Büyükçekmece’de Çocukların Vakit Geçirebileceği Yerler

Büyükçekmece İstanbul’da yoğun hayat temposundan ebeveynlerin çocuklarıyla geçirdiği vakitler kısıtlı hale geliyor. Bu kısıtlı vakiti en iyi şekilde değerlendirmek isteyen ebeveynler için bölgede çocukların keyifli ve verimli vakit geçirebileceği farklı kategorilerde 3 yeri derledik:

Büyükçekmece Dünya Kostümleri Müzesi

Müzede Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesine ait kostümler sergileniyor kostümlerin orijinal hallerinin sergileniyor olması müzeye olan ilgiyi artırıyor. 500’ün üzerinde kostümle kültürel değerlerin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir görev üstlendiklerini ifade ediyorlar. Kültürel açıdan önemli bir yere sahip müze özellikle genç ziyaretçilerin halk oyunlarına olan ilgisini arttırmayı sağlıyor. 

Büyükçekmece Sahili

Özellikle yaz akşamları çocuklar ve ebeveynleri için çok keyifli bir yer. Uzun düz bir yol üzerine bir tarafta deniz diğer tarafta vakit geçirebileceğiniz kafelerin bulunduğu Büyükçekmece sahilinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca sahil şeridi boyunca bulunan nostaljik trenle kısa bir yolculuk oldukça keyifli olacaktır. Ek olarak sahilin belirli bölgelerinde denize girme imkanı da bulunuyor. Özellikle çocuklu ailelerin keyifli vakit geçirebileceği bu yer ziyaretçilerini bekliyor.

Büyükçekmece Aqua Marine

Birbirinden eğlenceli kaydırakları ve etkinlikleriyle yaz günlerinde İstanbul sakinlerinin hizmetinde. Su parkında birçok kaydırak ve havuz bulunuyor. 3000 ziyaretçi kapasitesi olan parkta; özel davetler, doğum günleri gibi kutlamalar için de ayrılan bir alan mevcut. 

zamanda belirli günlerde yapılan mini konserler ve organizasyonlarda ziyaretçileri bekliyor. Özellikle çocukların su sporlarına teşvik edebilecek faaliyetlerin bulunuyor olması ebevenlerin su parkını tercih etme nedenleri arasında .

Büyükçekmece’de çocukların keyifli vakit geçirebileceği 3 yeri anlattık. Çocuklarınızın sosyal, sportif, kültürel alanlarda faaliyet gösterebileceği birçok programı bulunan Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bilgi Kütüphanesi

özel okul kolej uluslararası okul international school