Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Beylikdüzü’nde Çocukların Seveceği Yerler

İçerik Rehberi

Beylikdüzü bölgesinde yaşayan aileler için bölgenin dışına çıkmadan ailecek keyifli vakit geçirebilecekleri 3 yeri derledik. Özellikle çocuklar için eğitici ve öğretici olmasının yanında keyif alacakları farklı deneyimler yaşayabilecekleri 3 sosyal alan:

Balıkçı Kenan Deniz Canlıları Müzesi

Elli yıla yakındır balıkçılıkla uğraşan Kenan Balcı tarafından açılan müze, devasa köpek balıkları, vatozlar ve orkinoslar başta olmak üzere 1500’den fazla mumyalanmış deniz canlısını barındırıyor.

 Genç ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bu yer aynı zamanda deniz canlıları hakkında eğitici ve öğretici bir deneyim yaşama imkanı sağlıyor. Beylikdüzü bölgesinde yer alan müze tüm ziyaretçilerini ücretsiz şekilde ağırlıyor.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi

Ziyaretçilerin dinlenip eğlenebildiği bu alanda 200 ağaç, 75 ağaççık ve binlerce çiçek, bitki türü kullanılmış. Bu sayede doğal bir ambiyans yakalanmış. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları, spor alanları ziyaretçilerin doğayla iç içe bir gün geçirmesine imkan sağlıyor.

Özellikle çocuklar için hem keyifli hem de gelişimlerine katkı sağlayacak vadide 17 adet heykel ,rölyef ve 5 adet meydan bulunuyor. Akülü tren eşliğinde vadiyi gezebilir, seyir teraslarını ziyaret edebilirsin. İçerisinde göletler ve şelaleler barındıran vadi su oyunlarına elverişli bir yapıya sahip. 

Bu vadide sanat atölyeleri ve sergi alanlarında faaliyet gösterebilir çeşitli oyun alanlarıyla sosyal becerilerini geliştirebilirsin . Ayrıca çeşitli dinleti ve gösteriler için sahne de bulunuyor. 

Piri Reis Parkı

Piknik alanı bulunan park, sahil şeridinde yer alıyor. Ailecek keyifli vakit geçirmek isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği parkta çocuklar için oyun parkı, yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet yolları yer alıyor. 

Piknik yapmak isteyenler, çocuklarının keyifli vakit geçirmesini isteyen ebeveynler ve spor yapmak isteyenler bir arada bulunuyor. Özellikle yaz aylarında kalabalıklaşan park bölge sakinleri için çok keyifli.

Çocukların gelişimine önem veren ebeveynler için Beylikdüzü bölgesindeki eğitici ve keyifli yerleri sizin için derledik eğitim anlamında çocuğunuzun sportif, sanatsal, kültürel faaliyetlerde etkin rol oynamasını istiyorsanız bu konuda birçok faaliyeti bulunan Gökkuşağı Koleji’yle daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…