Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Başakşehir Bölgesinde Çocuklar İçin Keyifli ve Eğitici 3 Yer

İçerik Rehberi

Çocukların gelişim ve yeteneklerini fark edebilmesi açısından büyüme çağında, bulunduğu sosyal alanlar ve katıldığı faaliyetler oldukça önemli. Bu noktada ebeveynlere sorumluluk düşüyor. Bu yazımızda Başakşehir bölgesinde küçük ziyaretçiler için hem eğitici hem eğlenceli birkaç sosyal alanı derledik:

Moi Park

Ailecek katılabileceğiniz birçok oyun ve aktivitesi bulunan Moi Park, özellikle çocukların eşsiz bir deneyim yaşamasına imkan sağlıyor. 

Birbirinden farklı kendine özgü 15 konseptiyle çocuklar için fantastik bir eğlence merkezi. Çocukların aileleriyle tüm gün sosyalleşebilecekleri, keyifli vakit geçirebilecekleri bu park ziyaretçilerini bekliyor. 

Yarımburgaz Mağarası 

Tarihi açıdan çok önemli olan bu mağara İstanbul Başakşehir semtinde yer alıyor. Çocuklarına tarihsel bir deneyim yaşatmak isteyen ebeveynlerin fazla uzağa gitmesine gerek kalmadan, kolayca erişebileceği bu mağara, 400 bin yıllık tarihiyle Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden olma özelliğine sahip. 

Şamlar Tabiat Parkı 

Yeşil ve doğayla iç içe olan parkta aileler için birçok imkan bulunuyor. Parkta, bisiklet turu ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Kamp ve piknik alanları bulunan park ziyaretçilere oryantiring imkanı da sağlıyor. Ayrıca parkın içinde lokanta ve kafelerde yer alıyor. 

Özellikle yoğun okul temposunu ve haftanın yorgunluğunu atmak, çocukların doğayla iç içe zaman geçirebilmesini sağlamak için eşsiz bir park.

Başakşehir bölgesinde yapılabilecek eğitici aktiviteleri sizin için derledik. Çocuklara çok çeşitli fiziksel, kültürel, sosyal aktiviteler sunarak çok yönlü eğitim veren Gökkuşağı Koleji ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…