BİLGİ TALEP FORMU

Büyükçekmece’de Çocukların Vakit Geçirebileceği Yerler

İçerik Rehberi

Büyükçekmece İstanbul’da yoğun hayat temposundan ebeveynlerin çocuklarıyla geçirdiği vakitler kısıtlı hale geliyor. Bu kısıtlı vakiti en iyi şekilde değerlendirmek isteyen ebeveynler için bölgede çocukların keyifli ve verimli vakit geçirebileceği farklı kategorilerde 3 yeri derledik:

Büyükçekmece Dünya Kostümleri Müzesi

Müzede Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesine ait kostümler sergileniyor kostümlerin orijinal hallerinin sergileniyor olması müzeye olan ilgiyi artırıyor. 500’ün üzerinde kostümle kültürel değerlerin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir görev üstlendiklerini ifade ediyorlar. Kültürel açıdan önemli bir yere sahip müze özellikle genç ziyaretçilerin halk oyunlarına olan ilgisini arttırmayı sağlıyor. 

Büyükçekmece Sahili

Özellikle yaz akşamları çocuklar ve ebeveynleri için çok keyifli bir yer. Uzun düz bir yol üzerine bir tarafta deniz diğer tarafta vakit geçirebileceğiniz kafelerin bulunduğu Büyükçekmece sahilinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca sahil şeridi boyunca bulunan nostaljik trenle kısa bir yolculuk oldukça keyifli olacaktır. Ek olarak sahilin belirli bölgelerinde denize girme imkanı da bulunuyor. Özellikle çocuklu ailelerin keyifli vakit geçirebileceği bu yer ziyaretçilerini bekliyor.

Büyükçekmece Aqua Marine

Birbirinden eğlenceli kaydırakları ve etkinlikleriyle yaz günlerinde İstanbul sakinlerinin hizmetinde. Su parkında birçok kaydırak ve havuz bulunuyor. 3000 ziyaretçi kapasitesi olan parkta; özel davetler, doğum günleri gibi kutlamalar için de ayrılan bir alan mevcut. 

zamanda belirli günlerde yapılan mini konserler ve organizasyonlarda ziyaretçileri bekliyor. Özellikle çocukların su sporlarına teşvik edebilecek faaliyetlerin bulunuyor olması ebevenlerin su parkını tercih etme nedenleri arasında .

Büyükçekmece’de çocukların keyifli vakit geçirebileceği 3 yeri anlattık. Çocuklarınızın sosyal, sportif, kültürel alanlarda faaliyet gösterebileceği birçok programı bulunan Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…