BİLGİ TALEP FORMU

Ankara Özel Okul Evreninde Yeni Bir Soluk

İçerik Rehberi

Ankara özel okul açısından bini aşkın seçenek barındırıyor. Özel okulların niteliklerini, donanımlarını araştırmak ve yüzlerce alternatif arasında karar vermek oldukça zor. Bu yüzden Ankara’da uluslararası standartlarda bir özel okul arayanlar için Gökkuşağı Koleji Ankara Çankaya kampüsünü tanıtan bir yazı hazırladık. 

Gökkuşağı Koleji Ankara Çankaya kampüsü, araştıran, sorgulayan, analitik, yaratıcı ve etik düşünen, çok yönlü, duyarlı, liderlik özelliği taşıyan gençler yetiştirmek amacıyla birçok niteliği bünyesinde barındırıyor. Alanında uzman, uluslararası nitelikteki öğretmen kadrosuyla birlikte taşıdığı birçok özellikle öğrencilerine nitelikli eğitim vadediyor.

Gökkuşağı Koleji’ni Tercih Etmek İçin 5 Neden;

1. 25 Yıllık Tecrübe

Gökkuşağı Koleji Ankara’daki kolejler arasına yeni katılmış olsa da İstanbul’da çeyrek asırlık, başarılarla dolu bir deneyimi bulunuyor. 1997’de Güneşli’de başlayan yolculuk bugün 3 ilde, 6 kampüsle, 18 farklı ülkeden 300 eğitimciyle ve 6000 mezunun gururuyla devam ediyor.

2.Uluslararası Eğitim

İstanbul’un Cambridge okulu olan Gökkuşağı Koleji, uluslararası müfredatları uygulama ve yerelleştirme bağlamında geliştirme konusunda yoğun bir deneyime sahip. Aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerinin uluslararası niteliği dolayısıyla çok dilli, çok kültürlü bir eğitim ortamı sunuyor. 

3.Çok Yönlü Eğitim

Gökkuşağı Koleji, öğrencilerin bilişsel, fiziksel, kültürel ve sosyal olarak her anlamda gelişimini hedefler. Bu bağlamda CAP yenilikçi programı uygulayarak öğrencilerin kültür, sanat, spor gibi alanlarda yaratıcı aktivitelerle gelişmesini sağlıyor. 

4.Yüksek Donanımlı Kampüs

Ankara’daki özel okullar arasına yeni katılan Ankara Çankaya kampüsü, teknolojinin en gelişmiş olanaklarıyla kurulmuş, 15.000 metrekare kapalı alana sahip, yüksek donanımlı bir kampüstür. 

Ankara Çankaya kampüsü, bilimsel ve teknolojik eğitimler için Fen, fizik, IT, biyoloji, kimya, STEM alanlarına özel kapsamlı laboratuvarlar; ekolojik bilinç için organik tarım sınıfı; sportif beceriler için havuz, koşu parkuru, halı saha, okçuluk alanı, kapalı ve açık spor salonları; sanatsal aktiviteler için müzik akademisi, dans akademisi, sanat atölyesi, amfi tiyatro, cep sinema salonu; öğrencilerin hayal gücünü beslemek için flexible derslik; kapsamlı bir kütüphane ve konferans salonu gibi imkânlarla donatılmıştır.

5.Çift Yabancı Dil Eğitimi

Günümüzde en başarılı özel okullar birçok unsurun yanında çift yabancı dil eğitimi vermesiyle öne çıkıyor.

Çift yabancı dil eğitimi hem uluslararası kariyer fırsatları yaratması ve dil becerilerini artırmasıyla hem de uluslararası bir bakış açısı kazandırmasıyla eğitimde fark yaratıyor. 

Gökkuşağı Koleji, uzun yıllardır bu alanda edindiği deneyim, yerli ve yabancı uzman öğretmen kadrosu ve uyguladığı uluslararası programlar nedeniyle çift yabancı dil eğitiminde oldukça iddialı.

Ankara’da özel okul arayanlar için Gökkuşağı Koleji Ankara Çankaya kampüsünün öne çıkan özelliklerini anlattık. Daha fazlasını öğrenmek isteyenler iletişim formu doldurarak detaylı bilgi alabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİLGİ TALEP FORMU

Doğru eğitim modelini seçmek, çocukların geleceğinde önemli bir rol oynar. Çocuğunuzun nitelikli eğitimi alması için formu doldurun, rehber öğretmenlerimiz sizi arasın.

Bilgi Talep Formu
DAHA FAZLA İÇERİK

Ders Çalışma Teknikleri

Ders çalışma sürecinde motivasyonun yüksek seviyelerde olması, başarıya giden yolda önemli bir etkendir. Ancak birçok öğrenci, ders çalışmaya başlamakta veya…

Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği Nedir? Günümüzün hızlı ve yoğun yaşam temposu, birçok insanın dikkat eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Özellikle…

Robotik Kodlama

Robotik Kodlamanın Temelleri Robotik kodlama, modern dünyada önemli bir teknolojik alandır ve gelecek için önemli bir kariyer potansiyeli sunmaktadır. Bu…