BİLGİ TALEP FORMU

Avcılar’da Çocuklarınızla Vakit Geçirebileceğiniz 4 Yer

İçerik Rehberi

Avcılar Avrupa yakasının merkezi noktalarından biri. Bu bağlamda ailecek gezilebilecek birçok noktayı bünyesinde barındırıyor. Bunlar arasından hem aile iletişiminizi güçlendirecek hem de çocuklar için eğitici olduğu kadar keyifli olabilecek yerleri sizin için derledik.

Atatürk Evi Müzesi

Ambarlı’da yer alan Atatürk Evi Müzesi ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenmiş bir çalışma odası, mutfak, salon, misafir odası, hizmetli odası ve kilerden oluşuyor. Dönemin yaşantısına dair birçok öğeyi görebileceğiniz müzede ayrıca Zübeyde Hanım anısına düzenlenmiş bir yatak odası da bulunuyor.

Yürüyüş yolu üzerinde Erzurum ve Sivas kongrelerinin yapıldığı binaların ve ilk Meclis binasının küçültülmüş hallerini de görebileceğiniz müzede gezerken çocuğunuzla ülkemizin tarihi ve kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk üzerine sohbet edebilirsiniz.

Küçükçekmece Gölü Kıyısı

Avcılar’ın en güzel noktalarından olan göl kenarında bulunan yeşil alanlar, göl manzarası eşliğinde ailecek piknik yapmak için oldukça keyifli bir imkan sunuyor. Çocuklarınızla yürüyüş yapıp sohbet edebilir, doğada vakit geçirmenin tadını çıkarabilir ve ailecek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Haluk Perk Müzesi

Gümüşpala Mahallesinde bulunan Haluk Perk Müzesi, Haluk Perk’in tüm hayatı boyunca biriktirdiği 300 bin parçalık koleksiyonundan oluşuyor. Anadolu tarihine dair arkeolojik, etnografik ve tematik eserlerden oluşan müze ziyaretçilerine tarihsel bir yolculuk fırsatı sunuyor.

Arkeolojik dönem ve Osmanlı dönemine ait binlerce eseri görebileceğiniz Haluk Perk Müzesi’nde çocuklarınızla birlikte hem eğitici hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tarih ve arkeoloji bilimine meraklı çocuklar için eşsiz bir fırsat.

Paşaeli Piknik Alanı

Deniz kenarında yer alan Paşaeli piknik alanı yemyeşil doğası ve ailecek yapılabilecek birçok etkinliğe uygun alanlar bulundurmasıyla Avcılar’da keyifli bir gün için tercih edilebilecek noktalardan.

Piknik alanlarının yanı sıra bisiklet yolları, futbol, basketbol, tenis gibi spor alanları da hem sizin hem de çocuklarınızın stres atması için mükemmel bir fırsat oluşturuyor. Çocuklarınızın fiziksel gelişimine destek olmanın yanında aile iletişiminizi güçlendirmek için de birlikte spor yapmayı deneyebilirsiniz.

Avcılar’da çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz yerleri sizler için derledik. Çocuklarınıza kültürel, sanatsal ve sportif birçok aktivite sunan Gökkuşağı Koleji’ne dair ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

İletişim ve Sunum Becerileri Geliştirme

İletişim ve sunum becerileri, günümüz dünyasında büyük önem taşımaktadır. İyi iletişim ve sunum becerilerine sahip olan çocuklar, akademik ve sosyal…

Stres Yönetimi ve Başa Çıkma Stratejileri

Öğrenci hayatı, yoğun ders programları, sınavlar ve sosyal beklentiler nedeniyle stresli olabilir. Bu nedenle, öğrencilerin stres yönetimi ve başa çıkma…

Zaman Yönetimi ve Örgütlenme Becerileri

Çocukların başarılı ve mutlu bir geleceğe sahip olmaları için, zaman yönetimi ve örgütlenme becerileri büyük öneme sahiptir. Bu beceriler, çocukların…