BİLGİ TALEP FORMU

Beylikdüzü’nde Çocukların Seveceği Yerler

İçerik Rehberi

Beylikdüzü bölgesinde yaşayan aileler için bölgenin dışına çıkmadan ailecek keyifli vakit geçirebilecekleri 3 yeri derledik. Özellikle çocuklar için eğitici ve öğretici olmasının yanında keyif alacakları farklı deneyimler yaşayabilecekleri 3 sosyal alan:

Balıkçı Kenan Deniz Canlıları Müzesi

Elli yıla yakındır balıkçılıkla uğraşan Kenan Balcı tarafından açılan müze, devasa köpek balıkları, vatozlar ve orkinoslar başta olmak üzere 1500’den fazla mumyalanmış deniz canlısını barındırıyor.

 Genç ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bu yer aynı zamanda deniz canlıları hakkında eğitici ve öğretici bir deneyim yaşama imkanı sağlıyor. Beylikdüzü bölgesinde yer alan müze tüm ziyaretçilerini ücretsiz şekilde ağırlıyor.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi

Ziyaretçilerin dinlenip eğlenebildiği bu alanda 200 ağaç, 75 ağaççık ve binlerce çiçek, bitki türü kullanılmış. Bu sayede doğal bir ambiyans yakalanmış. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları, spor alanları ziyaretçilerin doğayla iç içe bir gün geçirmesine imkan sağlıyor.

Özellikle çocuklar için hem keyifli hem de gelişimlerine katkı sağlayacak vadide 17 adet heykel ,rölyef ve 5 adet meydan bulunuyor. Akülü tren eşliğinde vadiyi gezebilir, seyir teraslarını ziyaret edebilirsin. İçerisinde göletler ve şelaleler barındıran vadi su oyunlarına elverişli bir yapıya sahip. 

Bu vadide sanat atölyeleri ve sergi alanlarında faaliyet gösterebilir çeşitli oyun alanlarıyla sosyal becerilerini geliştirebilirsin . Ayrıca çeşitli dinleti ve gösteriler için sahne de bulunuyor. 

Piri Reis Parkı

Piknik alanı bulunan park, sahil şeridinde yer alıyor. Ailecek keyifli vakit geçirmek isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği parkta çocuklar için oyun parkı, yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet yolları yer alıyor. 

Piknik yapmak isteyenler, çocuklarının keyifli vakit geçirmesini isteyen ebeveynler ve spor yapmak isteyenler bir arada bulunuyor. Özellikle yaz aylarında kalabalıklaşan park bölge sakinleri için çok keyifli.

Çocukların gelişimine önem veren ebeveynler için Beylikdüzü bölgesindeki eğitici ve keyifli yerleri sizin için derledik eğitim anlamında çocuğunuzun sportif, sanatsal, kültürel faaliyetlerde etkin rol oynamasını istiyorsanız bu konuda birçok faaliyeti bulunan Gökkuşağı Koleji’yle daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…