BİLGİ TALEP FORMU

Ataşehir Özel İlkokulları Evreninde Gökkuşağı Koleji

İçerik Rehberi

Ataşehir özel ilkokulları denince akla gelen ilk seçeneklerden birisi Gökkuşağı Koleji. Çeyrek asırlık eğitim tecrübesiyle Gökkuşağı Koleji öğrencilerine en yeni kampüs olan Ataşehir kampüsünde kaliteli eğitim vermeye devam ediyor. 

Çocuklar için ilkokul dönemi çok önemlidir. Öğrenciler evden farklı bir ortamda sosyal çevre edinip kimliklerini yavaş yavaş kazanmaya başlarlar. El ve dil becerileri gelişir, sorumluluk bilinci edinirler. Bazı öğrenciler bu süreçte zorlanabiliyor. Öğrenciler için günün büyük bir kısmı okulda geçiyor ve aidiyet duygusunun oluşmasında bir sürü etken bulunuyor. Bu yüzden temel bilgilerin ve değerlerin öğrenildiği ilkokul çağındaki öğrenciler için ebeveynler Ataşehir özel ilkokulları arasından en kaliteli ilkokulları araştırıyor. 

İlkokul çağındaki öğrenciler için sınıf ortamı, öğretmenler ve arkadaşlar çok büyük bir öneme sahiptir. Sınıf, günün büyük bir kısmını okulda geçiren öğrenciler için ikinci bir evdir. Pedagoglara göre çocukların okula alışma döneminde öğretmenlere büyük bir rol düşüyor. Öğrencilerin ailesinden sonra en çok birlikte vakit geçirdikleri öğretmenler çocukların rol modellerdir. 

Öğretmenlerin çocuklar üzerindeki sorumlulukları;

  • Araştırma yapma ve doğru bilgiyi öğrenmeyi öğretme
  • Değerlere saygı duyma
  • Farklılıklara duyarlı olma
  • Saygılı olmayı aşılama
  • Doğru iletişim kurma becerisini geliştirme
  • Yetenekleri analiz edip öğrenciyi yönlendirme
  • Müfredatın öngördüğü bilgi ve kazanımları aktarmak
  • Kültürel gelişimi sağlama 

İlkokul çağındaki öğrencilerin yaşadığı bazı zorluklar;

Karşı Gelmeİçe KapanmaDers Çalışmayı ReddetmeHiperaktiviteDikkat Eksikliği

Ataşehir özel ilkokulları arasında Gökkuşağı Koleji tecrübeli eğitmenleriyle öğrencileri hayata hazırlar. Sıcak kampüs ortamıyla öğrencinin aidiyet duygusu gelişir. Bu sayede okula gelmeyi sadece bir görev olarak görmez. Öğretmenini seven öğrenci okulunu ve derslerini de severek derslerinde daha başarılı olur. Her ilkokul çocuğunun yaşayabileceği sorunlar öğretmenler tarafından gözlemlenerek aşılmaya çalışır ve gelişimleri takip edilir.

Gökkuşağı Koleji Ataşehir Kampüsü hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…