Başarılarımız

Başarılar

Eğitimde Türkiye’nin Dünyaya Açılan Penceresi Olmak vizyonu ile yola çıkan Gökkuşağı Koleji, eğitimde mükemmelliği hedeflemiş, ulusal ve uluslararası düzeyde, hem sosyal alanlarda hem de kültürel alanlarda 21. yüzyılın liderlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla çıktığımız eğitim yolunda elde ettiğimiz başarılar:

“Gökkuşaklı” olmak, başarmak anlamına gelir.

Biz eğitimciyiz. Bir çocuk değil, bir insan dolayısıyla bir nesil yetiştiriyoruz. Ülkemizin geleceğine yön veriyoruz. Bu yüzden mesleğimizi kutsal sayıyor ve aynı ölçüde önemsiyoruz.

Okullarımızda verdiğimiz “Dünyanın Eğitimi” ile başarı odaklı, ileri görüşlü, özgüveni yüksek, çağdaş, barışçı, çevre bilinci oluşmuş, sevgili ve saygılı, akılcı, adaletli, etik değerlere sahip, sosyal yaşama uyumlu, kısacası insanlığa son derece faydalı insanlar yetiştiriyoruz.

Ulusal ve Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında 280 Madalya!

Ulusal ve Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatlarında 25 Uluslararası 39 Ulusal Madalya!

Cambridge English Language Assessment Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Her Yıl 200'ün Üzerinde Başarı Sertifikası!

Yıllara Göre Başarılarımız

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

Bilim Sanayi Bakanlığının Düzenlediği Kısa Film Yarışmasında Türkiye 3.lüğü

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

Şehir Üniversitesi Robot Yarışması-Serbest Kategori –Türkiye 3.lüğü

İSTANBUL 3.LÜĞÜ

İstanbul bilim ve sanat merkezi BİLSEM in düzenlemiş olduğu EKOLOJİK KAZANIM isimli yarışmada GÖKOLOJİ adlı projemizle İSTANBUL 3.LÜĞÜ

İSTANBUL 3.LÜĞÜ

Şehir Üniversitesinin düzenlediği Şehir Oyunları yarışmasında Çizgi İzleyen kategorisinde TÜRKİYE 3.SÜ

TÜRKİYE FİNALİSTİ

Odtü Anlat okulunu Web Tasarım Kategorisi Türkiye Finalisti – Final Tarihi :15-17 Haziran 2015

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

İstanbul bilim ve sanat merkezi BİLSEM in düzenlemiş olduğu EKOLOJİK KAZANIM isimli yarışmada GÖKOLOJİ adlı proje İSTANBUL 3.LÜĞÜ

ÜSTÜN BAŞARI

Kanada Waterloo Üniversitesinin mayıs 2015 te düzenlediği uluslar arası “Gauss Math Contest” matematik yarışmasında ortaokul matematik olimpiyat ekibimiz üstün başarı gösterdi.

ÜSTÜN BAŞARI

Olimpiyat öğrencilerimizin katıldığı bu yarışmada 7. Sınıf öğrencilerimizden Yunus Emre TOZLU 150 tam puan alarak “Üstün Başarı Sertifikası” almıştır. Aynı zamanda Waterloo Üniversitesi Onur Lisesi’nde yer almaya da hak kazanmıştır. Ayrıca öğrencilerimizden, Melisa Eren,Ahmet Kayasöken,Ahmet Talha Dinek,Ahmet Serdar Turan,Feyza Usta,Berat Gökalp Gözütok 136 ile142 arasında puan alarak %25 lik üst dilimde yer alıp “Başarı Sertifikası” kazanmışlardır.

2.DERECE DİPLOMA

11.URFODU-“Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması” Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Almanya, Kırgızistan, Tacikistan, Yunanistan ülkelerinin orta okul öğrencilerinin katılımı ile iki etap şeklinde düzenlendi. Yarışmanın 2.etap sınavı toplamda 4373 öğrencinin katılımıyla Mart 2015’te gerçekleştirildi. Ahmet Serdar Turan (8.sınıf) ve Alper Balbal (5.sınıf) isimli öğrencilerimiz 2.derece diploma almaya hak kazanmışlardır.

3.DERECE DİPLOMA

Haktan Özek (5.sınıf), Ahmet Kayasöken (6.sınıf), Feyza Usta (7.sınıf), Yunus Emre Tozlu (7.sınıf) isimli öğrencilerimiz 3.derece diploma almaya hak kazanmışlardır.

DÜNYA 3.LÜĞÜ

E-biko Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşturma Dünya 3.lüğü (BRONZ MADALYA)

YARIŞMA FİNALİSTİ

ISE WORLD ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kısa Film Yarışması Finalist

ALTIN MADALYA

Uluslararası Bursa Çocuk Hakları Film Festivali Altın Madalya 1.lik

YARIŞMA 2.LİĞİ

BUNU BEN TASARLADIM PROJE YARIŞMASI – 2. LİK / YARIM ALTIN

YARIŞMA 1.LİĞİ

14.BİLİM ŞENLİĞİ ve PROJE YARIŞMASINDA – 1.LİK / ALTIN MADALYA

İSTANBUL 3.LÜĞÜ

DOĞUŞ OKULLARI TARAFINDAN İSTANBUL İLİ ÇAPINDA DÜZENLENEN 59 OKUL VE 492 ÖĞRENCİNİN BAŞVURDUĞU FEN OLİMPİYATLARINDA – BRONZ MADALYA

DÜNYA 3.LÜĞÜ

İNFOMATRİX ULUSLARARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI(Romanya – Bukreş) 38 ÜLKENİN KATILDIĞI ULUSLARARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATLARINDA KISA FİLM KATEGORİSİNDE – DÜNYA 3.SÜ BRONZ MADALYA

DÜNYA 1.LİĞİ

E-BİKO ULUSLAR ARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATINDA 48 ÜLKEDEN 7550 PROJE ARASINDAN EĞLENEREK ÖĞRENELİM KATEGORİSİNDE DÜNYA 1.Sİ – ALTIN MADALYA

DÜNYA 3.LÜĞÜ

E-BİKO ULUSLAR ARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATINDA 48 ÜLKEDEN 7550 PROJE ARASINDAN EĞLENEREK ÖĞRENELİM LİSE KATEGORİSİNDE DÜNYA 3.SÜ – BRONZ MADALYA

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

MODA MİMARSİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ KISA FİLM YARIŞMASINDA – TÜRKİYE 3.SÜ BRONZ MADALYA

İLÇE 1.LİĞİ

M.E.B.in Düzenlediği Değerler Olimpiyatında Kısa-Film Kategorisinde – İLÇE 1.liği

DÜNYA 2.LİĞİ

İNFOMATRİX ULUSLARARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI (Romanya – Bukreş) PROGRAMLAMA KATEGORİSİNDE DÜNYA 2.Sİ GÜMÜŞ MADALYA

DÜNYA 3.LÜĞÜ

İNFOMATRİX ULUSLARARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI (Romanya – Bukreş) COMPUTER ART KATEGORİSİNDE : DÜNYA 3.SÜ BRONZ MADALYA

DÜNYA 1.LİĞİ

E-BIKO ULUSLARARASI BILGISAYAR OLIMPIYATI 32 ÜLKEDEN 2750 PROJE ARASINDAN ÖGRENCILERIMIZ BERKAY KÖRÜKÇÜ – BUGRA ABBASOGLU – DÜNYA 1.SI ALTIN MADALYA

DÜNYA 3.LİĞİ

INFOMATRIX –ULUSLAR ARASI BILGISAYAR OLIMPIYATI (ROMANYA – BÜKRES) 31 ÜLKENIN KATILDIGI ULUSLARARASI BILGISAYAR OLIMPIYATINDA OKULUMUZ ÖGRENCILERI BATUCAN SEZER – SAMIL HAYAL – DÜNYA 3.SÜ OLARAK BRONZ MADALYA

TÜRKİYE 1.LİĞİ

TBMM – KÜLTÜR BAKANLIGI VE MEB’LIGININ DÜZENLEDIGI KISA FILM YARISMASINDA ÖMER ORANLI TÜRKIYE BIRINCISI

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

ODTÜ VE IEE(Uluslar Arasi Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) Beraber Düzenledigi Web tasarim Yarismasinda Ubeyd Yusuf YILMAZ – TÜRKIYE FINALISTI

MANSİYON ÖDÜLÜ

5.ERGUVAN ÇEVRE YARISMASI BILGISAYAR OLIMPIYAT ÖGRENCIMIZ YASIN KARAMAN AFIS TASARIM YARISMASINDA – MANSIYON

TÜRKİYE 1.LİĞİ

6. E-DREAM ULUSAL BILGISAYAR PROJE OLIMPIYATINDA 71 IL, 1950 ÖGRENCI ARASINDAN LISE WEB TASARIM KATEGORISINDE BILAL SAVAS – TÜRKIYE BIRINCISI ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 1.LİĞİ

6. E-DREAM ULUSAL BILGISAYAR PROJE OLIMPIYATINDA 71 IL, 1950 ÖGRENCI ARASINDAN AFIS TASARIM KATEGORISINDE SELÇUK ERASLAN – ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

6. E-DREAM ULUSAL BILGISAYAR PROJE OLIMPIYATINDA 71 IL, 1950 ÖGRENCI ARASINDAN AFIS TASARIM KATEGORISINDE SEDAT GÜNEY – GÜMÜS MADALYA

TÜRKİYE 1.LİĞİ

6. E-DREAM ULUSAL BILGISAYAR PROJE OLIMPIYATINDA 71 IL, 1950 ÖGRENCI ARASINDAN ILKÖĞRETIM ANIMASYON KATEGORISINDE AHMET RASIT YILMAZ – TÜRKIYE BIRINCISI ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 1.LİĞİ

E-DREAM ANİMASYON-WEB TASARIM VE PROGRAMLAMA YARIŞMASI Animasyon Dalında TÜRKİYE BİRİNCİSİ ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 1.LİĞİ

E- DREAM ANİMASYON-WEB TASARIM VE PROGRAMLAMA YARIŞMASI Web Tasarım Dalında ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

E- DREAM ANİMASYON-WEB TASARIM VE PROGRAMLAMA YARIŞMASI Afiş Tasarım Dalında GÜMÜŞ MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

ODTÜ VE IEE (Uluslar Arası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) Beraber Düzenlediği Web tasarım Yarışmasında TÜRKİYE 2.si GÜMÜŞ MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

Darüşşafaka Animasyon Yarışmasında TÜRKİYE 2.si GÜMÜŞ MADALYA

TÜRKİYE 3.LİĞİ

E- DREAM ANİMASYON-WEB TASARIM VE PROGRAMLAMA YARIŞMASI Web Tasarım Dalında BRONZ MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

E-BİKO ULUSLAR ARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI 32 Ülkeden 15852 kişinin katıldığı yarışmada DÜNYA 2.si GÜMÜŞ MADALYA

TEŞVİK ÖDÜLÜ

E-BİKO ULUSLAR ARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI 32 ülkeden 15852 kişinin katıldığı yarışmada EĞİTİM TEŞVİK ÖDÜLÜ E-BİKO ULUSLAR ARASI BİLGİSAYAR OLİMPİYATI 32 ülkeden 15852 kişinin katıldığı yarışmada EĞİTİM TEŞVİK ÖDÜLÜ

TÜRKİYE 1.LİĞİ

E-DREAM ANİMASYON, WEB TASARIM & PROGRAMCILIK YARIŞMASI 1745 proje arasında – Web Tasarım dalında ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

E-DREAM ANİMASYON, WEB TASARIM & PROGRAMCILIK YARIŞMASI 1745 proje arasında – Web Tasarım dalında GÜMÜŞ MADALYA

DÜNYA 1.LİĞİ

EBİKO – ULUSLAR ARASI TASARIM OLİMPİYATI Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu 27 ülke ,674 okul 4310 proje arasından – Web Tasarım Yarışmasında DÜNYA 1.si ALTIN MADALYA

DÜNYA 1.LİĞİ

YUNEPO – ULUSLARARASI YUNUS EMRE SEVGİ VE BARIŞA ÇAĞRI PROJE OLİMPİYATI 35 ülke 429 okul 2867 Projenin Katıldığı – Web Tasarım Yarışmasında DÜNYA 1.si ALTIN MADALYA

DÜNYA 4.LÜĞÜ

EBİKO – ULUSLAR ARASI TASARIM OLİMPİYATI Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu 27 ülke ,674 okul 4310 proje arasından – Web Tasarım Yarışmasında DÜNYA 4.sü MANSİYON ÖDÜLÜ

TÜRKİYE FİNALİSTİ

BİTEK-O 6. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI Web Tasarımı – Hayalimdeki Bilişim TÜRKİYE FİNALİSTİ 9 GRUP

TÜRKİYE FİNALİSTİ

E-BİKO 2. EĞİTİMDE BİLİŞİM KÜLTÜRÜ OLUŞUMU YARIŞMASI – TÜRKİYE FİNALİSTİ

TÜRKİYE FİNALİSTİ

E-DREAM 2. ANİMASYON ve WEB TASARIMI YARIŞMASI – TÜRKİYE FİNALİSTİ

TÜRKİYE FİNALİSTİ

KÜLTÜR2000 WEB TASARIMI YARIŞMASI – TÜRKİYE FİNALİSTİ

TÜRKİYE 1.LİĞİ

BİTEK-O 6. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI – Hayalimdeki Bilişim TÜRKİYE 1. LİĞİ ALTIN MADALYA

TÜRKİYE 2.LİĞİ

E-DREAM 2. ANİMASYON ve WEB TASARIMI YARIŞMASI – Web Tasarımı TÜRKİYE 2. LİĞİ GÜMÜŞ MADALYA

1 ALTIN MADALYA 2 GÜMÜŞ MADALYA 1 BRONZ MADALYA

TÜBİTAK 11.ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

1 ALTIN MADALYA 2 GÜMÜŞ MADALYA

ANKARA SAMANYOLU 2.ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

1 GÜMÜŞ MADALYA 2 BRONZ MADALYA

II.ULUSAL AKDENİZ LİSELERİ ARASINDA MATEMATİK OLİMPİYATI

MARMARA BÖLGE 1.’LİĞİ

TÜBİTAK 14.ULUSAL LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

MARMARA BÖLGE 1.’LİĞİ

TÜBİTAK 11.ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

3 ALTIN MADALYA 1 GÜMÜŞ MADALYA 2 BRONZ MADALYA

7.COŞ-MA-YA İSTANBUL MATEMATİK YARIŞMASI

2 ALTIN MADALYA 3 GÜMÜŞ MADALYA 2 BRONZ MADALYA

İSTANBUL ŞEFKAT MATEMATİK YARIŞMASI

TUBİTAK (3 KİŞİ )

48.ULUSLAR ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI HAZIRLIK KAMPI

BALKAN 2.’LİĞİ GÜMÜŞ MADALYA BALKAN 3.’LÜĞÜ BRONZ MADALYA

10.ULUSLAR ARASI GENÇ BALKAN MATEMATİK OLİMPİYATI ( 2 KİŞİ )

WEB TASARIMI TÜRKİYE FİNALİSTİ

BİTEK-O 5. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI

WEB TASARIMI TÜKİYE FİNALİSTİ

E-BİKO 1. EĞİTİMDE BİLİŞİM KÜLTÜRÜ OLUŞUMU YARIŞMASI

WEB TASARIMI TÜRKİYE 4.LÜĞÜ

E-BİKO 1. EĞİTİMDE BİLİŞİM KÜLTÜRÜ OLUŞUMU YARIŞMASI

TÜRKİYE FİNALİSTLİĞİ (2 KİŞİ)

TÜBİTAK 13. ULUSAL LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

TÜRKİYE 2.’LİĞİ

10. ULUSAL AKDENİZ LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

3 ALTIN MADALYA

İZMİR FATİK ULUSAL MATEMATİK YARIŞMASI

2 ALTIN MADALYA 1 GÜMÜŞ MADALYA

ANKARA SAMANYOLU ULUSAL MATEMATİK YARIŞMASI

TÜRKİYE 1.’LİĞİ TÜRKİYE 4.’LÜĞÜ

KAVRAM DERSANELERİ LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYAT YARIŞMASI

MARMARA BÖLGE 1.’LİĞİ

TÜBİTAK 10.ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

MARMARA BÖLGE 3.’LÜĞÜ

TÜBİTAK 13.ULUSAL LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

8 ALTIN MADALYA 2 GÜMÜŞ MADALYA 1 BRONZ MADALYA

6.KASIMOĞLU İSTANBUL MATEMATİK YARIŞMASI

TÜBİTAK (3 KİŞİ )

47.ULUSLAR ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI HAZIRLIK KAMPI

1 ALTIN MADALYA

9. ULUSLAR ARASI GENÇ BALKAN MATEMATİK OLİMPİYATI BİRİNCİLİĞİ

TÜRKİYE FİNASLİSTİ

BİTEK-O 4. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI

TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

BİTEK-O 4. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI

TÜRKİYE 2.LİĞİ

KEMER BİLİM ŞENLİKLERİ YARIŞMASI İlköğretim

2 GÜMÜŞ MADALYA 1 BRONZ MADALYA

TÜBİTAK 9. ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYAT

MARMARA BÖLGE 3.’LÜĞÜ

TUBİTAK 9.ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

ALTIN MADALYA 1 GÜMÜŞ MADALYA

5.KASIMOĞLU İSTANBUL MATEMATİK YARIŞMASI

TÜBİTAK (2KİŞİ)

46.ULUSLAR ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI HAZIRLIK KAMPI

WEB TASARIM TÜRKİYE FİNALİSTİ 2 GRUP

BİTEK-O 3. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ORGANİZASYONU YARIŞMASI

WEB TASARIM 2. LİK ÖDÜLÜ GÜMÜŞ MADALYA

KEMER BİLİM ŞENLİKLERİ YARIŞMASI

GÜMÜŞ MADALYA

TÜBİTAK 7. ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

TÜRKİYE 3.’LÜĞÜ

KAVRAM DERSHANELERİ LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

MANSİYON

8. ULUSAL AKDENİZ LİSELER ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI

MARMARA BÖLGE I.’LİĞİ

TÜBİTAK 8. ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

2 ALTIN MADALYA

4. KASIMOĞLU ISTANBUL MATEMATİK YARIŞMASI

Web Tasarımında 2. lik Ödülü Gümüş Madalya

Kemer Bilim Şenlikleri Yarışması

(1 Kişi)

45. ULUSLAR ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI HAZIRLIK KAMPI

ALTIN MADALYA

TÜBİTAK 7. ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

MARMARA BÖLGE 3.’LÜĞÜ

TÜBİTAK 7. ULUSAL İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATI

2 ALTIN MADALYA | 1 BRONZ MADALYA

3. KASIMOĞLU İSTANBUL MATEMATİK YARIŞMASI

1 KİŞİ

44. ULUSLAR ARASI MATEMATİK OLİMPİYATI HAZIRLIK KAMPI TÜBİTAK

Bilişim Olimpiyatları

Ulusal Ve Uluslar Arası Bilgisayar Olimpiyatlarında Başarılar Elde Ederek Bilişime Yön Verecek Bilgisayarcılar Yetiştirmek!

Matematik Olimpiyatları

Ulusal Ve Uluslar Arası Matematik Olimpiyatlarında Başarılar Elde Ederek Bilime Yön Verecek Matematikçiler Yetiştirmek!

Fen Olimpiyatları

Ulusal Ve Uluslar Arası Fen Olimpiyatlarında Başarılar Elde Ederek Bilime Yön Verecek Fenciler Yetiştirmek!