Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
BİLGİ TALEP FORMU

Ataşehir Özel Okulları Arasında Tam Donanımlı

İçerik Rehberi

Ataşehir özel okul açısından gelişmiş bir bölge. Üniversite sınavı ve gelecekleri için iyi bir başlangıç yapmak isteyen öğrenci ve ebeveynler seçecekleri okulu tüm detaylarıyla inceleyip kendisine en uygun olanı tercih etmek istiyor. Her öğrencinin seçeceği okulu tercih etmek için nedenleri bulunuyor.

Peki, öğrencilerin bir okuldan beklentileri neler?

 • Uluslararası etkinlikler ve çalışmaların yapılması.
 • Yabancı dil eğitimine önem verilmesi.
 • Temel dersler dışında kişiselleştirilmiş, öğrencilerin ilgi alanlarına göre verilen dersler.
 • Sosyal faaliyetlerde bulunabilecekleri keyifli bir kampüs alanı 
 • Teknik derslerde faydalanabilecekleri teknolojik araç ve gereçler.
 • Derslerin teoriden ziyade uygulamalı yapılıyor olması.
 • Hobi ve ilgi alanlarını karşılayacak faaliyetlerin yapılması.
 • Konforlu rahat bir kampüs ortamı, ferah ve kalabalık olmayan sakin sınıfların bulunması.

Geleceğine önem veren, kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenci ve velilere Ataşehir özel okul tavsiyesi vermek gerekirse, uluslararası faaliyetleri, alanında uzman öğretmen kadrosu, kapsamlı eğitimi ile Gökkuşağı Koleji diğer kolejler arasında dikkat çekmeyi başarıyor. 

Toplamda 6 farklı bölgede kampüsü bulunan Gökkuşağı Koleji’nin, Ataşehir bölgesindeki kampüsünde 47 farklı milletten öğrenci,18 farklı milletten öğretmeni ve 2000’i aşkın öğrencisi bulunuyor. Ataşehir bölgesinde alışılmışın dışında ve kapsamlı eğitimiyle lise öğrenci adaylarını bekliyor. 

Yabanc dil eğitimini önemseyen Gökkuşağı koleji eğitim gören öğrencilerinin İngilizce’de B1 B2 seviyesine gelecek şekilde eğitim veriyor. İngilizceye ek olarak İspanyolca dersleri de alan öğrenciler, A2 seviyesinde İspanyolca öğrenme fırsatı yakalıyor.

Yoğun yabancı dil çalışmalarıyla uluslararası bir eğitim standardı sunan Gökkuşağı Koleji, öğrencilerin hobilerine yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre verdiği uluslararası eğitim programlarıyla bulunduğu bölgede ayrıcalıklı olmaya devam etmekte. 

Ataşehir özel okulları arasında Gökkuşağı Koleji ayrı bir yere sahip. Ulusal ve uluslararası programlarıyla eğitimde kaliteyi ortaya koyuyor. Alanlarında uzman eğitimciler öğrencilerle birebir ilgilenerek kişiselleştirilmiş programlarla başarı odaklı eğitim hizmeti veriliyor.

Gökkuşağı Koleji’nde öğrencilerin faydalanabileceği birçok imkan bulunuyor. Bu imkanlar öğrencilerin yetenek ve ilgi alanlarına göre çeşitlilik göstermekte. Örneğin öğrenci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği ve dikkatini çeken stem ve robotik kodlama eğitimi veriliyor.

Neden STEM ve Robotik Kodlama Eğitimi Veriliyor?

Uluslararası standartlarda eğitim veren Gökkuşağı Koleji, ülkemize ve dünyamıza ışık tutacak bireyler yetiştirmeyi ve onları küçük yaşlardan itibaren en donanımlı hale getirmeyi amaçlayan bir okul olarak bu eğitimleri öğrencilerle buluşturuyor. 

STEM ve robotik kodlama eğitimi alan öğrenciler fen, matematik, mühendislik, teknoloji gibi alanlarda gelişir. STEM çocuklarda merak duygusunu uyandıran çözüm odaklı bir sistem olarak çocukların bahsedilen alanlarda gelişimine yardımcı olur.  

Gökkuşağı Koleji’nin Ataşehirdeki özel liseler arasında ayrıcalıklı olmasının bir sebebi de, öğrencilerin gelişimine ve ileride yapacakları uluslararası faaliyetlere yönelik çalışmaların ve derslerin yapılıyor olması. Gökkuşağı Koleji’nin kampüs içindeki geniş imkanlarından bahsetmek gerekirse:

Gökkuşağı Koleji Ataşehir Kampüsü İmkanları 

 • Halı Saha: Öğrenciler bu halı sahada enerjilerini atabiliyor ve futbol becerilerini geliştirebiliyorlar.
 • Fen Laboratuvarı: Fen laboratuvarında öğrenciler bilimsel faaliyetler ve araştırmalar yaparlar. Fen derslerinde deneyler yaparak konuyu pekiştirmiş olurlar.
 • Müzik Akademisi: Öğrenciler bu akademide çeşitli müzik aletlerini çalmayı öğrenirler.
 • Dans Akademisi: Öğrenciler bu akademide çeşitli dans türlerini öğrenirler.
 • Sanat Atölyesi: Sanat atölyesinde öğrenciler el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirirler.
 • STEM Laboratuvarı: Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik, alanlarında çalışmalar yaparak analitik düşünme, problem çözme becerilerini geliştirirler.
 • Cep Sinema Salonu: Bu cep sinemalarında öğrenciler film, belgesel izleyebilirler.
 • Havuz: Öğrenciler bu havuzda yüzme sporunu öğrenerek tüm kas gruplarını çalıştırırlar.
 • Amfi Tiyatro: Öğrenciler drama ve tiyatro etkinlikleri yaparak yaratıcılık ve oyunculuklarını geliştirirler. 
 • Kütüphane: Öğrenciler kütüphanede bulunan kitapları ücretsiz olarak okuyabilir ve kütüphanede ders çalışabilir.

Gökkuşağı Koleji Ataşehir Kampüsü Nerededir?

Gökkuşağı Koleji Ataşehir kampüsünün konumunu merak edenler için konum bilgilerine bu yazıda yer verdik. Ataşehir, Yeni Mahalle, Eski Havaalanı Cd. No: 117, 35630 Çiğli/İzmir adresinde bulunuyor. 

Ataşehir’de özel okul arayanlar için Gökkuşağı Koleji Ataşehir kampüsüyle ilgili bilgileri düzenledik. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA İÇERİK

Öğrenciler İçin Kariyer Planlaması Neden Önemli ve Ne Zaman Başlamalı?

Kariyer yolculuğu, çoğu öğrenci için karmaşık ve zaman zaman kafa karıştırıcı bir labirent olabilir. Gençler için geleceğini planlamak, hem akademik…

Özel Okullarda Bursluluk Sınavı

Eğitim hayatının belki de en önemli dönemeçlerinden biri olan bursluluk sınavları, öğrenciler için hem bir fırsat hem de bir meydan…

Okullarda Sürdürülebilirlik Eğitimi: Öğrencilere Çevre Bilinci Kazandırma

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, günümüz dünyasında giderek daha fazla önem kazanıyor. İklim değişikliği, doğal kaynakların tükenmesi ve çevresel sorunlarla karşı…