Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Bahçeşehir’de Çocuklarla Birlikte Gidilebilecek Yerler

İçerik Rehberi

Çocukların stres atabilmesi, gelişimi ve sosyal alanda ilgili olduğu konuları keşfedebilmesi için çeşitli aktivite ve faaliyetlere katılmaları büyük önem taşıyor. Bu konuda ebeveynlere oldukça sorumluluk düşüyor. Bahçeşehir bölgesinde çocukların keyifli vakit geçirirken aynı zamanda gelişimlerine yardımcı olabilecek birkaç noktadan bahsedeceğiz.

Bahçeşehir Park Gölet 

İstanbul’un en büyük suni göleti olan Park Göleti 300 bin metrekarelik bir alanın içinde yer alıyor. Alanda temalı oyun parkları, küçük ziyaretçilerin çeşitli aktivite ve oyunlarla sportif faaliyetlerde bulunmasına imkan sağlıyor.

Bahçeşehir Arena: Yaz dönemlerinde akşam şenlikleri programıyla ziyaretçilerini ağırlayan  park; çeşitli konserler, animasyon gösterileri, ip cambazlarının gösterileri ve sokak sanatçılarının müzik dinletileriyle özellikle genç ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Çocukların gelişim çağında bu tür sosyal alanlarda var olması ileride insan ilişkileri ve iletişim becerilerini güçlendiren bir faktör. 

Pelit Çikolata Müzesi

Çikolatayı her çocuk sever. Çocuğuna çikolatayla eğitici bir deneyim yaşatmak isteyen ebeveynler Pelit Çikolata Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmeli.  

Gençlerin tarihsel gelişimine katkı sağlarken eğlendiren müzenin içinde; ilk olarak çikolata şelalesi ve gerçek boyutlara sahip çikolatadan yapılmış bir ev sizi karşılıyor.

Çikolatanın tarihini anlatan görseller ve keyifli masallar eşliğinde müzeye giriş yapmış oluyorsunuz. Biraz ilerlediğinizde İstanbul’un tarihi yapılarının çikolata versiyonuyla küçük bir İstanbul turu yapmış olacaksınız. Ayrıca Türk tarihine ışık tutan birçok önderin büstleri de çocuklar için eğitici ve bir o kadar eğlenceli. Müzede dünya sanatına yön veren sanatçı ve eserlerin çikolatalı versiyonlarını görebilir, tarihte yer alan medeniyetleri temsil eden çikolatadan eserlerle geçmişe tatlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Aqua Club Dolphin

İstanbul’da ebeveynler için çocuklarını su sporlarına teşvik edebilecekleri deniz, havuz gibi alanlar bulmak zor olabilir. Fakat bu faaliyetler çocukların kemik ve kas gelişimi için oldukça önemli. İstanbul Bahçeşehir bölgesinde yer alan, İstanbul’un en büyük su parkı bölge sakinleri için avantaj sağlıyor. Parkta birçok havuz ve kaydırak bulunuyor. Ailecek vakit geçirebileceğiniz ve küçük ziyaretçiler için özel olan toplam 3 havuz bulunuyor. Çocuklar burada aileleriyle eğlenceli vakit geçirirken serinliyor ve farkında olmasalar bile sportif bir gün geçirmiş oluyorlar

Bahçeşehir bölgesinde çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz yerleri sizin için derledik. Çocuklara kültürel, sanatsal, sportif alanlarda çeşitli faaliyet imkanı sunan Gökkuşağı Koleji hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…