BİLGİ TALEP FORMU

Cambridge Eğitimi ile Uluslararası Müfredat

İçerik Rehberi

Cambridge uluslararası müfredatı, eğitim için evrensel bir standart belirler ve dünya çapındaki seçkin üniversiteler ve elit firmalar tarafından tanınır. Müfredat; esnek, gelişimi destekleyen ve ilham verici, kültürel açıdan çeşitli ve işleniş açısından uluslararası değer taşımaktadır. Cambridge eğitiminde öğrenciler, bilinçli bir merak ve öğrenme için kalıcı bir tutku geliştirir. Ayrıca üniversitede ve gelecekteki kariyer basamaklarındaki başarılar için ihtiyaç duydukları temel becerileri kazanırlar.

Uluslararası Müfredat Nedir?

  • Sayısı 160’ı geçen ülkede 10.000’den fazla okul, Cambridge uluslararası müfredatını takip etmektedir.
  • Müfredat; felsefe ve yaklaşım açısından uluslararasıdır.
  • Cambridge eğitiminde öğrenciler, dünya çapında kabul edilen ve tanınan uluslararası beceriler için eğitim alırlar.
  • Cambridge okulları arasında geçiş yapan Cambridge öğrencileri, aynı müfredatı izleyerek eğitimlerine farklı ülkelerde de devam edebilirler.

İlköğretimden ortaöğretime ve üniversite öncesi yıllara kadar Cambridge eğitimi dört aşamada sorunsuz bir şekilde ilerler. Her aşama (Cambridge Primary , Cambridge Lower Secondary , Cambridge Upper Secondary ve Cambridge Advanced) öğrencilerin bir öncekinden gelişimlerini temel alır ve üzerine bir çok nitelikli eğitim koyarak ilerler. Benzer şekilde her müfredat, öğrencilerin daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için önceki eğitimleri temel alan bir ‘spiral’ yaklaşımı benimser. Müfredat, uzmanların uluslararası araştırmalarından ve okullarla istişarelerden alınan her konu alanındaki en güncel bilgileri içerir.

Bilgi, Anlayış ve Üst Düzey Düşünme Becerileri

Cambridge programları, konulara derinlemesine hâkim olma özelliğini; üst düzey eğitim ve kariyer geliştirme becerileriyle birleştirir. Derin konu bilgisine ve öğrencilerin bir konunun farklı yönleri arasında bağlantı kurmasına yardımcı olan kavramsal anlayışa ve disiplinler arası düşünmeye değer verir. Ayrıca öğrencileri, problem çözme, eleştirel düşünme, bağımsız araştırma, işbirliği ve argüman sunma gibi üst düzey düşünme becerilerini geliştirmeye teşvik eder. Bunlar, bir ömür boyu sürecek ve öğrencileri gelecekteki yaşamlarına hazırlayacak sürdürülebilir becerilerdir ve bu beceriler, öğrenme alışkanlığını zevkli ve ödüllendirici hale getirir.

Okullar ve Öğrenciler için Seçim ve Esneklik

Cambridge eğitimi, Cambridge uluslararası müfredatını kendi kültürlerine, değerlerine ve öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre düzenler. Cambridge IGCSE ve Cambridge O Düzeyinde 70’in üzerinde konu ve Cambridge International AS & A Düzeyinde 55’in üzerinde konu işlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…