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle hazırlayarak okulda, üniversitede ve işte başarılı olmalarına yardımcı olan Cambridge Pathway programımızın bir parçasıdır.

Bir öğrenme aşkı

Programımız, eğitimlerinde ilerledikçe çocuğunuz için en önemli olan şeyler etrafında oluşturulmuştur:
Dengeli bir eğitim için geniş bir müfredat: İngilizce, matematik ve fen dahil olmak üzere 10 ders seçeneği. Sanat, müzik ve beden eğitimi gibi dersler aracılığıyla yaratıcılığı, ifadeyi ve kişisel refahı geliştirmek için birçok fırsat vardır.
Adım adım ilerlemek için net bir yol: Programın her aşaması bir öncekini veya diğer eğitim sistemlerini temel alır, böylece çocuğunuz eğitiminin bir sonraki adımına hazır olduğundan emin olur. Yerel bağlamda küresel bir öğrenci: Cambridge Lower Secondary, öğrencilerin yeni yetenekler ve daha geniş bir dünya keşfetmelerine yardımcı olur. Cambridge Global Perspectives™ gibi konular, geniş bir bakış açısını besleyerek çocuğunuzun kendi kültürlerini, topluluklarını ve kimliklerini ve ayrıca dünyanın farklı yerlerindeki diğer kişileri anlamasına yardımcı olur. Esnek bir yaklaşım: Cambridge Lower Ortaöğretim, yerel ve ulusal müfredatla birlikte çalışarak çocuğunuza kendi bağlamlarına uyan uluslararası bir eğitim sunar.

En son araştırmalara dayanan uyumlu bir program: Müfredat, öğretme, öğrenme ve değerlendirme uyumlu olduğunda eğitimin en iyi sonucu verdiğine inanıyoruz. Bu şekilde, çocuğunuz daha zengin bir öğrenme deneyiminin keyfini çıkarabilir ve yaşam boyu öğrenen biri olarak gelişebilir.

Çoğuğunuz nasıl yararlanacak?

Çocuğunuzun bir öğrenci olarak ihtiyaçları, eğitim yaklaşımımızın merkezinde yer alır. Bu yaklaşım, okulları şu özelliklere sahip öğrenciler geliştirme konusunda destekler:
• bilgi ve fikirlerle çalışma konusunda kendinden emin – hem kendilerinin hem de başkalarının fikirleri
• Kendilerinden sorumlu, diğerlerine karşı duyarlı vesaygılı
• yansıtıcı ve öğrenme yeteneklerini geliştirme
• yenilikçi ve gelecekteki yeni zorluklar için donanımlı
• entelektüel ve sosyal olarak donanımlı, fark yaratmaya hazır.
Güvenilir değerlendirmeler. Tanınan nitelikler.

Cambridge Lower Secondary, çocuğunuzu eğitimin sonraki aşamalarında başarıya hazırlar. Tüm dersler, ilgili Cambridge Upper Secondary niteliklerini besler. Öğretmenler, programa dahil ettiğimiz ilerleme kontrolleri ve değerlendirmeler aracılığıyla çocuğunuzun gelişimini izleyebilir.

• Öğrencilerin potansiyelini ölçmek ve kıyaslamak ve öğrenme ihtiyaçlarını belirlemek için bilgisayar tabanlı değerlendirmeler.
• Öğretmenler sınıfta bazı konuları değerlendirebilir ve çocuğunuzla ‘nelerin iyi gittiğini’ ve nasıl daha fazla geliştirilebileceğini tartışabilir.
• Cambridge Alt Orta İlerleme Testleri, öğretmenlerin çocuğunuzun okul yılı boyunca güçlü yanlarını ve daha fazla yardıma ihtiyaç duydukları alanları anlamalarına yardımcı olur. Bu kısa testler, yalnızca doğru veya yanlış cevaplar göstermek yerine, çocuğunuzun öğrenme yolculuğunun neresinde olduğunu gösterir.
• Cambridge Checkpoint testleri, Cambridge International tarafından harici olarak işaretlenir ve Cambridge Alt Ortaokulunun son yılında alınabilir. Çocuğunuz bir başarı beyanı alacak ve okulunuz performansı hakkında ayrıntılı geri bildirim alacaktır.

Küresel bir öğrenme topluluğu

Cambridge Pathway ile çocuğunuz 160’tan fazla ülkede 10000’den fazla okuldan küresel bir öğrenci topluluğuna
katılıyor. Cambridge öğrencilerine küresel bir bakış açısı geliştirerek, onları hızla değişen modern dünyada başarı için
donatmayı amaçlıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…